9 prostych kroków, jak naprawić uszkodzony kabel z wodą?

Musisz wiedzieć, jak naprawić uszkodzony przez wodę pilot kablowy, jeśli przypadkowo rozlejesz go lub zmoczysz jakąkolwiek cieczą, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Widok pilota spadającego na wannę wypełnioną wodą lub miskę wypełnioną zupą może być denerwujący, albo przypadkowo wylać szklankę wody na stolik do kawy, na którym znajdują się piloty. Nie musisz się zbytnio martwić; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co musisz wiedzieć przed podjęciem działań w takiej sytuacji.

9 prostych kroków

Co się dzieje, gdy pilot kablowy zamoczy się?

Zwykle oczekiwano umieszczania pilotów na stoliku kawowym, podczas gdy niektórzy ludzie również trzymali się ich, gdziekolwiek się udali.

Jeśli jesteś bardziej z tych pierwszych, być może już spotkałeś się z rozlaniem szklanki wody lub kawy na stolik do kawy, zwilżając wszystko tam. Jeśli jesteś jednym z tych ostatnich, bardziej prawdopodobne jest, że zgubisz go lub zmoczysz, gdy będziesz zbliżać się do zlewów i czegokolwiek z wodą.

To tylko kilka scenariuszy, w których pilot kablowy może zostać uszkodzony przez wodę, ale nie jest to ograniczone. Najlepiej więc mieć uchwyt na pilota i umieścić go w pobliżu sprzętu technologicznego.

Czy widzisz te małe szczeliny wokół gumowych guzików lub cienką linię z boku między górną a dolną częścią ciała? To świetne miejsca, do których może dostać się woda.

Gdy woda dostanie się do wnętrza pilota, może to wpłynąć na niektóre funkcje przycisków. Poznasz rozmiar uszkodzeń w zależności od tego, jak długo, ile wody lub czy była przemoczona lub rozlana.

Oto niektóre z możliwych uszkodzeń spowodowanych przez wodę:

  • Przyciski działają nieprawidłowo
  • Uszkodzona płytka drukowana z powodu plam pozostawionych przez wodę.
  • Uszkodzone emitery podczerwieni

Dowiedz się więcej z tych dwóch artykułów o tym, jak czyścić uszkodzoną przez wodę elektronikę i jaki środek chemiczny działa na uszkodzone przez wodę płytki drukowane.

Jak to naprawić?

Tutaj zaczyna się, jak naprawić uszkodzony przez wodę pilot kablowy, gdy wiesz, że woda już dostała się do wnętrza:

Krok 1. Wytrzyj z zewnątrz

Upewnij się, że wycierasz zewnętrzną część pilota bawełnianym ręcznikiem, który jest bardziej chłonny.

Krok 2. Zrób zdjęcie

Zrób zdjęcie przedniej części pilota, aby później wykorzystać je jako wskazówki podczas ponownego montażu. Pomocne byłoby również zwrócenie uwagi na położenie śrub.

Jeśli masz instrukcję, możesz się na to zwrócić i nie musisz już robić zdjęcia.

Krok 3. Wyjmij baterie

Najlepiej dezaktywować kontroler przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych czynności, wyjmując baterie. Zwykle baterie znajdują się na spodzie.

W niektórych przypadkach usunięcie pobicia było również konieczne, aby zdjąć obudowę pilota.

Krok 4. Otwieranie pilota

Znajdź położenie każdej śruby, a następnie usuń każdą z nich. Poszukaj szczeliny i za pomocą noża podważ górną i dolną część ciała.

Jeśli nie widzisz żadnych śrub, prawdopodobnie musisz je podważyć.

Krok 5. Demontaż części

Teraz musisz zdemontować części zdalne, takie jak płytka drukowana, podkładka pod przyciski oraz górna i dolna część korpusu.

Krok 6. Wysusz mokre części

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy to użycie żarówki żarnikowej; umieść części zdalne pod żarówką i pozostaw je do wyschnięcia. Innym sposobem jest użycie suszarki do włosów, trzymanie zdalnych komponentów pod suszarką; powinno to natychmiast wysuszyć mokre miejsca.

Krok 7. Usuwanie mokrych plam spowodowanych wodą

Ta część wymagałaby użycia gumki. Delikatnie pocieraj gumką plamy na płytce drukowanej, aż nie będzie już więcej do usunięcia.

Krok 8. Wyczyść podkładkę pod guziki

Tutaj możesz użyć wacika lub innego materiału chłonnego. Następnie przejdź przez każdy guzik, pozwól bawełnie wyssać cały płyn, aż cała mata na guziki wyschnie.

Krok 9. Złóż pilota

To byłby ostatni krok i tutaj będziesz potrzebować swojej instrukcji lub wykonanego zdjęcia górnej części pilota. Jeśli ma śruby, zacznij od nich.

Pamiętaj o prawidłowym rozmieszczeniu przycisków.

Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zapobiec uszkodzeniu pilotów kablowych przez jakąkolwiek ciecz:

  • Miej wyznaczony uchwyt na swoje piloty
  • Umieść uchwyt w pobliżu sprzętu technologicznego
  • Użyj plastikowej plastikowej osłony na pilota

Aby uzyskać dalszą wiedzę, możesz zapoznać się z tymi artykułami dotyczącymi naprawy pilota zdalnego sterowania i tego, co mam zrobić, jeśli upuściłem pilota telewizora do wody.

Wniosek

Sprzątanie po bałaganie wymagałoby dużego wysiłku, znacznie, jeśli mogłoby to wpłynąć na twoje rzeczy. Wyciek wody lub kawy już brzmi, jakby zmarnował dużo energii na sprzątanie.

Jest to trudne tylko wtedy, gdy nie znasz procesu, więc najlepiej wyposażyć się w wiedzę. Mam nadzieję, że ten artykuł dotyczący naprawy uszkodzonego przez wodę pilota kablowego był w stanie ci pomóc i oświecić.