6 prostych kroków do samodzielnego usunięcia sufitu zniszczonego przez wodę

„Jak zdjąć zniszczony przez wodę sufit?” Dzięki temu wiemy, że Twój dach wkrótce się podda, a w tym artykule omówimy wiele pomysłów, faktów i kroków dotyczących zainteresowania.

Usuwanie sufitu w celu zainstalowania nowego pokrycia dachowego jest rzeczywiście jednym z najważniejszych spośród wszystkich znanych poważnych napraw domu. Chociaż nowy dach nie jest postrzegany jako spektakularny, wkrótce docenisz jego wartość, jeśli stary dach ulegnie awarii.

6 prostych kroków do samodzielnego usunięcia sufitu zniszczonego przez wodę

Powoduje to, że woda szkodzi wnętrzu Twojego domu — od izolacji poddasza, przez pieczołowicie odrestaurowaną kuchnię, po pokój rodzinny w piwnicy z dużym telewizorem. Mniej problemów z domem może być tak katastrofalne, jak przeciekający dach. Zdejmowanie uszkodzonego przez wodę sufitu nie jest czymś, co należy lekceważyć, a także nie należy tego odkładać.

Zanim zaczniesz

Bez względu na przyczynę przeciekania sufitu, pamiętaj, że może być znacznie więcej ukrytej wody pełzającej po płycie gipsowo-kartonowej powyżej, gdy po raz pierwszy odkryjesz przebarwienia lub pierwsze oznaki kapiącej wody. Wywiercić otwór w suficie na środku uszkodzonego obszaru i umożliwić spłynięcie zbierającej się wody do wiadra, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i ogólnej naprawie powierzchni sufitu.

Jeśli wkrótce wyjmiesz wodę z wilgotnej płyty gipsowo-kartonowej, ładnie wyschnie. Jeśli jednak woda będzie gromadzić się przez jakiś czas, papierowy podkład zacznie się kruszyć lub spleśniać. Łatanie niewielkiej części sufitu jest znacznie łatwiejsze niż wymiana całych płyt kartonowo-gipsowych nad głową.

Pozbywanie się sufitu uszkodzonego przez wodę

Gdyby właściciele domów prowadzili listę nieszczęść, o których mieli nadzieję, że nigdy się nie wydarzą, wycieki pod płytą gipsowo-kartonową w suficie byłyby ku górze. Naprawy belek stropowych i podpartych przez nie desek podłogowych, jeśli takie istnieją, należą do problemów, z którymi będziesz musiał się uporać, oprócz zapobiegania wyciekom.

Co więcej, należy wymienić izolację w pobliżu przecieków i kabli elektrycznych oraz, oczywiście, płytę gipsowo-kartonową. Wycinanie wilgotnej płyty gipsowo-kartonowej w celu uzyskania dostępu do dotkniętego obszaru jest brudnym, ale prostym zadaniem. Niczego nie zatrzymasz, więc miej pod ręką plastikowy worek na śmieci.

Krok 1. W pierwszym kroku wyłącz zasilanie wszelkich elektrycznych opraw sufitowych w pobliżu uszkodzonego obszaru. Pamiętaj również, aby wyłączyć wyłącznik sterujący obwodem instytucji, jeśli ma on łańcuch pociągowy.

Krok 2. Przykryj podłogę uszkodzonego obszaru plastikowymi arkuszami i ustaw drabinę. Wtedy powinieneś być w stanie wygodnie pracować z drugiego najwyższego stopnia, jeśli drabina jest wystarczająco wysoka.

Krok 3. Za pomocą młotka wykonaj jeden lub dwa otwory w mokrej płycie gipsowo-kartonowej i wyciągnij jak najwięcej izolacji sufitu.

Krok 4. Używając lokalizatora słupków, zlokalizuj krokwie, które graniczą z uszkodzonym obszarem. Pomogłoby narysowanie prostokąta, który obejmuje uszkodzenie i sięga do krokwi łańcuszkiem i ołówkiem.

Krok 5. Za pomocą noża narzędziowego wytnij boki prostokąta równolegle do krokwi, dzieląc powierzchnie krokwi na pół, aby zapewnić powierzchnię do przylegania do nowej płyty gipsowo-kartonowej. Do cięcia linii prostopadłych użyto piły do ​​płyt gipsowo-kartonowych. Usuń wszelką izolację, której nie dostałeś wcześniej i zdejmij prostokąt.

Krok 6. Wyciągnij wszystkie stare łączniki za pomocą młotka pazurowego lub odkręć je za pomocą wiertarki i wiertła krzyżakowego nr 2.

Kiedy zadzwonić do specjalisty?

Podczas gdy samodzielna naprawa pokrycia dachowego może poradzić sobie z niewielkimi uszkodzeniami lub pojedynczym przebiciem gontu dachowego, nie należy ich lekceważyć, ponieważ obejmują one pracę na wysokości.

Zaleca się zatrudnić specjalistę od dekarstwa, jeśli Twój dach jest wysoki lub nachylenie jest bardzo strome. Możesz być w stanie samodzielnie wykonać tę naprawę, jeśli Twój dach jest niski i nieco płaski. Bez względu na to, jak dostępny jest blat, naprawę obróbek blacharskich, wymianę gontów i uszczelek odpowietrzających najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Czy ubezpieczenie właścicieli domów obejmuje szkody spowodowane przez wodę?

Szkody spowodowane przez wodę są czasami, ale nie zwykle, objęte standardową polisą ubezpieczeniową właścicieli domów. Zależy to od przyczyny: wewnętrzne uszkodzenia spowodowane pęknięciem rury są objęte ochroną, natomiast szkody spowodowane nieostrożnością lub brakiem konserwacji oraz szkody powodziowe nie są objęte.

Nie zawsze jest jasne, kiedy szkody spowodowane przez wodę są i nie są objęte ubezpieczeniem. Jeśli klęska żywiołowa lub klęska żywiołowa spowodowała znaczne szkody w Twoim domu, zalecamy skonsultowanie się z prawnikiem w sprawie ochrony ubezpieczeniowej.

Wniosek

Chociaż oznaki nieszczelności sufitu są zwykle oczywiste, zlokalizowanie źródła i wykonanie naprawy jest często bardziej skomplikowane. Z drugiej strony każde źródło wody, które spływa na sufit, ostatecznie wyrządzi szkody.

Powolne przecieki w suficie mogą prowadzić do rozwoju pleśni i żółtawo-brązowych przebarwień. Duże przecieki i pęknięte rury zniszczą sufit, a to sprowadza się do usunięcia dachu w celu wymiany dachu.

Nauczyłeś się, jak zdjąć zniszczony przez wodę sufit. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał problem z naprawieniem go, możesz zatrudnić eksperta, aby się tym zajął. W każdym razie mamy nadzieję, że udało nam się pomóc w rozwiązaniu problemu.