Co napisać na karcie darowizny na pamiątkę? 4 proste wskazówki do zapamiętania!

Masz zamiar to zrobić, ale nie wiesz, co napisać na pamiątkowej karcie darowizny? Kiedy dokonujesz darowizny na pamiątkę, oddajesz cześć lub wspominasz zmarłą osobę.

Jednak zamiast wysyłać prezenty lub kwiaty, niektórzy wolą przekazać darowiznę na cele charytatywne.

Co napisać na karcie darowizny na pamiątkę? 4 proste wskazówki do zapamiętania!

Kilka organizacji charytatywnych może wysyłać kartki z podziękowaniami lub listy do darczyńców jako sposób podziękowania za ich wkład. Często umieszczają go w koszulkach lub innych elementach garderoby, na których wyhaftowano lub wydrukowano napisy. Jednak organizacja charytatywna może nie dostarczyć karty, a jeśli to zrobi, może nie powiedzieć, czego chcesz. Panie i panowie, dowiedz się więcej na ten temat, czytając dalej!

Wskazówki do zapamiętania podczas pisania karty darowizny na pamiątkę

Wysłanie krótkiej notatki lub kartki z wyrazami wdzięczności i wyjaśnieniem, dlaczego wybrałeś organizację charytatywną, na którą przekazałeś darowiznę, jest adekwatne. Wiadomość nie musi być długa ani trudna do zrozumienia.

#1. Wybierz kartę

Możesz rozważyć wysłanie kartki lub napisanie krótkiej notatki, aby wyjaśnić swoją darowiznę i swoje uczucia. Wybierz kartę z pustym przodem i tyłem lub kartkę papieru, którą możesz złożyć, aby zmieściła się w kopercie karty. Porozmawiaj o tym, jak bardzo będziesz tęsknić za osobą.

#2. Wspomnij o organizacji charytatywnej

Co więc napisać na pamiątkowej karcie darowizny? Nie bój się dać im znać, że chciałbyś przekazać darowiznę w ich pamięci. Opowiedz im trochę o organizacji lub daj im znać, że zdajesz sobie sprawę z ich zainteresowania tym tematem. Następnie zadzwoń do nich i daj im znać, że chcesz przekazać darowiznę w ich imieniu.

#3. Podaj kwotę

Czy mógłbyś podać krótki opis organizacji charytatywnej lub poinformować tę osobę, że znasz jej sytuację? Podaj szczegółowo kwotę darowizny. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile przekazałeś lub chcesz ubiegać się o darowiznę jako odliczenie od podatku, poproś organizację o pokwitowanie.

#4. Wyraź swoją wdzięczność

Na koniec wspomnij, jak bardzo jesteś wdzięczny za darowiznę i jak masz nadzieję, że przyniesie to pocieszenie komuś innemu. Alternatywnie możesz użyć bardziej konkretnego języka, aby przekazać swoje emocje. Poznaj różne rodzaje sformułowań dotyczących darowizn na pamiątkę.

Darowizna zamiast kwiatów

Pacjent lub członek rodziny wyraża swoje życzenia przed śmiercią lub pieniądze przeznaczone na kwiaty pogrzebowe są przekazywane do zgranej organizacji lub fundacji. Ponadto dzielone są fundusze na badania medyczne i leczenie pacjentów z tym samym schorzeniem.

Alternatywnie możesz zaoferować pozostałym rodzinom pieniądze i kartę na cześć życzeń zmarłego. Proszę przynieść kwiaty, ale nie jest to wymagane. Nigdy nie lekceważ wartości tuzina czerwonych róż podczas darowizny. Nie zapominaj, że większość Twojej darowizny można odliczyć od podatku.

Te same zasady obowiązują, jeśli ocaleni chcą, abyś przekazał darowiznę na inną organizację charytatywną niż wyznaczoną. Prawie wiele organizacji charytatywnych zgodzi się przyjąć czek dostarczony pocztą, jeśli zdecydujesz się nie przekazywać darowizny online.

W liście do organizacji charytatywnej lub stowarzyszenia należy podać następujące informacje; nazwisko zmarłego, ostatni znany adres, nazwisko bliskiego krewnego, który nadal żyje i ma się dobrze, oraz dane kontaktowe.

Nie zapomnij dołączyć do karty kondolencyjnej pamiątkowej karty darowizny o miłej pamięci, którą dzielisz ze zmarłym i wspomnieć, że przekazałeś darowiznę na cele charytatywne, o które prosił zmarły. Ponadto możesz stworzyć żywy pomnik ku czci zmarłej osoby, na przykład sadząc drzewo.

Udzielanie pomocy potrzebującym

Wiele osób po śmierci bliskiej osoby znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Na przykład zasoby finansowe rodziny mogły zostać wyczerpane z powodu raka lub choroby, albo główny żywiciel rodziny może nie wspierać rodziny samodzielnie.

Możesz założyć fundusz powierniczy, aby pomóc członkom rodziny w trudnych czasach, jeśli masz środki finansowe. Niektórzy przyjaciele mogą również chcieć ci pomóc. Zawsze pamiętaj, że dla niektórych osób przyjęcie pomocy może być trudne. Upewnij się, że pozostali przy życiu członkowie rodziny nie znajdują się w trudnej sytuacji.

Załóż konto powiernicze lub inny rodzaj konta i zadzwoń do odbiorcy, aby wyjaśnić, w jaki sposób i kiedy zostanie mu udostępniona darowizna. Zaproponować. Wyślij list uzupełniający, aby upewnić się, że wszyscy są na tej samej stronie po wyjaśnieniu celu listu bez wybrzmiewania protekcjonalności. Oto jak dokonać darowizny na pamiątkę.

Jaką pomoc możesz zaoferować?

Jeśli chcesz pomóc ocalałej rodzinie zmarłego, ale nie masz pojęcia, jaką pomoc zaoferować, poniżej znajdziesz niektóre z zaleceń. Rodzina może przyjąć Twoją ofertę lub nie, ale warto spróbować.

  • Edukacja małżonka lub dzieci zmarłego
  • Miesięczne zarobki rodziny w określonym okresie
  • Opłaty za tymczasowe utrzymanie lub transport za ustalony okres opieki nad dzieckiem

To okładka!

Gdy już wiesz, co napisać na pamiątkowej karcie darowizny, możesz przejść i przekazać określoną kwotę na wybraną organizację charytatywną lub organizację w imieniu zmarłego. Przeczytaj, gdzie kupić pudełka na darowizny i jak zbudować pudełko na darowizny odzieży.