6 przydatnych wskazówek, jak odbudować furgonetkę uszkodzoną przez wodę

Jak odbudować furgonetkę uszkodzoną przez wodę? Czy naprawa jest niemożliwa?

Pojazdy to wyrafinowane urządzenia, a powódź niszczy wszystkie nowoczesne systemy samochodowe. Uszkodzenia zalane wodą mogą spowodować zwarcie w elektronice, hydroblokadach silników i zalanych skrzyniach biegów.

6 przydatnych wskazówek

Jeśli samodzielnie naprawiasz szkody spowodowane przez wodę, rozważ poniższe procedury. W przypadku powodzi zalecamy jak najszybsze skontaktowanie się z ubezpieczycielem.

Oznaki pojazdu uszkodzonego przez wodę

Jeśli bagnet pokazuje coś niezwykłego, na przykład olej na całej linii, nie pozostanie on w rurce bagnetu. Najprawdopodobniej masz wodę w skrzyni korbowej.

Tylna uszczelka główna doskonale utrzymuje olej, ale nie została zbudowana, aby zapobiegać przedostawaniu się wody powodziowej; w ten sposób przedostanie się do wnętrza silnika już po kilku godzinach zanurzenia.

Szukaj wody w płynach, w tym w układzie chłodzenia, wspomaganiu kierownicy i paliwie. Woda może szybko dostać się do klasyka i lepiej to sprawdzić, odłączając przewód benzynowy i opróżniając go do garnka.

Jeśli zauważysz wodę, opróżnij zbiornik, wyczyść przewody i wymień filtr paliwa.

Jak odbudować furgonetkę uszkodzoną przez wodę

Zanurzenie furgonetki w wodzie może spowodować spustoszenie w silniku, układzie elektrycznym i wnętrzu. Jeśli Twój samochód był zanurzony w wodzie na więcej niż połowie wysokości kół, wykonaj następujące czynności:

1. Nie uruchamiaj pojazdu

Jeśli uruchomi się silnik z blokadą wodną, ​​w końcu sam się zniszczy. Jeśli poziom oleju jest wyjątkowo wysoki, najprawdopodobniej do skrzyni korbowej dostała się woda, ponieważ olej unosi się na wodzie; jest nieefektywny jako smar.

Przed wyjęciem świec zapłonowych załóż okulary ochronne i ręcznie obróć silnik za pomocą wyważarki wału korbowego, aby usunąć wodę z cylindrów.

Sprężone powietrze jest wdmuchiwane do otworów świecy zapłonowej, a wlot jest również korzystny. Upewnij się, że olej został spuszczony, a filtr oleju wymieniony.

Jeśli silnik jest uszkodzony, przeczytaj ten artykuł o tym, jak naprawić uszkodzony silnik, aby pomóc Ci rozwiązać problem.

2. Sprawdź poziomy płynów przekładniowych

W wodzie tarcze i taśmy automatycznej skrzyni biegów mają tendencję do rozwarstwiania się. Brak smarowania może zniszczyć synchronizatory ręcznej skrzyni biegów, a nasycone sprzęgło może rdzewieć na kole zamachowym.

Trudności w przekładni można złagodzić przez dokładne opróżnienie i wymianę płynów, a sprzęgło może się zwolnić po osiągnięciu przez silnik temperatury roboczej.

3. Sprawdź systemy bezpieczeństwa

Na przykład zalany wodą płyn hamulcowy może wyparować, powodując zmniejszenie siły hamowania. Użyj wystarczającej ilości nowego płynu, aby prawidłowo przepłukać układ hamulcowy i wspomaganie kierownicy.

Klocki i szczęki hamulcowe mogą powodować korozję wirników i bębnów, ale poruszanie się samochodem może je usunąć.

4. Sprawdź filtr powietrza

Wiele obecnych samochodów ma niski wlot powietrza, co pozwala wodzie dostać się do filtra powietrza i silnika. Jeśli filtr jest wilgotny i w filtrze powietrza jest woda, oznacza to, że w pralce jest woda.

Jeśli chcesz ręcznie przepłukać silnik, użyj następujących metod. Należy zauważyć, że próba nieprawidłowego oczyszczenia wody może skutkować znacznymi uszkodzeniami.

Dlatego możesz pozostawić to zadanie technikowi.

5. Sprawdź układy elektryczne

Jeśli silnik wydaje się być w dobrym stanie, sprawdź wszystkie elementy elektryczne, w tym kierunkowskazy, klimatyzację, blokady zasilania, reflektory, system audio i oświetlenie wnętrza.

Jeśli zaobserwujesz coś niezgodnego ze standardem, na przykład sposób jazdy samochodu lub zmianę biegów, może to być objaw problemu elektrycznego. Oddaj pojazd do naprawy i pamiętaj, że ubezpieczenie może pokryć szkody.

6. Usuń wszystkie rzeczy z furgonetki

Usuń siedzenia samochodu, dywaniki i izolację, aby dobrze wysuszyć. Usuń wszelkie pozostałości kałuż za pomocą suchego lub mokrego odkurzacza, sprawdzając zakamarki pod kątem obecności wody.

Zaparkuj samochód na zewnątrz w jasny dzień, przy otwartych drzwiach i oknach, i rozłóż wszystko.

W razie wątpliwości poproś o zniszczenie samochodu. Pojazd uszkodzony przez powódź może mieć problemy po miesiącach, a nawet latach od zdarzenia.

Jeśli Twój samochód jest bliski sumy, rozważ poproszenie ubezpieczyciela o stwierdzenie całkowitej straty. Zastąpienie go będzie kosztować, ale w przyszłości możesz oszczędzić sobie ogromnych problemów.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj poniższy artykuł, który może pomóc Ci w czyszczeniu samochodu uszkodzonego przez wodę, aby dowiedzieć się więcej!

Jak zapobiegać uszkodzeniom wody

Zapobieganie uszkodzeniom samochodu przez wodę to najłatwiejszy sposób na uniknięcie tego. Chociaż nie możesz kontrolować pogody, możesz podjąć kilka niezbędnych rzeczy, aby zmniejszyć ryzyko, takie jak unikanie jazdy przez głęboką powódź lub szczelne zamykanie samochodu, aby zapobiec przedostawaniu się wody.

Jeśli zbliża się burza, trzymaj samochód z dala od nisko położonych regionów, w których może dojść do zalania. Jeśli to możliwe, zaparkuj pojazd na wyższym podłożu, aby chronić podwozie i komponenty przed szkodliwym działaniem wody.

Ile kosztuje naprawa furgonetki zalania

Koszt ten może się różnić w zależności od uszkodzenia pojazdu uszkodzonego przez powódź. Niektóre opłaty za naprawę zalanych samochodów będą bardziej niż rozsądne, podczas gdy innych da się uniknąć.

Wniosek

Ponieważ wiesz już, jak odbudować uszkodzony samochód dostawczy, możesz szybko określić i naprawić uszkodzony pojazd bez wydawania dużych pieniędzy. Jeśli nie możesz już sam tego naprawić, nie wahaj się skontaktować się z technikiem lub zapytać w swojej firmie ubezpieczeniowej, czy jest to objęte ich polisą.