6 prostych majsterkowiczów o tym, jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości

Nie jest niczym nowym, że nowoczesna łazienka ma teraz zasłony. Wiesz dlaczego? Jest elementem wystroju wnętrza iz daleka wygląda bardzo atrakcyjnie. Ledwo zauważysz część domu, którą jest łazienka. Dla tych, którzy są zaskoczeni wiedząc o tym, powtarzam ponownie. To nic nowego.

Wiszące zasłony to podstawa, ale jeśli będziesz mieć problemy, to jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości. Kupisz te zasłony i zapomnisz, że to materiał, który zawsze będziesz prał.

Czy mówiłem ci, że kiedy są już gotowi zająć się swoim domem, zwłaszcza łazienką, szorują tylko podłogę, myją wannę, szorują zlew i ewentualnie szorują ścianę?

Robiąc to wszystko, składają zasłony i wieszają je w taki sposób, aby dać miejsce na to, co mają do zrobienia. Jakby normą było zawsze odwracać wzrok na wygląd zasłon.

Kroki, jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości

Krok 1: Wybierz detergent lub mydło, płynne lub stałe

Głównym środkiem czyszczącym jest detergent do prania lub mydło. Zasłony prysznicowe są bardzo lekkie i wykonane z nylonu. Dlatego używane mydło do prania powinno być bardzo lekkie, aby zasłony dłużej wytrzymały. Najpierw zanurzasz zasłony w ciepłej wodzie z mydłem i zostawiasz na kilka minut przed dodaniem mydła w płynie.

Krok 2: Przygotuj się do umycia zasłon po zanurzeniu w ciepłej wodzie i mydle w płynie

Istotą zanurzania zasłon w ciepłej wodzie i mydle w płynie jest odsłonięcie drobinek brudu przed praniem. W przeciwnym razie niektóre zarazki mogą znaleźć się na zasłonach.

Krok 3: umyj po raz pierwszy i wylej brudną wodę

Zasłony są najpierw prane przez około 15 minut i pozostawiane na 5 minut przed wylaniem wody. Istotą jest zapewnienie, aby pierwsze mycie odsłoniło zarazki. Jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości to jedna rzecz, którą ludzie przyjmują za pewnik. Choć wygląda atrakcyjnie, właściciele nie dbają o to.

Na każdą kąpiel w łazience należy posypać zasłony wodą i pianką mydlaną. Dlatego naprawdę powinieneś co tydzień myć zasłonę.

Krok 4: Umyj drugi raz

Ten krok jest najważniejszy. Tym razem dodajesz więcej mydła w płynie do świeżej ciepłej wody w większej ilości. Zasłony i mydło w płynie pozostaw na około 10 minut przed praniem. Umyj tyle, ile możesz, a po umyciu wylej brudną wodę.

Krok 5: Płucz, aż woda do płukania będzie tak czysta jak woda pitna

Niektórzy ludzie zdecydowali się prać zasłony prysznicowe trzy lub więcej razy. Aby upewnić się, że nie masz nic do stracenia, a raczej do zyskania, umyj się trzy razy.

Po umyciu ciepłą wodą około dwa razy, co jest normalne, dodaj ciepłą wodę za pierwszym razem i spłucz. Oczywiście płukanie nie będzie tak zadbane, jak można by się tego spodziewać.

Po drugie, dodaj zimną wodę i spłucz przez dłuższy czas. Tym razem spłukiwanie będzie bardziej wyraźne.

Po raz trzeci wypłucz i sprawdź wygląd płynu do płukania. Jeśli jest tak czysta jak woda pitna, możesz iść.

Krok #6: Rozłóż pod słońcem i prasuj, gdy jest sucho (choć opcjonalnie)

Normą jest zwykle wieszanie ubrań w szopie, ale tutaj zasłony wieszane są bezpośrednio na słońcu. Istotą tego wszystkiego jest pozbycie się każdego zarazka kryjącego się na zasłonach.

Ludzie posuwają się nawet do prasowania zasłon prysznicowych po wyschnięciu. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Dlaczego ludzie nie dbają o swoje zasłony prysznicowe?

W nowoczesnej łazience dziennej zamiast drzwi używa się zasłon, co jest bardzo efektowne. Dlaczego więc ludzie zapominają o dbaniu o zasłony jak o każdy inny ważny dodatek do domu? Odpowiedź jest prosta, lenistwo.

Wielu osobom trudno jest spojrzeć i przemyśleć dbanie o zasłony prysznicowe. Utrzymanie zasłon prysznicowych w czystości nie jest wielkim problemem i można to osiągnąć w ciągu kilku godzin. A materiałów na kroki, jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości, jest tylko kilka.

To jeden z najważniejszych, mam na myśli. Jak możesz zostawić wszystko czyste i zostawić brudne zasłony w łazience, w której dbasz o siebie. No chodź! Masz to!

Wniosek 

Nauczenie się, jak utrzymać zasłony prysznicowe w czystości, jest niezbędne i jest to coś, co ludzie powinni traktować poważnie. Ponieważ ludzie przeoczają, raczej nie powinieneś.

Przeprowadzka do sklepu spożywczego po płynny detergent i trochę energii na jego umycie zajmie Ci tylko trochę czasu. Producenci używają nylonu do produkcji zasłon prysznicowych. Dzięki temu nie trzeba dużo prać przed wyczyszczeniem.

W swojej rodzinie ustal rutynowy harmonogram, aby wszyscy prali zasłony w każdy weekend. Karać każdego, kto nie nadąża za jego rutyną. Dzięki temu zasłony będą zawsze czyste.