Co mogę umieścić na świecznikach oprócz świec?

Masz więc kolekcję świeczników, wyglądają cudownie z płonącą w nich świecą. Pewnie myślisz o tym, do czego jeszcze mogą być używane? Co więc mogę umieścić na świecznikach poza świecami?

Przeprowadziliśmy dokładne badanie i znaleźliśmy doskonałe rozwiązania. Jeśli chodzi o ponowne użycie świeczników, wybór jest nieskończony, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Wiele przedmiotów można umieścić w lub na świecznikach stożkowych, świecznikach kolumnowych, świecach w stylu vintage lub mieszance tych trzech.

Co mogę umieścić na świecznikach oprócz świec?

Używanie świeczników ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz używać świec do upiększania i oświetlania swojego obszaru. Może również dodać przyjemnego klimatu do Twojego salonu. Świeczniki wotywne, jak sama nazwa wskazuje, służą do przenoszenia świec z różnych powodów.

Świece mogą być szkodliwe i stanowić zagrożenie, jeśli nie są podtrzymywane przez podstawę i są pozostawione bez opieki. Istnieje kilka ważnych zastosowań szklanych świeczników, których nie należy przeoczyć. Przygotowaliśmy listę kluczowych czynników, które pomogą Ci docenić znaczenie używania świeczników kolumnowych.

Co mogę umieścić na świecznikach oprócz świec

Zieleń i kwiaty

Kwiaty i zieleń są ponadczasowe. Istnieje kilka sposobów na włączenie ich do świeczników, zwłaszcza świeczników wotywnych lub pustych świec. Winorośl, liście i kwiaty można umieścić w przezroczystych świecznikach, aby uzyskać dziwaczny wygląd.

Zieleń i kwiaty można również ustawić tak, aby wystawały przez wejście. Jest to szczególnie przydatne, gdy świecznik jest półprzezroczysty. Możesz zrobić małe bukiety i umieścić je w świecznikach.

Chociaż sztuczna zieleń i kwiaty przetrwają dłużej, wiele szklanych świeczników może służyć również jako wazony na świeżo ścięte kwiaty. Świetnie nadają się do tego świeczniki kolumnowe lub stożkowe. Po prostu postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, aby zbudować donice z resztek świeczników.

Materiały

  • Świeczniki stożkowe lub słupkowe.
  • Doniczki
  • Klej
  • Farba w sprayu

Proces

Twój świecznik i doniczka powinny być wyczyszczone i wysuszone. Umieść doniczkę w świeczniku i zabezpiecz ją klejem. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

Wybierz kolor do pomalowania świecznika i doniczki. Gotowe doniczki są następnie wypełniane sztucznymi lub żywymi roślinami. Mogą być również używane do organizowania drobnych bibelotów lub zapasów.

Miski lub naczynia

Zastanawiasz się, co mogę umieścić na świecznikach poza świecami? Spróbuj użyć go jako misek lub naczyń! Ten proces będzie wymagał kilku etapów, ale ostateczny wynik będzie tego wart! Miski lub talerze można po prostu połączyć ze świecznikami, tworząc piękne dekoracje do serwowania. Można używać świeczników stożkowych lub słupkowych, a także świec pustych słoików.

Materiały

  • Świecznik w kształcie stożka lub kolumny.
  • Świeca w misce, talerzu lub pustym pojemniku. Świece słoikowe z pokrywkami stanowią doskonałe miejsce do przechowywania ozdoby!
  • Klej
  • Dekoracyjne pokrętło jest opcjonalne.

Proces

Jeśli chcesz odmalować świecznik, ale nie chcesz malować naczynia, teraz jest na to pora. Nałóż kilka warstw i pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed przejściem do następnego etapu. Sprawdź, czy zarówno świecznik, jak i naczynie są czyste i suche.

Nałóż klej na brzeg świecznika i umieść na nim naczynie. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Jest to opcjonalne, możesz teraz dodać piękne pokrętło do górnej części świecy słoikowej z pokrywką.

Kule i kule do dekoracji

Używanie pięknych kul, aby tchnąć nowe życie w swój świecznik, to jeden z najlepszych i najłatwiejszych pomysłów, jakie mamy dla Ciebie. Wyglądają fantastycznie ze świecznikami słupkowymi lub stożkowymi i nadają się na każdą okazję. Dostępne są kulki wykonane z bawełny, liny jutowej, szkła, tkaniny i wielu innych materiałów, takich jak ta kula z liści bukszpanu.

Często są ozdobione różnymi motywami na różne święta czy pory roku. Może to być żurawina na Boże Narodzenie lub kwiaty na wiosnę. Po prostu umieść jeden na wierzchu świecznika, aby stworzyć wspaniały element wystroju.

Jak układasz świeczniki?

Jest to niezwykły świecznik, którego można używać samodzielnie; większość świeczników korzysta z towarzystwa innych. Aby stworzyć przyciągający wzrok element centralny, zgrupuj razem świeczniki o różnych wysokościach i wzorach. Świeczniki można również rozstawiać, zachowując dość stałe odstępy.

Czy mogę postawić świeczniki na półce z książkami?

Tak, możesz! Ale oprzyj się pokusie ich zapalenia! Umieść płonące świece na otwartej przestrzeni, z dala od wszelkich materiałów palnych. Płomień świecy wytwarza zadziwiającą ilość ciepła.

W rezultacie należy zawsze zachować odległość trzech stóp między płomieniem a sufitem lub blatem półki. Ale nie pozwól, aby to zrujnowało ci przyjemność! Bezpłomieniowe świece pomogą Ci stworzyć jedyne w swoim rodzaju środowisko, będąc jednocześnie bezpiecznym.

Wniosek na temat tego, co mogę umieścić na świecznikach oprócz świec

Co więc mogę umieścić na świecznikach poza świecami? Niezależnie od tego, jaki masz świecznik, wiesz, że może on zrobić coś więcej niż tylko trzymać świeczki. Świeczniki występują w większej liczbie odmian, niż mogliśmy sobie wyobrazić, od roślin po kule kwiatowe.