7 porad dla majsterkowiczów, jak zrobić zasłony z przelotkami

Więc chłopaki, wiem, że wielu z nas kocha zasłony z przelotkami, ale utknęło przed wyzwaniem zrobienia jednej. Nie martw się; w tym artykule omówię krok po kroku metody wykonywania zasłon z przelotkami.

Jak Ty i ja wiemy, przelotki dodają elegancji i wyjątkowości każdemu panelowi zasłonowemu. Przelotki mogą być prawdopodobnie drogie w porównaniu z konwencjonalnymi zasłonami.

Powinieneś wiedzieć, że dodanie przelotki do zasłon kupionych w sklepie lub zasłon domowej roboty jest tak proste, jak ABC. Nie musisz być profesjonalistą. Nawet początkujący mogą to zrobić.

Krótko mówiąc, aby mieć dobrze skrojoną przelotkę na zasłonie, musisz mieć taśmę przelotkową. Ułatwia to dodawanie i szycie przelotek i innych akcesoriów.

Jak zrobić zasłony z przelotkami w 3 prostych krokach

Krok 1: Zbierz materiały

Pierwszym krokiem do wykonania zasłon z przelotkami jest przygotowanie wszystkich potrzebnych materiałów. Materiały można łatwo kupić w dowolnym lokalnym sklepie z firanami lub w sklepach ze sprzętem. Możesz także kupować online w dowolnej renomowanej witrynie e-commerce.

Będziesz potrzebować:

 • Żelazo
 • Pasujący wątek
 • Dopasowanie szycia
 • Szpilki
 • Zestaw przelotek: przelotka plastikowa
 • Taśma przelotowa
 • Panel kurtyny
 • Nożyczki

Możesz łatwo kupić taśmę przelotową w dowolnym sklepie z zasłonami/tkaninami lub w sklepie internetowym. Taśmy z przelotkami sprzedawane są na metry. Wybierając ilość jardów, zastanów się, jak chcesz wyglądać zasłony. Jeśli chcesz, aby Twoje zasłony wyglądały na duże, będziesz potrzebować więcej jardów przelotek.

Należy upewnić się, że zakupiony przelotka pasuje do średnicy otworów w taśmie przelotki. To jest bardzo ważne.

Krok 2: Wykonaj pomiary

Następnym krokiem, jak zrobić zasłony z przelotkami, jest wykonanie pomiarów. Przed umieszczeniem przelotek na panelu sprawdź wymiary okna pod kątem zasłon.

Pomiar powinien mieć długość 8 cali, jeśli wykonujesz panel zasłonowy. Ma to na celu zmieszczenie dodatkowych fałd, które będą potrzebne do podparcia przelotek.

Uwaga: podczas mierzenia należy wziąć pod uwagę naddatek na rąbek i wysokość zasłony.

Krok 3: złóż panel

W kolejnym kroku będziesz musiał wykonać zagięcie panelu kurtyny. Teraz złóż górę każdego panelu kurtynowego o 4 cale, a następnie wciśnij go na miejsce.

Krok 4: Dodaj taśmę przelotową

Kolejnym krokiem do wykonania zasłony z przelotkami jest dodanie taśmy przelotkowej. Teraz umieść taśmę przelotkową na środku wzdłuż podwójnego zagięcia 4 cali, a następnie przypnij ją. Upewnij się, że robisz to zaczynając w połowie odległości między otworem, aby uniknąć dziur na krawędzi.

Krok 5: Cięcie

Kolejnym krokiem jak zrobić zasłonę z przelotkami jest wycięcie otworów. Do cięcia tkaniny można użyć nożyczek lub innego materiału do cięcia tkaniny.

Krok #6: Dodaj przelotki

W tym kroku dodasz przelotki. Aby to zrobić, należy umieścić środek obu przelotek w otworze z przodu zasłony, a następnie z tyłu, należy również przełożyć bolcową stronę przelotki przez środek. Następnie powinieneś nacisnąć, aby zakończyć.

Krok 7: Zawieś zasłonę

Ostatnim krokiem, jak zrobić zasłonę z przelotkami, jest zawieszenie. Po dodaniu przelotek użyj maszyny do szycia, aby zakończyć pracę. Często nie możesz używać maszyny do szycia. Następnie powiesić zasłonę, gdy wszystko zostanie ustalone. Możesz cieszyć się swoją zasłoną.

Jak daleko mogę umieścić przelotki na zasłonach?

Po pierwsze, standardowa przestrzeń między przelotkami wynosi 6 cali pośrodku.

Zmierz i zaznacz środek panelu zasłonowego i zaznacz odstępy między przelotkami, zanim zaczniesz ciąć tkaninę, aby upewnić się, że podoba ci się odstęp.

Aby pierwszy i ostatni przelotek zawiesił zasłonę na ścianie, nadal możesz użyć odstępu 6 cali.

Jakiego rozmiaru pręta używam do zasłon przelotowych?

Przelotka większa o ¼ cala będzie się gładko i swobodnie przesuwać po każdym karniszu. Jeśli jednak używasz przelotki 1 cala, powinieneś użyć pręta o średnicy 1 ⅜ cala, aby zapewnić płynne i swobodne przesuwanie.

Jak mogę powiesić zasłony przelotowe bez użycia drążka?

Istnieje kilka sposobów na powieszenie zasłon z przelotkami. Zawierają:

 • Korzystanie z liny
 • Klipsy do paznokci
 • Spinki do tapicerki
 • Haki
 • Rury miedziane
 • Sprzęt sportowy
 • Gałęzie drzew

Czy mogę używać pierścienia do zasłon z przelotkami?

Klipsy do zasłon dobrze sprawdzają się w przypadku płaskich paneli. Możesz również użyć ich z zasłonami kieszeniowymi, jeśli chcesz. Jednak przelotki panelowe często wymagają pierścieni do zasłon, które mogą się prześlizgnąć i otworzyć przelotki i zamknąć przelotkę.

Jak zmierzyć szerokość zasłon z przelotką?

Aby zmierzyć szerokość zasłon, będziesz potrzebować:

 • Kalkulator
 • Taśma
 • Karnisza
 • Narzędzia instalacyjne

Krok 1: zmierz oba środki przelotki.

Zmierz i zanotuj liczby.

Krok 2: Następnie powieś karnisz, którego użyjesz na ścianie.

Krok 3: Teraz musisz określić liczbę miejsc, które chcesz zakryć osłoną. Jeśli chcesz, aby pokryła więcej miejsca, możesz potrzebować więcej zasłon.

Krok 4: Teraz musisz pomnożyć dostępną przestrzeń przez 1,5 cala. To jest dla typowego panelu zasłonowego przelotki i zapewni pełnię.

Wniosek

Przelotki są rozmieszczone pośrodku w odległości około 6 cali. Pierwsza i ostatnia przelotka jest wkładana w przestrzeń potrzebną do powrotu do i przed oknem. Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, nauczyłeś się robić zasłony z przelotkami