Co jest potrzebne do naprawy uszkodzonej przez wodę farby: 4 procesy

Pierwszym procesem wymaganym do naprawy farby uszkodzonej przez wodę jest ocena szkód spowodowanych przez wodę. Ocena służy do oceny wysiłku i kosztów naprawy szkód spowodowanych przez wodę.

Szczegóły tego, co dzieje się w czterech procesach, są wskazane poniżej. Dołączyliśmy również materiały, których będziesz potrzebować w procesie malowania, więc czytaj ten artykuł do końca!

Co jest potrzebne do naprawy uszkodzonej przez wodę farby: 4 procesy

Procesy malowania farb uszkodzonych przez wodę

Istnieją cztery procesy, które musisz wykonać, jeśli chcesz naprawić uszkodzoną przez wodę farbę. Co więcej, w ramach tych procesów, które prowadzą do ponownego malowania, należy również wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

1. Ocena uszkodzeń

Najpierw musisz ocenić szkody. Ocena szkód ma wiele form.

Możesz sprawdzić dach swojego domu pod kątem brakujących gontów, które mogły doprowadzić do nieszczelności dachu i sufitu. Możesz również zbadać swój system wodno-kanalizacyjny.

Możesz również zdecydować się na przetestowanie poziomu wilgotności podłóg lub ścian. Jednak zanim to zrobisz, możesz zauważyć pewne zmiany w swoim domu z powodu zalania.

Powszechne wśród farb uszkodzo- nych przez wodę jest bulgotanie. Pęcznienie farby jest wynikiem utraty przyczepności i jest spowodowane wilgocią na pomalowanej powierzchni.

Oprócz bulgotania, pękająca farba lub łuszcząca się farba jest również powszechną oznaką uszkodzenia domu przez wodę. Jeśli twoje ściany są jasne, widoczne będą przebarwienia spowodowane zaciekami (oznaka uszkodzenia przez wodę).

Częścią oceny szkody jest udokumentowanie jej dla roszczenia ubezpieczeniowego. Zrób zdjęcia struktur, które zostały uszkodzone przez wodę. Następnie przejrzyj swoje ubezpieczenie i polisę ze swoim prawnikiem.

2. Proces suszenia

Po oszacowaniu stopnia uszkodzenia uszkodzonej przez wodę farby, przystąp do suszenia uszkodzonej struktury. Suszenie jest łatwe, ale zajmuje dużo czasu.

Uszkodzone ściany zwykle wysychają od trzech do pięciu dni. W tym okresie należy znaleźć przyczynę zalania i zająć się nią.

3. Renowacja mebli lub konstrukcji

Przed ponownym malowaniem zniszczonej przez wodę farby należy najpierw naprawić strukturę, do której jest przyklejona. Aby to zrobić, usuń starą bulgoczącą lub łuszczącą się farbę.

W twoim domu jest wiele struktur, które mogą zostać uszkodzone przez wodę. Jednak ściany zwykle są najbardziej narażone na uszkodzenia spowodowane przez wodę z farby, więc użyjemy ich jako ogólnego przykładu.

Wskazówka przed usunięciem uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej polega na ułożeniu kawałków materiału, aby złapać zanieczyszczenia. Używaj również sprzętu ochronnego, takiego jak maski przeciwpyłowe i okulary ochronne.

Użyj końcówki pazura młotka, aby usunąć dotknięty obszar. Jeśli uszkodzony obszar nie jest znaczący, użyj piły do ​​dziurek od klucza, aby przeciąć dotkniętą powierzchnię. Następnie dokonaj odpowiednich napraw.

Jeśli masz do czynienia z małym otworem, użyj warstwy masy szpachlowej i nałóż ją wokół otworu. Jeśli szczelina jest znaczna, użyj płyty zastępczej i nałóż klej cementowy na krawędzie.

Po naprawieniu szczelin w płycie gipsowo-kartonowej pozostaw je do wyschnięcia.

4. Malowanie uszkodzeń spowodowanych przez wodę

Po wykonaniu odpowiednich napraw na płycie gipsowo-kartonowej i pozostawieniu ich do wyschnięcia, przeszlifuj je. Ma to na celu wyrównanie powierzchni i ułatwienie przylegania farby do płyty gipsowo-kartonowej.

Nałóż podkład na płytę gipsowo-kartonową i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec pomaluj odrestaurowany obszar.

Niezbędne materiały

W trakcie oceny

Jeśli chcesz sprawdzić poziom wilgotności ścian lub podłóg, zaopatrz się w miernik wilgotności. Pomoże Ci to określić, czy wilgoć znajduje się za ścianami lub głęboko w podłodze.

W trakcie suszenia

Aby skrócić czas schnięcia płyty gipsowo-kartonowej, użyj osuszacza lub wentylatora. Te dwa materiały są potrzebne w procesie schnięcia naprawy uszkodzonej przez wodę farby. Zgodnie z tym, upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane.

W trakcie przywracania

W ramach procesu renowacji będziesz potrzebować maski przeciwpyłowej i okularów ochronnych, aby chronić oczy i usta przed zanieczyszczeniami. Do rozprowadzenia masy szpachlowej i klejów cementowych będzie potrzebna szpachelka.

Potrzebny będzie również nóż uniwersalny do deski zastępczej. Jeśli chodzi o rozbieranie uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej, będziesz potrzebować młotka lub piły do ​​​​dziurki od klucza.

W trakcie odmalowywania

Na koniec, podczas malowania, będziesz potrzebować papieru ściernego, aby wygładzić powierzchnię. Kolejnym materiałem, którego nie można pominąć, jest podkład zapewniający przyczepność farby do suchej zabudowy.

Ponadto niektóre podkłady mają właściwości blokujące plamy, które mogą być odporne na plamy wodne na farbie. W przypadku plam i zapachów wewnętrznych można użyć podkładów na bazie oleju lub wody.

Chociaż te na bazie wody są łatwiejsze do czyszczenia i nie wydzielają zapachu. Jeśli zakończyłeś wymianę całej płyty gipsowo-kartonowej, zalecamy użycie podkładu do płyt gipsowo-kartonowych, aby zachować jednolity połysk na płycie gipsowo-kartonowej.

Co najważniejsze, będziesz potrzebować farby. Upewnij się, że kupowana farba pasuje do istniejącej.

Wniosek

Farba nie tylko upiększa ściany, ale służy również do ochrony powierzchni przed zewnętrznymi uszkodzeniami wody. Ostrzegają również o uszkodzeniach spowodowanych przez wodę za ścianami lub sufitami.

Dlatego napisaliśmy ten artykuł, aby poinformować Cię, co jest wymagane do naprawy uszkodzonej przez wodę farby. Mamy nadzieję, że ten artykuł o naprawie szkód spowodowanych przez wodę miał charakter informacyjny.