6 prostych sposobów na pozbycie się zapachu pleśni z ręczników

Czy zadawałeś sobie pytanie „jak pozbyć się pleśni z ręczników i jak je oczyścić”? Przyznaj się, twoje ręczniki pachną pleśnią i pleśnią, jakby były wilgotne przez długi czas, ponieważ zostawiłeś je w pralce zbyt długo.

Teraz musisz dowiedzieć się, jak usunąć zapach pleśni z ręczników. Załóżmy, że często masz ten nawyk i zdarza się to cały czas.

Myślisz, że jesteś produktywny, ponieważ wkładasz pranie do pralki, ale w końcu zapomniałeś zrobić to w suszarce. Twoje ubrania lub ręczniki mają nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się i jest po prostu obrzydliwy.

Mamy tutaj kilka pomocnych przewodników, sprawdź ten artykuł, dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń.

Pielęgnacja zatęchłych i spleśniałych ręczników w domu

Kwaśny, stęchły zapach na ręczniku wskazuje, że kolonia bakterii rozmnaża się i rośnie. Zwinięty, wilgotny ręcznik w ciepłym pokoju to zwykle wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć osadę.

Najlepszym sposobem na uniknięcie pleśni jest powieszenie ręcznika i umożliwienie cyrkulacji powietrza oraz wysuszenie go po użyciu. Jest mało prawdopodobne, że wszyscy w Twojej rodzinie, a zwłaszcza młodsze dzieci, odwieszą każdy ręcznik prawidłowo.

Metoda nr 1. Ocet

Jednym z najskuteczniejszych i najwydajniejszych domowych składników do usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów jest biały ocet. Możesz go również użyć do usunięcia plam z detergentów i twardej wody z tkanin.

Podczas prania ubrań i ręczników upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju i ilości detergentu. Wszelkie pozostałości zatrzymają wilgoć, powodując rozwój pleśni na ubraniach i ręcznikach.

Zastąpienie zmiękczacza do tkanin białym octem w cyklu płukania to powszechny sposób nauczenia się, jak pozbyć się stęchłego zapachu z ręczników. W przypadku pralek ładowanych od góry dodaj jedną filiżankę na wsad; w przypadku pralek ładowanych od przodu dodaj od 14 do 12 filiżanek.

Wiele innych osób usuwa nieprzyjemny zapach, myjąc spleśniałe ręczniki w ciepłej lub gorącej wodzie z kubkiem czystego białego octu i bez detergentu.

Metoda nr 2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to kolejny powszechnie znany środek do usuwania zapachów. Możesz wrzucić to prosto do pralki pełnej ubrań i ręczników.

Użyj od jednej czwartej do pół szklanki sody oczyszczonej na ładunek, a następnie spłucz biały ocet.

Metoda nr 3. Enzymy usuwające zapachy

Możesz użyć enzymatycznych środków czyszczących, aby uniknąć pachnących stęchlizną ubrań i ręczników, ponieważ winne są również pot i zapach ciała. Większość produktów w lokalnym sklepie rolniczym ma mocny i przypominający perfumy zapach.

Metoda nr 4. Boraks

Według ekspertów, do wstępnego czyszczenia mocno zabrudzonych, wilgotnych i śmierdzących ręczników i odzieży należy użyć boraksu. Aby to zrobić, namocz ręczniki na godzinę w wannie z gorącą wodą z pół szklanki boraksu, zanim będziesz musiał je umyć jak zwykle.

Metoda nr 5. Wzmacniacze do prania

Czy kiedykolwiek próbowałeś użyć wzmacniacza prania? Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, gorąco polecamy, ponieważ wyniki są niesamowite.

Do Twoich ubrań nie będą dodawane żadne perfumy, dzięki czemu będą pachniały świeżo. Aby całkowicie usunąć zapach, może być konieczne wykonanie co najmniej dwóch prań.

Metoda nr 6. Ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Zawsze susz ubrania i ręczniki na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym, jeśli pozwala na to pogoda. Promienie słoneczne zabiją drobnoustroje powodujące pleśń, a bryza poprawi przepływ powietrza do wszystkich zakamarków i zakamarków Twojej odzieży.

Wadą jest jednak efekt wybielania przez słońce. Twoje ubrania mogą z czasem rozjaśnić się, przez co będą wyglądać na stare.

Przy wielokrotnej ekspozycji na słońce może uszkodzić niektóre tkaniny. W ten sam sposób może rozrywać włókna syntetyczne i powodować kruchość plastiku.

Zdolność usuwania zapachów przez słońce jest najskuteczniejsza w przypadku włókien naturalnych, takich jak bawełna.

Co powoduje pleśń i bakterie na ręcznikach?

Bakterie mają fatalną reputację, ale niektóre są korzystne dla naszego zdrowia, tak jak bakterie znajdujące się w jogurcie. Z drugiej strony należy jak najszybciej zająć się szkodliwymi bakteriami.

Pleśń jest wynikiem ewolucji szkodliwych bakterii, ale jej usunięcie jest łatwe.

Ręczniki należy trzymać z dala od ciemnych, wilgotnych miejsc, aby uniknąć pleśni, a przed przechowywaniem należy je przypalić, aby zapobiec stęchłym zapachom. Pleśń to przede wszystkim nieszkodliwa uciążliwość, która rośnie na wilgotnych powierzchniach bez wentylacji.

Jednak dobre mycie lub wycieranie środkiem dezynfekującym wszystko zabije. Po wielokrotnym praniu pozostawiają ślady detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin na ręcznikach, co może przyciągać pleśń i bakterie.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jak czyścić ręczniki, aby usunąć pleśń i bakterie, aby mogły prawidłowo wykonywać swoją pracę. Co więcej, regularne czyszczenie ręczników pomoże zapobiec przyciąganiu przez nie innych nieprzyjemnych elementów.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem rozwiązania i materiału do czyszczenia, oto pomocny przewodnik, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR.

Wniosek

Grubość ręczników sprawia, że ​​są idealne do pochłaniania wilgoci, co jest doskonałe, ponieważ istnieją po to, aby pić nadmiar wody. Pamiętaj, że zbyt duża ilość wilgoci może działać odstraszająco.

Dlatego po użyciu lub wypraniu ręczników ważne jest, aby całkowicie wyschły na powietrzu.

Najłatwiejszą i najprostszą formą uniknięcia tego jest wyjęcie prania z pralki zaraz po jego zakończeniu — ale czasami życie staje na przeszkodzie, a świeżo uprany wsad pozostaje dłużej niż powinien. To wszystko wyrównana obrona i kontrola, jak pozbyć się zapachu pleśni z ręczników!