7-stopniowy przewodnik dla majsterkowiczów, jak łatwo naprawić uszkodzoną przez wodę szynę

Demontaż szyny jest niezbędnym krokiem do naprawy szyny uszkodzonej przez wodę. Demontaż pozwala przyjrzeć się uszkodzeniom elementów balustrady i ustawić je osobno.

Chociaż oczywiście oprócz demontażu mamy też inne kroki, które należy wykonać podczas naprawy uszkodzonej przez wodę szyny. Kroki są wskazane poniżej, wraz z oczekiwaniami przed i po naprawie.

7-stopniowy przewodnik dla majsterkowiczów

Przed naprawami

Przed naprawą musisz najpierw ocenić uszkodzenia. Przyjrzyj się rozmiarowi uszkodzeń spowodowanych przez wodę i zdecyduj, czy należy naprawić, czy wymienić szyny.

Ponadto musisz znaleźć przyczynę zalania, aby po naprawieniu szyn nie doszło do kolejnego uszkodzenia przez wodę. Możesz skontaktować się ze specjalistą od zalania lub przeczytać nasz artykuł o wykrywaniu zalania drewna. Zaleca się również udokumentowanie szkód spowodowanych przez wodę i sporządzenie rachunków do roszczenia ubezpieczeniowego.

Co więcej, musisz sprawdzić swoje ubezpieczenie i polisy ze swoim prawnikiem. Przyjrzyj się temu, aby sprawdzić, czy Twoje obecne ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane przez wodę. Po podjęciu decyzji, że chcesz kontynuować naprawę, przejdź do następnej części artykułu.

Kroki mocowania szyny ganku uszkodzonej przez wodę

Konstrukcje zewnętrzne domu są bardziej podatne na uszkodzenia z powodu żywiołów. W takim przypadku szyny mogą pękać lub pękać.

W przypadku zalania może nawet zacząć gnić. Jednak porozmawiamy o tym później. W tej części skupimy się na etapach naprawy uszkodzonej przez wodę poręczy ganku.

Krok 1. Usuń szyny

Szyny akcentujące ganku są zwykle zabezpieczone śrubami z łbem krzyżakowym nad i w słupkach ganku, więc po prostu usuń je za pomocą narzędzia Multimaster. Możesz użyć Feintool Multimaster, ponieważ łomki mogą uszkodzić ganek.

Krok 2. Rozłóż szyny

Po zdjęciu szyn, rozdziel je. Spójrz w które są zgniłe i oddziel wrzeciona od dolnej szyny.

Ponieważ trzpienie są zwykle mocowane do dolnej szyny za pomocą gwoździ o rozstawie 16-18, użyj frezu oscylacyjnego, aby przeciąć sztyfty. Następnie odkręć śruby górnej płyty za pomocą bitu krzyżakowego.

Krok 3. Usuń starą farbę

Użyj narzędzia Feintool Multimaster i załóż podkładkę szlifierską, aby usunąć luźną farbę z kawałków balustrady. Woda uszkadza farbę, pozostawiając ją luźną lub popękaną. Konieczne jest usunięcie starej farby, aby zrobić miejsce na nową.

Krok 4. Wrzeciona

Wrzeciona to najtańsze materiały do ​​wymiany w balustradzie ganku, więc możesz wymienić je wszystkie, niezależnie od tego, czy zostały dotknięte gniciem, czy nie. Możesz kupić wstępnie przycięte wrzeciona cedrowe w lokalnym składzie drewna.

Zalecamy trzymanie się z dala od przetworzonej tarcicy, ponieważ nie wytrzymają tak dobrze, jak cedr. Wymagają również znacznego czasu na wyschnięcie, co prowadzi do skręcania się lub wypaczania drewna.

Krok 5. Wytnij wrzeciona

Użyj piły ukośnej do cięcia wrzeciona. Wytnij go o około ćwierć cala dłużej niż to konieczne. Ćwierć cala to twoje cięcie ukośne, a to pomoże ci przez jakiś czas uniknąć gnicia.

Upewnij się, że wrzeciona mają tę samą długość. Następnie umieść go na swojej piły ukośnej.

Pamiętaj, że twój stop to kwadrat, aby utrzymać tę samą długość cięcia. Zabezpiecz wrzeciona zaciskiem C i załóż ochraniacz.

Umieść jedno z nacięć między ostrzem a ogranicznikiem, uruchom ostrze, a następnie przełóż je przez wrzeciono. Gdy zatrzymasz się i podniesiesz ostrze, twoje wrzeciona będą miały kąt. Kąt ma pomóc dolnym szynom odprowadzać wodę, a nie ją utrzymywać.

Krok 6. Uszczelnij dolne szyny

Przeszlifuj spód i uszczelnij je podczas mieszania żywicy epoksydowej. W przypadku żywic epoksydowych o niskim zapachu zalecamy Rot Fix.

Upewnij się, że elementy balustrady są suche i usuń kruche drewno, jeśli takie są. Posmaruj otwory środkiem Rot Fix przed wypełnieniem ich żywicą szpachlową. Po wypełnieniu otworów przeszlifuj, a następnie pomaluj.

Krok 7. Zamontuj balustradę

Ponownie przymocuj trzpienie na dolnych szynach za pomocą gwoździ. Odpowiednio rozmieścić wrzeciona. Następnie ostatni raz całą balustradę pokryj farbą nabłyszczającą, aby chronić ją przed wilgocią i słońcem.

Zgnilizna drewna: wpływ uszkodzenia przez wodę na drewnianej poręczy

Jak wspomniano powyżej, zgnilizna drewna wynika z uszkodzeń spowodowanych przez wodę i wpływa na sztywność drewna. Oto artykuł o tym, jak długo zanim woda wpłynie na drewno.

Aby zapobiec gniciu drewna, musisz chronić swoje drewno przed nadmierną wilgocią. Ochrona drewnianych balustrad to kolejna część tego artykułu.

Co zrobić po naprawie

Po naprawach upewnij się, że wszystko jest w porządku. Najlepszym sposobem ochrony drewnianych balustrad jest ich uszczelnienie. Uszczelnianie szczelin pomogłoby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i atakowaniu drewna od wewnątrz.

Wniosek

Uszkodzenia od wody prowadzą do licznych komplikacji, a jednym z nich jest zgnilizna drewna. Nasz artykuł ma na celu rzucić światło na sposób naprawy szyny uszkodzonej przez wodę oraz naprawy zgnilizny drewna. Mam nadzieję, że ten artykuł o szynach uszkodzonych przez wodę był dla ciebie pomocny.