Co oznacza De na podkładce LG? 4 najlepsze rzeczy do zrobienia!

Czy wiesz, co oznacza De na podkładce LG? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć znaczenie De na Twojej pralce Lg, więc bez dalszych ceregieli zacznijmy czytać ten artykuł.

Jeżeli podkładka Lg wyświetla kod dE, oznacza to, że drzwi nie mogły się zablokować. Jest to specyficzny kod błędu i wielu z nas chciałoby uniknąć radzenia sobie z tym błędem. Jeśli tak jest, poszukaj czegoś, co uniemożliwia odpowiednie zamknięcie drzwi.

Może być konieczna naprawa podzespołów podkładki LG, aby ponownie działała poprawnie. Możesz po prostu rozwiązać błąd Lg podkładki dE, przeprowadzając pewne dochodzenie, aby wkrótce wrócić do pracy. Więc czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat błędu de i jak go naprawić.

Co wskazuje na błąd dE w pralce LG?

Więc co oznacza De na podkładce LG? Numer błędu dE wskazuje, że drzwi pralki nie są prawidłowo zamknięte podczas operacji prania, płukania i wirowania. Sygnał dE, który oznacza „zamek drzwi”, znajduje się na każdej podkładce. Ilekroć to ostrzeżenie pojawia się na wyświetlaczu pralki Lg, zwykle oznacza to, że drzwi nie były zabezpieczone przed rozpoczęciem cyklu. Na szczęście jest to prosta regulacja, która pozwoli na dalsze korzystanie z podkładki Lg.

Drzwi pralki nie mogłyby się zablokować, na co wskazuje numer błędu dE. W takim przypadku pralka wyłączy się lub na ekranie wyświetlacza pojawi się numer błędu dE. Szybkie ponowne uruchomienie pralki zazwyczaj rozwiązuje problemy. Aby rozpocząć, wyłącz pralkę Lg i odłącz przewód zasilający. Po odczekaniu 5-10 minut naciśnij i przytrzymaj klawisz Początek przez około 5 sekund.

Podłącz urządzenie z powrotem na chwilę, przytrzymując ten przycisk. Upewnij się, że drzwi są prawidłowo zamocowane, otwierając je i zamykając. Chociaż jeśli mocno go szarpiesz, powinno to pozostać zamknięte. Uruchom test na pralce.

Co zrobić, jeśli błąd dE zniknął, ale drzwi nie są nadal prawidłowo zamknięte?

Natomiast jeśli kod dE nie jest już obecny, podkładka działa dobrze. Jeśli kod błędu pojawi się ponownie, oznacza to, że urządzenie nadal działa nieprawidłowo i należy skontaktować się z obsługą klienta lub sprawdzić następujące rzeczy.

#1. Zawias na zepsutych drzwiach pralki

Utrzymuj wyrównanie drzwi i upewnij się, że są całkowicie uszczelnione. Jeśli nie masz pewności, czy zawiasy zostały złamane, fizycznie zamknij drzwi: jeśli są luźne, musisz je z powrotem zagiąć. Zawias z podkładką jest nieco bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Jego metalowe części, plastikowe łożysko i łączący je panel elektryczny składają się z trzech niezależnych elementów, które muszą idealnie do siebie pasować. Wspaniałą wiadomością jest to, że gdy zawias podkładki wymaga konserwacji i naprawy, rzadko wymaga to usług profesjonalisty – wystarczy zmiana jednego elementu, aby zwykle rozwiązać problem.

#2. Komponent zamka drzwi, który nie działa

Blokada drzwi pralki zapobiega niedostępności bębna podczas pracy i uniemożliwia pracę pralki po jej otwarciu. Może wydawać się to łatwe, ale jeśli urządzenie nie działa poprawnie, nie będzie działać dobrze. Technologia zamka może z czasem ulec zużyciu, osłabieniu lub w inny sposób uszkodzeniu. Jeśli tak się stanie, będziemy musieli ocenić sprzęt, aby określić, czy wymaga on naprawy lub wymiany. Poszukaj widocznych uszkodzeń na zamku.

Zastępuje zamek na nowy, jeśli ma widoczne uszkodzenia lub wydaje się, że nie zatrzaskuje się prawidłowo. Za pomocą multimetru sprawdź każdy z przełączników zamka elektronicznego pod kątem prądu, aby sprawdzić, czy usterka dotyczy zamka. Gdy któremuś z nich brakuje spójności, należy go wymienić.

#3. Sprawdź zatrzask drzwi

Czy drzwiczki pralki nie zamykają się, sprawdź, czy zatrzask drzwiczek nie jest uszkodzony. Odbywa się to poprzez fizyczną analizę pozycji zapięcia. Drzwi rzeczywiście zostały wyważone, jeśli zauważysz otwarty obszar zamknięty zapięciem; drzwi rzeczywiście zostały wyważone. Sprawdź, czy w pobliżu nie ma etykiety, która się zepsuła lub nie ma jej w pobliżu; to jest źródło problemu.

Po zdjęciu zatrzasku drzwiczki pralki powinny powrócić do normalnej pozycji. Zamknij i otwórz drzwi, aby upewnić się, że sytuacja została naprawiona; możesz teraz wznowić zwykłą rutynę prania. Zatrzask może zostać złamany, jeśli drzwiczki pralki jakoś się nie zamkną. Sprawdź, czy nie ma pęknięć w drzwiach lub zatrzasku. Wymień drzwi i zatrzask, jeśli są uszkodzone. Pomoże Ci w rozwiązaniu kodu błędu Lg dE.

#4. Sprawdź zaczep drzwi

Sprawdź, czy element zaczepu spryskiwacza nie jest uszkodzony. W takim przypadku należy go wymienić. Ten element zamka drzwi nie podlega naprawie; należy go wymienić, jeśli jest uszkodzony. Być może zainteresuje Cię również informacja o tym, że drzwi lub pokrywa pralki nie blokują się.

To okładka!

To wydaje się być świetne, że nauczyłeś się, co oznacza De na podkładce LG. Ten błąd występuje, gdy drzwi pralki nie zamykają się podczas trwającego procesu prania. Więc lepiej to naprawić, czytając powyższe instrukcje. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie spływa.