6 prostych kroków DIY, jak zainstalować zasłony na żaluzjach

Niektórzy ludzie nie montują zasłon na żaluzjach, ponieważ rolety wyglądają jak zasłony tak, jak robią je producenci. Używasz żaluzji, aby ograniczyć obserwację. Rolety są czasami nazywane cieniem.

Sposób montażu zasłon na żaluzjach jest bardzo łatwy do zaplanowania i wykonania. Ludzie instalują zasłony na żaluzjach, aby uatrakcyjnić swoją sypialnię i salon. Montują zasłony nad roletami, aby chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a także dla pełnej prywatności.

6 prostych kroków DIY

Oczywiście jest duża różnica między salonem, w którym zasłaniasz rolety zasłonami, a pokojami bez zasłon.

Do montażu zasłon na żaluzjach potrzebne są następujące materiały;

  • taśma miernicza
  • nożyczki
  •  drabina 
  • szpilki 
  • kreda i 
  • zasłony.

Kroki, jak zainstalować zasłony na żaluzjach

Krok 1: Określ wymiary żaluzji

Przed wykonaniem jakichkolwiek instalacji należy wykonać prawidłowe pomiary, aby mieć pewność, że pracujesz z dokładnymi danymi. Zmierz długość żaluzji i zapisz dane. Zmierz również szerokość żaluzji i zapisz.

Zrób pomiary od góry żaluzji do dołu. Robisz to, aby określić długość zasłon podczas montażu nad żaluzjami.

Po uzyskaniu wszystkich danych przejdź do następnego kroku.

Krok 2: Przygotuj zasłony

Istnieją różne rodzaje zasłon, zwykle instalowanych nad żaluzjami. W zależności od rodzaju zasłon, które wybierzesz. Odłóż je na bok i zmierz zgodnie z danymi uzyskanymi z żaluzji, zarówno długość, jak i szerokość.

Zasłony są wybierane na podstawie obszaru, w którym przebywasz. Niektórzy kupują zasłony, które są bardzo grube, aby zakłócać hałas z zewnątrz.

Ludzie kupują zasłony, które ochronią je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, inni kupują takie, które przepuszczają powietrze do salonu.

Krok 3: zrób szkic, jak chcesz zasłonić zasłony

Jak zainstalować zasłony na żaluzjach, jest tak łatwym zadaniem do wykonania. Ten krok jest opcjonalny. Tutaj robisz wstępny szkic tego, jak chcesz, aby wyglądały twoje zasłony na żaluzjach.

Ten szkic daje przegląd, jak przeprowadzić instalację. To ważny krok, ale ludzie są niecierpliwi, ponieważ chcą dokończyć i docenić wygląd.

Krok 4: Zbierz wszystkie materiały i rozpocznij

Masz zapisane wszystkie dane. A teraz zajmij się biznesem. Zdobądź zasłony, szpilki i drabinę, które będą cię wspierać, a na koniec nożyczki, jeśli są miejsca, które będziesz musiał wyciąć. Następnie weź swoje szkice, przestudiuj je jeszcze raz, umieść drabinę na niewidomych i kontynuuj krok.

Krok #5: Zainstaluj zasłony

Ponieważ masz wszystkie materiały, będziesz potrzebować kogoś, kto potrzyma zasłony, gdy będziesz wspinać się po drabinie. Przełóż zasłony za kratami z lewej lub prawej strony.

Instalujesz niektóre, aby zakryć wszystkie rolety, podczas gdy podwajasz niektóre. Jeden z lewej, a drugi z prawej. Kiedy już musisz skończyć, zejdź na dół i odsuń się daleko, aby to docenić i uważać na błędy.

Krok 6: wprowadź zmiany

Zainstalowałeś zasłony i czujesz, że są miejsca, które musisz dostosować. Ten krok to właściwy moment, aby sprawdzić, czy są dobrze zainstalowane, sprawdzić parametry i upewnić się, że wszystkie pomiary są prawidłowe. Wtedy możesz docenić swoją pracę i zrelaksować się w swoim salonie i sypialni.

Dlaczego ludzie instalują zasłony na żaluzjach?

Z powyższych kroków zrozumiesz, że jak zainstalować zasłony na żaluzjach, jest całkiem osiągalne.

Możesz zdecydować się na rodzaj zasłon, które chcesz, z dowolnego centrum handlowego, a dzięki powyższym krokom uzyskasz ten spektakularny wystrój salonu.

Wiele osób instaluje te zasłony na żaluzjach, aby zachować całkowitą prywatność i absolutny spokój po długim dniu pracy. Aby czuć się zrelaksowanym z bliskimi bez zakłócania hałasu z bliska lub przejeżdżających pojazdów, musisz nauczyć się instalować zasłony na żaluzjach i produkować je do użytku domowego.

Jaki jest koszt produkcji?

Jak zainstalować zasłony na żaluzjach, to nie jest coś, na co nie stać każdego chętnego. Za 30 USD i trochę czasu możesz mieć pewność, że możesz wygodnie zainstalować te zasłony.

Dla pracowników, którzy nie mają czasu, w weekendy mogą odszukać czas i odwiedzić dowolne sklepy, a przy niewielkiej ilości czasu sprawisz, że zadanie to będzie możliwe do zrealizowania.

Niektórzy ludzie posuwają się nawet do wypożyczenia sprzętu, aby zainstalować te zasłony przed latem lub zimą, kiedy są bardzo potrzebne.

Wniosek 

Niezbędne jest zainstalowanie zasłon na żaluzjach, szczególnie w przypadku osób mieszkających w hałaśliwych miejscach, a nawet zimą. Dba o ekstremalne zimno, a latem zapewnia mniejsze przenikanie promieni słonecznych do salonu.

Jak zainstalować zasłony na żaluzjach nie powinno być dla ciebie ciężarem, ponieważ masz już kroki. Dzięki udostępnionym schodkom i materiałom z pewnością uzyskasz znakomity efekt.