7 niesamowitych wskazówek, jak zapobiegać pleśni w jednostce magazynowej

Najlepszym sposobem na uniknięcie pleśni jest zapobieganie uszkodzeniom wody we wszystkich jej formach. To jest rozwiązanie „jak zapobiegać pleśni w magazynie”.

W tym artykule zamieściliśmy bardziej szczegółowe wskazówki, więc koniecznie przeczytaj do końca!

7 niesamowitych wskazówek

Pleśnia w jednostkach magazynowych

Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu wynosi od 30% do 50%, ale w przypadku jednostek magazynowych, które nie są zbytnio wentylowane, poziomy te przekraczają normalny poziom. Prowadziłoby to do rozwoju pleśni.

Oto artykuł mówiący o poziomach wilgotności i pleśni. Uważaj na poziom wilgoci w swojej jednostce do przechowywania; w przeciwnym razie twoje rzeczy będą cierpieć z powodu grzybów.

Przyczyny pleśni

Wilgotność i wilgotność

Jak wspomniano wcześniej, należy utrzymywać poziom wilgotności i wilgotności. W przeciwnym razie skończysz z rozwojem pleśni.

Wysoki poziom wilgoci sprawia, że ​​środowisko jest idealne do rozwoju pleśni. Ułatwia również rozprzestrzenianie się pleśni z jednej powierzchni na drugą.

Pył i materiał organiczny

Pleśń potrzebuje trzech warunków, w szczególności źródła pożywienia, wilgoci i tlenu, aby przetrwać w określonym środowisku. Istnieje kilka potencjalnych źródeł żywności dla pleśni w jednostce magazynowej.

Jednym z nich jest nagromadzony kurz. Pleśń żywi się kurzem, który pomaga jej rosnąć i dalej rosnąć.

Innymi źródłami pożywienia dla pleśni są materiały organiczne przechowywane w twoim magazynie. Pozostawione w spokoju, grzyby zniszczyłyby wszystkie twoje rzeczy.

Wskazówki dotyczące zapobiegania pleśni w magazynie

1. Przechowuj swoje rzeczy prawidłowo

Ziemia gromadzi wilgoć. Dlatego jeśli uważasz, że Twój teren jest podatny na pleśń, postaw platformę, aby Twoje rzeczy nie miały kontaktu z brudem.

Możesz również owinąć je w plastikowy arkusz, aby zapobiec ich uszkodzeniu przez wodę.

2. Wysuszyć przedmioty przed przechowywaniem

Jeden wilgotny przedmiot może zniszczyć inne przechowywane. Pleśń rozprzestrzenia się szybko, przechodząc od jednego zarezerwowanego przedmiotu do drugiego.

Co więcej, jeden mokry przedmiot drastycznie wpłynąłby na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wpływa to na cały obszar, narażając całą jednostkę na możliwy rozwój pleśni.

Wysusz swoje rzeczy na słońcu przed ich schowaniem. Suszenie przedmiotów na słońcu zabiłoby zarodniki pleśni na przedmiocie.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu się zarodników pleśni, oto artykuł o tym, jak zwalczać zarodniki pleśni.

3. Monitoruj poziom wilgotności swojej jednostki do przechowywania

Jak wspomniano powyżej, poziom wilgotności nie powinien przekraczać 50%. Monitorowanie poziomu wilgotności pomogłoby zapobiec nagłemu wzrostowi pleśni.

Poziom wilgotności można sprawdzić na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz poprosić o to profesjonalistę.

Profesjonaliści zmniejszyliby szanse pomyłek przy sprawdzaniu poziomu wilgotności. Co więcej, dadzą ci zalecenia, co dalej.

Jeśli poradzisz sobie z tym samodzielnie, możesz zdecydować się na zainstalowanie miernika wilgotności względnej zamiast zwracać się o pomoc do specjalisty. Obie opcje są drogie, więc dokładnie zastanów się, którą wybierzesz.

Po sprawdzeniu poziomów wilgotności, sprawdź wzrokowo całą jednostkę przechowywania, jeśli stopnie są poza zalecanym zakresem. Następnie, jeśli jest uszkodzenie pleśni, oceń, czy jest rozległe, czy nie.

Ocena uszkodzeń pleśni jest kluczowa, ponieważ pomoże Ci podjąć decyzję o usunięciu pleśni. Od tego zależy, czy poprosisz o pomoc profesjonalistę, czy zrobisz to sam.

Na koniec spójrz na przyczynę wilgoci. Usunięcie pleśni przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli pierwotna przyczyna nie zostanie odpowiednio zmieniona.

4. Sprawdź swoją jednostkę pamięci

Jak wspomniano powyżej, jeśli zauważysz, że poziom wilgotności przekracza zalecany poziom, musisz poszukać pleśni. Sprawdzenie magazynu obejmuje sprawdzenie wzrostu pleśni i szukanie przyczyn wilgoci.

Kolejną rzeczą do zbadania w twojej jednostce magazynowej są możliwe przecieki. Szukaj dziur i pęknięć, ponieważ prowadzą one do uszkodzeń spowodowanych przez wodę, co prowadzi do rozwoju pleśni.

Żadna dziura ani pęknięcie nie są zbyt małe, aby mogły zostać uszkodzone przez wodę, więc upewnij się, że naprawisz je prawidłowo i tak szybko, jak to możliwe.

5. Zainstaluj paroizolację

Wilgoć na zewnątrz jest kolejnym zagrożeniem dla Twojego magazynu. Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci z zewnątrz do urządzenia, można zainstalować paroizolację.

Paroizolacje są elastyczne i można je instalować nawet pod podłogą, co zmniejsza ryzyko zawilgocenia gruntu. Tutaj możesz kupić paroizolację do swojej jednostki magazynowej.

6. Użyj środka osuszającego

Wilgoć to największy problem w zapobieganiu pleśni. Stosowanie środka osuszającego to jeden ze sposobów na powstrzymanie wilgoci.

Możesz użyć żelu krzemionkowego lub węgla drzewnego, aby urządzenie do przechowywania było wolne od pleśni. Żele silikonowe można umieścić w woreczku z tkaniny i zawiesić w urządzeniu.

Z drugiej strony węgiel drzewny ma dodatkową zaletę eliminowania zapachów. Tylko upewnij się, że Twój węgiel drzewny nie plami Twoich rzeczy, gdy go używasz.

7. Wybierz odpowiednią jednostkę do przechowywania

Jednostki magazynowe nie są budowane tak samo. Niektóre jednostki są wysokiej jakości i odporne na wilgoć.

Jeśli Twój budżet Ci na to pozwala, spróbuj rozważyć zakup tych jednostek zamiast standardowych.

Wniosek

Mamy nadzieję, że różne sposoby zapobiegania pleśni w magazynie będą dla Ciebie pomocne. Są to uproszczone wskazówki, które, miejmy nadzieję, doprowadzą do działania i uniknięcia zanieczyszczenia pleśnią w magazynach.