Co jest uważane za duże wesele: ilu gości?

Odpowiedź na to, co uważa się za wielkie wesele, zależy od liczby gości i ogólnego rodzaju wesela. W tym artykule omówimy, ilu gości można spodziewać się na dużym weselu i jak ten rozmiar ślubu ma się do przeciętnego wesela w USA.

Aby jeszcze bardziej pomóc Ci w podjęciu decyzji o uroczystości, jaką chcesz dla swojego związku z drugą połówką, napisaliśmy 3-stopniowy przewodnik, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj ślubu powinienem mieć.

Co jest uważane za duże wesele: ilu gości?

Co jest uważane za duży ślub: jak duży jest duży ślub?

Istnieją dwa czynniki, aby zrozumieć, co jest uważane za wielki ślub. Bardziej niż wielkość ze względu na liczbę gości, wielkość wesela może również wpływać na to, co uważa się za wielkie wesele.

Na podstawie liczby gości

Już sama nazwa wskazuje na uroczystość, w której bierze udział ponad 150 gości. Jest to duży ślub, ponieważ para prawdopodobnie zaprosiła również inne osoby, które nie są bliskimi krewnymi ani bliskimi przyjaciółmi.

Na dużym weselu zazwyczaj uczestniczą także dalsi krewni, współpracownicy, znajomi i inne osoby w ich życiu, w porównaniu z intymnym ślubem, w którym uczestniczą tylko najbliżsi krewni i bliscy przyjaciele pary. W związku z tym można spodziewać się, że duże wesele będzie miało większe przyjęcie weselne, które może mieć więcej niż dziesięciu członków.

Biorąc to pod uwagę, wielki ślub odbędzie się na dużej przestrzeni. Nie wspominając już o przygotowaniu sporego budżetu weselnego, aby impreza komfortowo pomieściła wszystkich zaproszonych i zapewniła im przyjemny czas.

Na podstawie stylu ślubu

Wielkie wesele jest drogie nie tylko z powodu ogromnej listy gości. Będziesz także potrzebował dużego lub dużego miejsca i przyjęcia wypełnionego zajęciami, które mogą trwać kilka godzin.

Dlatego wesele można również nazwać wielkim weselem, jeśli jest chwalebne i majestatyczne. Pomyśl o niezapomnianym wydarzeniu, po którym goście rozmawiają o weselu ze względu na jego projekt, struktury i działania.

Pary, które chcą poczuć się jak w bajce lub chcą wesela, które wygląda wytwornie i z klasą, mogą rozważyć duże wesele. Może się odbyć w hotelu, hali, a nawet na osiedlu, co oznacza, że ​​będzie kosztowne, bo tylko te miejsca mogą przyjąć tak ogromną liczbę gości.

Ile osób ma wielkie wesele?

Liczba gości dyktuje, co jest uważane za wielkie wesele, a także to, co odróżnia je od przeciętnych i kameralnych wesel. Spodziewaj się dużego wesela, które będzie miało 150 lub więcej gości w porównaniu ze zwykłymi 50 do 100.

Na ten ślub musisz wymienić wszystkich, których chcesz zobaczyć na swoim weselu, bez poczucia ograniczenia i wykorzystując swoją bliskość jako wyznacznik tego, kto jest zaproszony, a kto nie. Duże wesela są również bardziej otwarte na plusy i prawdopodobnie zapraszają całą rodzinę, a nie tylko parę.

Organizowane są nawet wesela z 250 do 300 gośćmi, a niektóre mogą mieć nawet tysiąc, zwłaszcza jeśli para jest wybitnymi osobistościami. Upewnij się więc, że sprawdziłeś pojemność miejsca weselnego i porozmawiaj ze sprzedawcami weselnymi o radzeniu sobie z tym ogromnym tłumem.

A jeśli chcesz sfinalizować swój ślub, koniecznie musisz wiedzieć, kiedy powinno nastąpić RSVP z okazji ślubu. W ten sposób goście mogą odpowiednio odpowiedzieć, a Ty możesz efektywniej zaplanować wesele.

Czy 120 gości to duże wesele?

Wielkie wesele ma zazwyczaj ponad 150 gości, a czasem nawet dwa razy więcej. Więc jeśli wesele ma tylko 120 gości, to jest gdzieś pośrodku, ponieważ nie jest uważane za duże, ale tłum jest zbyt duży, aby można go było uznać za mały ślub.

Posiadanie 120 gości jest stosunkowo rozsądne, a pary, które mogą zaprosić inne osoby poza członkami najbliższej rodziny i bliskimi przyjaciółmi, mogą rozważyć taką wielkość wesela. Na przykład może to być wesele dla 100 gości; wtedy dodatkowe 20 osób może zostać przydzielonych jako plus-ones dla Twoich samotnych gości.

Ale jeśli nie chcesz mieć plusów na swoim weselu, naucz się powiedzieć „nie plus-jedynki” na zaproszeniu na ślub, aby zachować takt.

Co to jest ślub średniej wielkości?

Przeciętny rozmiar wesela w USA ma około 105 gości, przy czym 94 do 110 to typowa liczba gości podczas pandemii. Wesele na 120 osób jest również dobrym rozmiarem, ponieważ jest to średnie wesele, bez sprawiania wrażenia, że ​​brakuje Ci tego, kto może świętować z Tobą.

Czy ślub na 80 osób jest mały?

Ślub dla 80 gości jest uważany za mały ślub, ponieważ znajduje się na wyższym końcu zakresu. Pamiętaj, że małe wesele ma zwykle od 20 do 80 gości, a przekroczenie tej liczby zostanie uznane za średni lub średni ślub.

Niemniej jednak nie jest to bardzo małe wesele, ponieważ wciąż masz ponad 50 gości. Niektóre pary wolą nawet mieć tylko 20 gości, a niektóre nawet pomijają przyjęcie weselne.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co jest uważane za wielkie wesele, z listą gości liczącą 150 lub wyższą.

Może to również oznaczać wielkie wesele z motywem glamour i wykwintnym. Ale ogólnie rzecz biorąc, wielki ślub nie jest dla osób o słabym sercu ze względu na wymagany budżet i rozległe planowanie, aby go zrealizować.