Co jeśli zostawisz piec włączony? 3 niesamowite urządzenia do automatycznego wyłączania pieca!

Czasami każdy wpadł w panikę, kiedy nie jesteś pewien i zadajesz sobie pytanie, co jeśli zostawisz włączony piec? Więc wracasz i sprawdzasz, czy wyłączyłeś kuchenkę w domu. Być może po prostu pędzimy do lokalnego sklepu lub wyjeżdżamy z miasta. Być może nie chcesz ryzykować, więc zawracasz samochód, wracasz do domu i wyłączasz urządzenie. Ale co, jeśli nie wrócisz, żeby to sprawdzić i go nie wyłączyłeś? Co może się stać?

Bez względu na to, jak bardzo starasz się odtworzyć swoje działania, nie możesz być pewien, że wyłączyłeś kuchenkę.

Co jeśli zostawisz piec włączony? 3 niesamowite urządzenia do automatycznego wyłączania pieca!

Ucieszyłby się pan słysząc, że piece „pracują w nieskończoność”. Tak twierdzi John Drengenberg, który jest inżynierem elektrykiem, który jest nie tylko wykwalifikowanym, ale także dyrektorem ds. bezpieczeństwa konsumentów w Underwriters Laboratories, powszechnie określanym jako UL.

Przeprowadzane są ciągłe testy na obu typach kuchenek, zarówno gazowych, jak i elektrycznych, aby upewnić się, że temperatura pieca pozostaje niezmieniona po osiągnięciu pożądanego poziomu. Sam piec nie jest tym, co spowodowałoby pożar, ale to, co zostało na palniku lub na samym piecu, może spowodować płomienie.

Jeśli zostawisz garnek gotującego się gulaszu na kuchence, nie możesz go ustawić i zapomnieć. Jeśli garnek pozostaje odsłonięty, a cały płyn wyparuje, zawartość garnka może osiągnąć punkt zapłonu i stać się zagrożeniem pożarowym. A co jeśli zostawisz włączony piec?

Co zrobić, jeśli zostawisz włączony piec?

Jeśli piec, który zostawiłeś na gazie, pracuje bez nadzoru, możesz mieć problem. Niezależnie od tego, czy piekarnik był włączony przez krótki czas, sprawdź, czy płomień nadal istnieje. Jeśli wybuchł pożar, po prostu użyłeś benzyny. Ale jeśli nie ma płomienia, nadal należy wezwać firmę gazową i straż pożarną, aby były bezpieczne.

Pamiętaj, że pozostawiony gaz jest niezwykle wrażliwy na elektryczność lub iskry. Opary gazu mogą również zalać Twój dom i powietrze w każdym pomieszczeniu, więc będziesz miał tlenek węgla do oddychania.

Czy Twoja kuchenka lub piekarnik automatycznie się wyłączą?

W odpowiedzi na to pytanie jest wiele zmiennych. Niektórzy producenci zaczęli dodawać do swoich pieców funkcję automatycznego wyłączania, ale została ona wdrożona pod koniec lat 90-tych. Różne były lata urządzeń gazowych i odpowiedników elektrycznych. Jedynym sposobem, aby upewnić się, czy Twój piec ma tę funkcję automatycznego wyłączania, jest odwiedzenie strony internetowej producenta i sprawdzenie numeru modelu urządzenia.

Najlepiej byłoby sprawdzić instrukcję obsługi swojego pieca. Jeśli ta funkcja jest dostępna, powie Ci również, jak przedłużyć czas potrzebny na jej wyłączenie i jak całkowicie ją wyłączyć.

Najlepsze urządzenia do automatycznego wyłączania kuchenki, których możesz użyć do wyłączenia kuchenki podczas nieobecności

Całe napięcie odczuwamy, gdy wychodzimy z domu lub śpimy, kiedy gotujemy w domu. Na szczęście istnieje kilka przedmiotów, które możesz kupić, aby rozwiązać ten problem i przywrócić ci spokój. Chociaż urządzenia te są pomocne dla większości z nas, którzy zastanawiają się, czy nieumyślnie opuściliśmy kuchenkę lub piekarnik, są one ważne dla każdego, kto ma demencję o wczesnym początku lub przyjmuje leki, których jednym ze skutków ubocznych jest utrata pamięci. Poniżej znajdują się trzy najlepsze urządzenia, które możesz zdobyć dla siebie.

#1. Odcinające urządzenie zabezpieczające ogień

Avert Electric Auto Kuchenka została stworzona przez prawdziwego strażaka, który dostał się do Shark Tank i połączył swój pomysł z Lori Greiner. Działa to z czujnikiem dymu. Gdy tylko urządzenie usłyszy twój czujnik dymu, natychmiast wyłączy Twój piec. Kiedy pierwsze oznaki dymu znikną, ma mniej czasu na rozpalenie ognia. Co jest nawet dobre, to to, że jest to łatwe do zainstalowania. Zajmie to prawdopodobnie tylko 5 minut.

#2. Automatyczne urządzenie zabezpieczające kuchenkę gazową

Peter Thorpe opracował ten sam typ wtyczki bezpieczeństwa do kuchenek gazowych, z sukcesem jednostki automatycznego wyłączania do kuchenek elektrycznych. Ta wersja ma wiele takich samych funkcji jak kuchenka elektryczna FireAvert. Synchronizuje się z dźwiękami alarmu dymu i wyłącza kuchenkę gazową przy pierwszym wskazaniu dymu. Ale to urządzenie jest kompatybilne tylko z kuchenkami na gaz ziemny.

#3. System odcinania kuchenki

Dostępne są dwa rodzaje zestawów dla tego urządzenia: wtyk 3-przewodowy i wtyk 4-przewodowy. Dostępny jest również zestaw okablowania bezpośredniego do podłączenia, który można zainstalować bez konieczności angażowania elektryka. Jest na tyle prosty, że prawie każdy może z niego korzystać bez trudności. Płyta wyposażona jest w czujnik ruchu i funkcję automatycznego wyłączania. Kosztuje trochę więcej niż inne modele, ale jest łatwy do zaprogramowania. Aby dowiedzieć się więcej o płycie kuchennej, przeczytaj tutaj o wyłączeniu kuchenki samochodowej. Aby uzyskać bardziej pomocne urządzenia, poznaj 6 najlepszych urządzeń wyłączających kuchenki samochodowe.

To okładka!

Ponieważ już wiesz, co zrobić, co zrobić, jeśli pozostawisz piec włączony, najlepiej jest podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Czasami może to być niezamierzone, więc najlepiej jest kupić urządzenie z automatycznym wyłączaniem. Chcesz przeczytać więcej artykułów? Jeśli tak, przeczytaj, jak przechowywać lodówkę i kto ją wynalazł. Dziękuję za przeczytanie!