Co mogę umieścić między kuchenką a ladą? 3 łatwe opcje do wyboru!

Podczas gotowania niektóre składniki i okruchy wpadną do Twojej kuchenki, więc możesz zadać sobie pytanie: co mogę umieścić między kuchenką a ladą? Zamiast ciągle wyciągać zasięg ze ścian, aby wyczyścić pod nim, możesz zamiast tego wypełnić te przestrzenie. Jeśli kupisz lub wykonasz jakiś silikonowy pokrowiec, będziesz mieć do czynienia z mniejszym bałaganem i stresem w swojej kuchni. W przeciwnym razie może to prowadzić do pewnych niedogodności.

Możesz na przykład skończyć się ciągłym przesuwaniem urządzenia, aby usunąć te wycieki, które sączą się między piekarnikiem a szafkami.

Co mogę umieścić między kuchenką a ladą? 3 łatwe opcje do wyboru!

Z drugiej strony, jeśli zignorujesz odpady, które się tam nagromadziły, może to prowadzić do problemów ze szkodnikami. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć tych problemów. Nie musisz się tym martwić, ponieważ omówimy to w tym poście. Co więc mogę umieścić między kuchenką a ladą?

Sposoby na wyeliminowanie luki między blatem a piecem

Możesz umieścić różne rzeczy pomiędzy piecem a blatem. W tej sekcji przedstawimy Ci najczęstsze i najbardziej praktyczne opcje, z których korzystają ludzie. Obejmuje to zakładanie kształtek T, plastikowych rurek, pokryw liczników lub szczelin pieca.

#1. Osłony szczelin na blacie lub piecu

Pokrywy luk można łatwo uzyskać w sklepach internetowych. Mogą być również dostępne w najbliższym sklepie z narzędziami w Twojej okolicy. Te urządzenia w kształcie litery T są małe i poręczne. Ich doły przylegają ściśle do szczelin, podczas gdy ich górna część rozciąga się na szczyt twojego zakresu i na twój blat. Małe okładki są wykonane z różnych materiałów, w tym z winylu, aluminium lub silikonu. Kiedy zastanawiałem się, co mogę umieścić między kuchenką a ladą.

Rozważałem silikonowe osłony szczelin, ponieważ okazało się, że są trwałe i trwałe.

#2. Formowanie T

Listwy T wykonane z tworzywa sztucznego mają podobny kształt jak osłony szafek. Jedyną różnicą jest to, że ten jest bardziej przystępny cenowo, dlatego więcej osób decyduje się na to nad osłonami szafek. Możesz kupić mini rolkę i po prostu ją odpowiednio przyciąć w zależności od pożądanego rozmiaru.

#3. Plastikowe rurki

Być może szukasz bardziej niewidocznej alternatywy, możesz rozważyć użycie plastikowych rurek. Możesz zmierzyć i przyciąć plastikową rurkę do żądanego rozmiaru, a następnie delikatnie włożyć ją w szczelinę między piecem a blatem. Ponieważ plastikowa rurka ma wyraźny wygląd, nie będzie to zauważalne. Jednak działa tak samo, zapobiegając spadaniu rozlanych płynów i okruchów na bok zakresu.

Jaka jest odpowiednia przestrzeń między blatem a kuchenką?

Ogólnie rzecz biorąc, piece mieszkalne mają około 30 cali szerokości. Ale w rzeczywistości te urządzenia będą mierzyć poniżej tej konkretnej liczby. Zazwyczaj będą miały rozmiar około 29,875 cala. Odstęp 0,125 cala z każdej strony zakresu zapewni wystarczająco dużo miejsca, aby urządzenie mogło wysunąć się z miejsca. Zresztą możesz też przeczytać, ile miejsca powinno być między piecem a szafką dolną.

Jak często należy czyścić za piecem?

Będzie to zależeć od tego, jak ostrożnie będziesz gotować. Jeśli podczas gotowania i przygotowywania potraw nie robisz bałaganu, dobrze byłoby nie sprzątać zbyt często za urządzeniem. Możesz to robić nawet rzadziej, jeśli zlikwidujesz lukę między zasięgiem a blatem.

Ale pamiętaj, że bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, aby uniknąć gromadzenia się kurzu i gruzu za piecem, nadal jest to nieuniknione. Być może posiadasz wolnostojący piec, musisz go wyjmować co miesiąc, aby wytrzeć i zamiatać za nim.

Dla posiadaczy zestawu do wsuwania, pamiętaj, że usunięcie go wymaga więcej wysiłku. Dlatego ważniejsze jest wypełnienie luk, aby nie dopuścić do opadania tam odpadów spożywczych. Pod warunkiem, że zrobiłeś to dobrze, nie będziesz musiał w ogóle wyjmować pieca.

Aby posprzątać za i pod wsuwaną linią, możesz po prostu wyjąć najniższą szufladę do przechowywania. Następnie weź szufelkę i miotłę, aby zmieść wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia. Upewnij się, że sięgasz do tyłu. Do wykończenia użyj gąbki i środka czyszczącego. Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj, jak często czyścić każde urządzenie w domu.

To okładka!

Kto nie chciałby wiedzieć: co mogę umieścić między piecem a blatem, ponieważ jest nieestetyczny. Brak wypełnienia szczeliny będzie również wymagał częstego wyjmowania pieca podczas jego czyszczenia. Na szczęście usunięcie luk nie będzie dużo kosztować i można to zrobić na wiele sposobów. Pamiętaj, że w przypadku dowolnego wybranego typu asortymentu po instalacji zawsze będzie niewielka luka.

Ale dzięki powyższej metodzie będziesz mógł się ich pozbyć. Te metody są praktyczne, więc jakąkolwiek metodę wybierzesz, załatwi sprawę. Co więcej, niezależnie od tego, który przedmiot wybierzesz, aby wypełnić lukę, możesz być pewien, że skróci to czas sprzątania kuchni. Aby uzyskać więcej artykułów, przeczytaj tutaj, co to jest lodówka z licznikiem głębokości i jak zainstalować lodówkę. Dzięki, że wpadłeś! Miłego czytania