7 wskazówek, co zrobić po oprysku przeciw szkodnikom na karaluchy

Czy wiesz, co zrobić po oprysku przeciw szkodnikom dla płoci? Pierwszą rzeczą do rozważenia jest trzymanie się z dala od domu.

Profesjonaliści zalecają przebywanie poza domem przez 2-4 godziny, ale to się różni i może przedłużyć się do maksymalnie 24 godzin.

7 wskazówek

Karaluchy mogą być kłopotliwe i irytujące, jeśli zlekceważysz je od pierwszego wejrzenia. Są dobrze znanymi nosicielami chorób jelit, takich jak dur brzuszny, czerwonka, biegunka i cholera.

Mogą zanieczyścić żywność i rozprzestrzenić wiele szkodliwych chorób, gdy wejdą w kontakt z jakimikolwiek artykułami spożywczymi. Biorąc to pod uwagę, nie czekaj zbyt długo i szukaj eksterminatorów, którzy mogą wykonać zadanie.

Mając to na uwadze, ten artykuł będzie służył jako przewodnik o tym, co należy zrobić po opryskaniu szkodnikami dla karaluchów. Co więcej, ten artykuł zawiera obszerny przewodnik na temat zapobiegania karaluchom.

Rzeczy do zrobienia po opryskiwaniu szkodników dla płoci

Oto kilka rzeczy, których należy przestrzegać, aby zapewnić skuteczne zwalczanie szkodników w domu.

1. Pozostań w trybie gotowości

Zawodowi tępiciele zalecają wyprowadzenie się z domu na około 2-4 godziny.

Poczekaj na nich, zanim dadzą ci sygnał do powrotu. Czekanie zapewnia, że ​​wszystkie niebezpieczne chemikalia w powietrzu już się rozproszyły i że środek do zwalczania szkodników miał wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie.

Aby zrozumieć, jak działa zwalczanie szkodników, możesz zainteresować się tym artykułem, który wyjaśnia, w jaki sposób zwalczanie szkodników eliminuje karaluchy.

2. Pozbądź się wszelkiej żywności, która została odsłonięta

Niewłaściwe jest spożywanie żywności narażonej na środki zwalczania szkodników. Upewnij się, że po jedzeniu nie zostawiasz śladów po małych kawałkach jedzenia.

Upewnij się, że cała żywność jest przechowywana w hermetycznych pojemnikach, aby ograniczyć źródła pożywienia do karaluchów. Jeśli przypadkowo zostawisz kawałek jedzenia, dobrze jest się go pozbyć, bo lepiej być bezpiecznym niż żałować.

3. Sprawdź, czy nie ma wycieków

Napraw wycieki z domu tak wcześnie, jak to możliwe. Woda z wycieków pojawia się jako zachęta dla płoci, ponieważ karaluchy preferują wilgotne środowiska.

Karaluchy zawsze mają misję szukania schronienia, jedzenia i wody. Gdy tylko znajdą lekko wilgotne miejsce, ustawią schronienie i zaczną szukać jedzenia w twoim domu.

4. Przestrzegaj czystości

Karaluchy są doskonałymi padlinożercami i zawsze szukają schronienia, jedzenia i wody. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich powrotu, nigdy nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie przez sześć dni, naprawiaj zepsute rury i przystępuj do planu zwalczania szkodników.

Kiedy obecne są nieczyste nawyki, niebezpieczne karaluchy infiltrują twój dom. Karaluchy nie atakują domu, który jest utrzymywany w czystości i nieskazitelnym, i upewnij się, że codziennie wyrzucasz wszystkie śmieci.

5. Ogranicz dostęp do wody

Karaluchy dotknięte środkiem zwalczającym szkodniki odczuwają potrzebę picia wody, więc upewnij się, że wanna i umywalka są suche jak kość, aby uniemożliwić umierającym karaluchom dostęp do wody do picia.

Wytrzyj wszystkie wilgotne miejsca, aby wyeliminować obecność wody. Kiedy karaluchy nie mają dostępu do wody, giną szybciej.

6. Poszukaj kryjówek karaluchów

Nawet po rozstawieniu stanowisk z przynętami i pułapek jest wiele miejsc, w których karaluchy mogą się „przetrzymać”. Mogą chować się w szafkach, ścianach lub innych odizolowanych przestrzeniach wokół domu.

Jeśli problem ze szkodnikami utrzymuje się po pierwszych tygodniach zwalczania szkodników, możesz zadzwonić do profesjonalnego eksterminatora, aby przeprowadził kolejne opryski. Nie krępuj się zapytać ich o możliwe miejsca na potencjalne kryjówki karaluchów.

7. Uważaj na objawy

Załóżmy, że kiedykolwiek zetkniesz się z niebezpieczną substancją chemiczną używaną do spryskiwania przez tępicieli. W takim przypadku możesz zacząć powtarzać kaszel, trudności w oddychaniu, pieczenie oczu i wahania częstości akcji serca.

Istotne jest, aby pozyskać tylko niezawodne firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników, które będą praktykować bezpieczne i organiczne opryski chemiczne w trakcie całego procesu.

Jak uniemożliwić karaluchy przed wejściem do domu

Warto najpierw określić, jakie karaluchy przebywają w Twoim domu. Kilka karaluchów chce zaatakować nasze domy, w tym karaluchy niemieckie, amerykańskie i azjatyckie.

Karaluchy zawsze energicznie próbują dostać się do domu, gdy letnie upały pozwalają im szukać chłodniejszych kryjówek. Możesz temu zapobiec, zamykając szczeliny wokół drzwi i okien za pomocą uszczelek.

Upewnij się, że kuchnia jest wolna od niechcianych kawałków jedzenia i wycieków, które powodują rozproszenie karaluchów po całym miejscu. Zawsze bądź czujny, jeśli chodzi o wycieranie rozlanych płynów i naucz tego dzieci.

Resztki jedzenia i nieumyte naczynia pozostawione na noc w zlewie są głównym źródłem pożywienia dla karaluchów. Zawsze wyrzucaj śmieci i myj naczynia codziennie; nigdy nie zostawiaj ich w zlewie na noc.

Wniosek

Po spryskaniu karaluchów najlepiej jest pozostać poza domem i czekać na sygnał specjalistów od zwalczania szkodników przed powrotem do domu. Odczekanie zapewni, że niebezpieczne chemikalia zdążą wyschnąć.

Umierające karaluchy będą potrzebowały wody, więc upewnij się, że Twoje wanny i umywalki są jak najbardziej suche. Konieczne jest wytarcie wszystkich mokrych miejsc, aby wyeliminować jakąkolwiek obecność wody.

Aby uzyskać więcej informacji na temat praktyk zwalczania szkodników po zwalczaniu szkodników, możesz zainteresować się tym artykułem, który szczegółowo wyjaśnia, dlaczego po zwalczaniu szkodników nie przebywać w domu.