9 prostych kroków, jak prać koronkowe zasłony

Domy z czystymi koronkowymi zasłonami zawsze wyglądają pięknie i przytulniej. Jednak pranie koronkowych zasłon może wymagać wysiłku i czasu. Nauczenie się, jak prać koronkowe firany, pozwoli Ci zaoszczędzić.

Zazwyczaj po kilku latach użytkowania firanek koronkowych ich kolory mogą zacząć blaknąć, zwłaszcza jeśli nie będziemy ich regularnie prać.

9 prostych kroków

Często te zasłony przyciągają kurz, brud, pyłki, sierść psa i inne cząsteczki. Dlatego tak ważna jest regularna pielęgnacja tych tkanin, ponieważ kurz i brud mogą powodować reakcje alergiczne.

Pamiętaj, że nie jest za późno, aby Twoje koronkowe zasłony wyglądały jak nowe.

Oto materiały potrzebne do prania koronkowych zasłon;

 • Duże wiadro
 • Detergent do prania
 • Ciepła woda
 • Rękawiczki

Kroki, jak prać koronkowe zasłony

Wykonaj te proste kroki;

Krok 1: Usuń koronkowe zasłony

Najpierw musisz zdjąć koronkowe zasłony z okna. Większość karniszy jest zawsze w wysokiej pozycji. Dlatego najlepiej byłoby użyć drabiny do ich usunięcia.

Krok 2: zdobądź wiadro

Zdobądź wiadro, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić zasłony. Umożliwi to łatwe pranie materiałów bez utraty jakiejkolwiek części.

Zabierz wiadro na duży obszar; może to być twój garaż lub pralnia i umieść go tam.

Krok 3: Podgrzej wodę

Podgrzej dużą ilość wody przez kilka minut i wlej ją do wiadra. Następnie dodaj do wody zalecaną ilość detergentu do prania.

Pamiętaj, że przed użyciem woda powinna być ciepła, a nie gorąca.

Krok 4: Noś rękawiczkę

Załóż rękawiczki i dokładnie wymieszaj ciepłą wodę z detergentem zakrytymi rękami. Upewnij się, że detergent rozpuszcza się w wodzie. Możesz użyć rąk do rozpuszczenia twardych cząstek.

Krok 5: Zanurz koronkową zasłonę w gorącej wodzie

Weź koronkowe firanki i delikatnie zanurz je w wodzie z mydłem rękoma. Upewnij się, że wszystkie części materiałów znajdują się w mieszance, aby uzyskać doskonały wynik. Moczyć zasłony przez 10 minut.

Krok 6: Umyj swoją koronkową zasłonę

Po 10 minutach:

 • Wróć, aby sprawdzić zasłony i obróć je rękami w wodzie z mydłem.
 • Zostaw go ponownie na 15 minut.
 • Wyciągnij zasłony po upływie ustawionego czasu i dociśnij podczas prania.
 • Wyciągnij zasłony i sprawdź, czy jest czysta, co jest dla ciebie satysfakcjonujące. Jeśli nie jest czysty, wylej wodę z mydłem i napełnij wiadro czystą, ciepłą wodą i detergentami.

  Krok 7: Zastosuj nacisk na koronkową zasłonę

  Tym razem ponownie umyj zasłony, dociskając je. Po pięciu minutach prania wyjmij materiały z tkaniny i obserwuj rezultaty. Jeśli jest zadowalający, wyjmij go z mieszanki.

  Krok 8: wypłucz koronkową zasłonę

  Opróżnij wodę z mydłem i napełnij wiadro czystym. Zanurz zasłony w wodzie i wypłucz ślady detergentu.

  Może być konieczne powtórzenie tego procesu trzy razy, aby upewnić się, że na koronkowych zasłonach nie ma detergentów.

  Krok #9: Wysuszyć

  Mokre zasłony suszyć na sznurku, najlepiej na słońcu. Zostaw zasłony na słońcu na kilka godzin, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Powyższe kroki, jak prać koronkowe zasłony, mają zastosowanie, jeśli używasz metody ręcznej.

  Jak prać koronkowe zasłony w pralce?

  Zastanów się nad skorzystaniem z pralki, jeśli nie chcesz prać rękoma koronkowych firanek. Należy jednak postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi maszyny, aby zapobiec uszkodzeniu zasłon.

  Oto kilka wskazówek, jak prać koronkowe firany w pralce.

  Krok 1: Usuń wszystkie metalowe mocowania z koronkowej zasłony

  Aby zapobiec uszkodzeniu tkaniny i pralki, usuń wszystkie szpilki, pierścienie, suwaki i metalowe materiały z zasłon przed włożeniem ich do pralki. Najlepiej byłoby użyć odkurzacza do usunięcia kurzu i brudu z koronkowych zasłon przed ich praniem.

  Krok 2: Czysta woda i dodaj detergent

  Wlej do urządzenia letnią wodę i dodaj do niej łagodny detergent. Następnie włóż tkaninę do mieszanki.

  Proszę nie napełniać maszyny koronkowymi zasłonami, ponieważ może to spowodować uszkodzenie. Zrób jeden krok na raz.

  Pozwól maszynie działać magicznie przez 10 do 15 minut.

  Krok 3: Opłucz

  Po 10-15 minutach wyjmij zasłony z pralki i spłucz detergent. Powtórz tę metodę dwa do trzech razy.

  Krok 4: Wysuszyć

  Suszyć zasłony na słońcu przez kilka godzin, aby uzyskać doskonały efekt.

  Jakich produktów czyszczących powinienem użyć do prania mojej koronkowej zasłony

  Aby zapobiec zniszczeniu koronkowych firanek podczas ich prania, weź pod uwagę środek czyszczący lub detergent, którego chcesz użyć, oraz teksturę materiału. Te dwa czynniki mogą wydawać się niewielkie, ale odgrywają dużą rolę w określaniu, czy Twój materiał będzie dobrze, czy nie.

  Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się prać koronkowe firanki ręcznie, czy w pralce. Dopóki skupiasz się na czyszczeniu zasłon, wszystko inne jest drugorzędne.

  Jeśli zastanawiasz się, jak prać koronkowe firanki, jesteś we właściwym miejscu. Dzięki odpowiednim produktom, czasowi, wysiłkowi i wskazówkom Twoje zasłony znów będą wyglądać czysto i pięknie.

  Wniosek

  Pielęgnacja koronkowych firan poprzez ich ciągłe pranie może poprawić ogólny wygląd Twojego domu. Dzięki krokom opisanym w tym artykule, jak prać koronkowe zasłony, powinieneś być w stanie z łatwością je prać.

  Postaraj się poprawić wygląd swojego domu za pomocą czystych i pięknych zasłon. Na dłuższą metę będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!