6 prostych kroków, jak pozbyć się zapachu pleśni z koca

Oprócz tego, że jest nieprzyjemny, pleśń może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dowiedz się, jak pozbyć się zapachu pleśni z koca, abyś mógł czuć się bezpiecznie i przytulnie w swojej sypialni.

Pleśń to grzyb, który rośnie w ciepłych i wilgotnych miejscach i powierzchniach Twojego domu, w tym na kocu. Oczywiście trzeba go usunąć, ale praca nie kończy się na tym, ponieważ jego zapach może nadal pozostawać.

6 prostych kroków

Jak pachnie pleśń?

Jeśli poczujesz coś wilgotnego i stęchłego, co przypomina zapach mokrych dywanów i gnijącego drewna, to prawdopodobnie jest to pleśń. Może również pachnieć ziemistą i pikantną.

Okropny zapach pleśni pochodzi z drobnoustrojów lotnych związków organicznych (MLZO), które uwalnia, gdy rośnie. Zapach może się różnić, ale gdy tylko zauważysz nieprzyjemny zapach w swoim domu, powinieneś go wyśledzić pod kątem możliwego rozwoju pleśni lub pleśni.

Nie bądź zadowolony, jeśli zapach nie jest tak silny. Może to być znak, że pleśń dopiero zaczęła rosnąć, ale nie usuwa niebezpieczeństwa, które się z tym wiąże.

Pleśnia a zapach pleśni

Pleśń to rodzaj pleśni. Rośnie na ścianach pryszniców, oknach i innych miejscach o wysokim poziomie wilgoci, podczas gdy pleśń ma tendencję do rozwijania się na prawie wszystkich powierzchniach, takich jak ubrania i torby.

Zapach pleśni jest prawie taki sam jak wilgotnych skarpet, co jest niezaprzeczalnie obrzydliwe! Z drugiej strony pleśń ma silny i ostrzejszy zapach.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak pachnie pleśń domowa, spróbuj przeczytać ten artykuł.

Pozbywanie się zapachu pleśni z koca

Po zakończeniu usuwania pleśni, nadszedł czas, aby upewnić się, że nie pozostały żadne ślady poprzez pozbycie się zapachu. Wykonaj poniższe proste czynności, aby skutecznie wyczyścić.

Krok 1. Sprawdź pod kątem pozostałych zarodników pleśni

Praktycznie sprawdź swój koc pod kątem pozostałych zarodników pleśni. Jeśli je zauważysz, wytrzyj je czystą i suchą ściereczką lub wyszczotkuj nad koszem na śmieci.

Lepiej, jeśli zrobisz ten krok na zewnątrz. Należy upewnić się, że zarodniki pleśni nie unoszą się w powietrzu.

Krok 2. Traktuj plamy pleśni

Jednym ze sposobów usuwania plam z pleśni jest użycie cytryny. Wyciśnij ją bezpośrednio na całą plamę, a następnie posyp ją solą kuchenną.

Wcieraj sól w tkaninę za pomocą gąbki lub czystej szmatki. Następnie pozostaw koc na słońcu przez cztery do pięciu godzin.

Krok 3. Wypierz koc

Umyj koc możliwie najgorętszą wodą i pomiń detergent. Następnie dodaj szklankę białego octu podczas płukania.

Krok 4. Ponownie wypierz koc

Uruchom kolejny cykl. Tym razem użyj pachnącego detergentu, aby nadać kocowi przyjemny i świeży zapach.

Krok 5. Dodaj zmiękczacz do tkanin

Podczas płukania koca dodaj pewną ilość płynu do zmiękczania tkanin.

Krok 6. Wysuszyć koc

Po spłukaniu powiesić go na zewnątrz pod słońcem, jeśli to możliwe. Jeśli rodzaj tkaniny i pogoda na to nie pozwalają, użyj suszarki z możliwie najgorętszym ustawieniem.

Niebezpieczeństwa związane z zapachem pleśni

Pleśń i pleśń nie zawsze mogą powodować choroby, ale mogą wywoływać objawy, takie jak zatkany nos, kaszel, podrażnienie gardła i podrażnienie oczu. Jeśli jednak pleśń nie zostanie natychmiast usunięty, z czasem zagrożenie dla zdrowia może stać się poważne.

Takie problemy mogą być gorsze dla osób z problemami układu oddechowego, takimi jak astma. Jednak pleśń nie jest tak groźna jak pleśń.

Mimo to musisz poważnie traktować pleśń, chyba że chcesz ryzykować swoje zdrowie i dom.

Zapobieganie zapachowi pleśni

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zapachowi pleśni jest przede wszystkim zapobieganie rozwojowi pleśni. Najlepiej jest też dobrze wietrzyć dom, otwierając okna i używając wentylatorów.

Gdy zauważysz wzrost pleśni, wykonaj dokładne czyszczenie i upewnij się, że nie pozostały żadne zarodniki pleśni. Możesz również spróbować użyć oczyszczaczy powietrza lub ugotować skórki z cytryny i użyć ich jako odświeżacza powietrza.

Oczywiście, jeśli skażenie jest dla ciebie zbyt duże, wezwij profesjonalną pomoc, aby upewnić się, że wszystkie zarodniki pleśni zostały usunięte. Oto artykuł o tym, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR, aby uzyskać jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia pleśni i pleśni.

Wniosek

Nasze koce są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, kiedy śpimy. Ważne jest, aby były czyste i świeże, aby cieszyć się tym, co najlepsze w naszych łóżkach i mieć odpoczynek, na który wszyscy zasługujemy.

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się zapachu pleśni z koca, pomoże ci to w zapobieganiu wszelkim zagrożeniom dla zdrowia; nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich dzieci i futrzanych przyjaciół. To będzie dumna chwila, aby poczuć zapach Twojego koca po wyjęciu go z pralki, ponieważ pachnie wspaniale.