Bulgotanie w toalecie, gdy pralka spuszcza wodę? 3 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, czy w toalecie bulgocze, gdy pralka odpływa? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Główny odpływ pralki może być zatkany, co jest jedną z najczęstszych przyczyn bulgotania toalet.

Jej kanał wodny jest zwężony i zablokowany, gdy pralka spuszcza wodę z powodu niedrożności. Woda i powietrze są wtłaczane z powrotem rurociągami, szukając wyjścia.

Bulgotanie w toalecie

Różnica ciśnień jest na tyle znacząca, że ​​wystarczy przepchnąć powietrze przez miskę, powodując bulgotanie toalety, a różnica ciśnień nie będzie chciała znajdować się w linii odpływowej toalety. Jeśli bulgotanie jest spowodowane przez określone urządzenie, takie jak pralka lub toaleta, może być problem z rurami odpływowymi lub wentylacyjnymi tego urządzenia. Bulgotanie w toalecie wydaje się być poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej uwagi. Może stać się zagrożeniem dla zdrowia, jeśli zrezygnujesz z tego na wystarczająco długo. Istnieje wiele zaskakujących powodów bulgotania w toalecie i koniecznie należy dowiedzieć się o nim więcej.

Co powoduje bulgotanie w toalecie, gdy pralka opróżnia

Jak wspomniano wcześniej, istnieją różne powody bulgotania toalety, gdy pralka spuszcza wodę. Poznanie wszystkich takich zagadnień pomoże ci poradzić sobie z bulgoczącym problemem, więc czytaj dalej.

#1. W toalecie są dwa odpływy

Odpływ pralki i umywalka są połączone z linią odprowadzania odpadów w toalecie, co jest częstą przyczyną bulgotania w toalecie, gdy pralka spuszcza wodę. Ponieważ ten projekt wodno-kanalizacyjny jest powszechny, większość gospodarstw domowych musi radzić sobie z uciążliwością bulgoczącej toalety. Myjkę i jej odpływ można umieścić między łazienką lub pionem ziemi. Oznacza to, że drenaż pralki jest podłączony do odpływu toalety, a ujemna gęstość powietrza powstająca podczas opróżniania pralki może powodować powstawanie pęcherzyków wewnątrz toalety. Jest to bardziej powszechne, gdy rura kanalizacyjna widoczna między łazienką lub pralką nie jest wystarczająco długa.

#2. Użycie pojedynczego komina wentylacyjnego

Toaleta i pralka mogą być połączone w pionową linię układającą się w łazience. Wskazuje, że armatura i toaleta podążają za standardowym otworem wentylacyjnym, czasami nazywanym wilgotnym otworem wentylacyjnym przez hydraulikę. Jedną z typowych przyczyn, dla których ciśnienie powietrza dostaje się do łazienki i powoduje bulgotanie podczas opróżniania pralki, jest właśnie to. Inną prawdopodobną przyczyną bulgotania toalety jest zablokowany odpływ spryskiwaczy w przewodach kanalizacyjnych i problemy z ustawieniem węża spustowego.

Zatory rur są najczęstszą przyczyną wszystkich takich problemów. Ktoś mógł spłukać wszystko, czego nie należy prać. Na przykład chusteczki i produkty sanitarne mogą blokować rurkę wraz z systemem kanalizacyjnym lub zatrzymywać ją wokół syfonu toalety. Czasami będziesz musiał poradzić sobie z konsekwencjami blokady, niezależnie od tego, czy jest to bulgocząca toaleta, czy zatkany odpływ pralki. Możesz również zainteresować się prostymi wskazówkami dotyczącymi naprawy pralek i suszarek.

#3. Linia wentylacyjna jest zablokowana

Komin wentylacyjny wydaje się być ważnym odcinkiem rury spustowej do toalety i pralki. Utrzymuje stabilne ciśnienie powietrza w systemie, umożliwiając bezproblemowe spłukiwanie lub usuwanie śmieci. W rurze spustowej może wystąpić ujemne ciśnienie powietrza, niezależnie od tego, czy rura odpowietrzająca jest całkowicie lub częściowo zablokowana. Powietrze czerpałoby ze wszystkiego, co może, łącznie z wodą toaletową, ilekroć to się stanie.

Wydaje się, że dzieje się tak dlatego, że woda tworzy szczelne uszczelnienie w rurze. Próżnia jest wytwarzana przez podciśnienie powietrza w dowolnym miejscu linii. W rezultacie podczas spuszczania wody z pralki w toalecie mogą pojawiać się bąbelki. Na przykład pralka spuszcza wodę szybciej niż zlew. Wskazuje, że myjka pompuje wodę pod większym ciśnieniem, co powoduje bulgotanie. Z drugiej strony, wadliwy odpływ pralki jest częstym problemem. Odpływy spryskiwaczy są często dodawane po namyśle, co powoduje, że odpływy są połączone z najbliższą rurą kanalizacyjną. Rodziny wielokrotnie nie instalują pułapki P, co powoduje, że woda wypycha się z pralki za każdym razem, gdy spływa.

Innym problemem będzie użycie zbyt małej lub wysokiej rury odpływowej z pralki. Pralka prawdopodobnie najpierw pobierze powietrze z toalety, aby pomóc wypchnąć wodę do kanalizacji, jeśli w rurze nie ma wystarczającego ciśnienia powietrza, aby pomóc odprowadzić ścieki. W rezultacie w stojącej wodzie toalety pojawiają się bąbelki. Każde bulgotanie, które występuje z powodu niewłaściwie wykonanego odpływu pralki, może prowadzić do dalszych problemów w przyszłości. Na przykład woda może się rozlać lub ścieki mogą zostać przekierowane do pralki.

Środki ostrożności dotyczące bulgotania toalety, gdy pralka spuszcza wodę

Jeśli pięć do dziesięciu razy spłukiwanie wypełnionej wodą toalety nie zadziała, masz do czynienia z trudną blokadą. Aby użyć pęcherza powietrznego, a nawet pręta hydraulicznego, musisz sięgnąć głębiej, aby usunąć zacięcie w inny sposób. Większość sklepów z narzędziami sprzedaje jeden z nich za niską cenę.

To okładka!

Nauka o bulgocie w toalecie, gdy pralka odpływa jest bardzo ważna dla każdego właściciela domu. Może to spowodować dla Ciebie duży problem, więc lepiej unikać wyżej wymienionych powodów, aby wszystko było idealne. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak wyczyścić wąż spustowy pralki i jak odblokować odpływ pralki. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.