6 prostych i łatwych kroków, jak zrobić zasłony sceniczne

Zasłony sceniczne występują w wielu kształtach i rozmiarach. Słowo teatr/kurtyna sceniczna odnosi się do prawie wszystkich lub wszystkich zasłon, które wiszą na scenie. Funkcja inscenizacji, objętość zasłony i zakres tkanin oraz wymagania produkcyjne odróżniają zasłony sceniczne od wielu innych odmian zasłon. W tym artykule dowiesz się, jak wykonać zasłony sceniczne, dlatego zachęcamy do przeczytania do końca.

Przy produkcji zasłon scenicznych istnieją różne wymagania. Jeśli chodzi o tkaninę, wysokość i otwarcie jej zasłony oraz sposób działania mają wiele możliwości.

6 prostych i łatwych kroków

Kroki, jak zrobić zasłony sceniczne

Krok #1: Pomiar

Pierwszy krok, jak zrobić zasłony sceniczne. Instrument mierzy szerokość twoich drzwi. Jako pierwszy krok przy tworzeniu kurtyny na scenie, upewnij się, że oceniasz szerokość i długość tkaniny, umożliwiając w ten sposób co najmniej jedno przedłużenie po każdej stronie i wierzchu tkaniny. Daj dodatkowe cztery centymetry na czubku.

Rzuć dodatkowy cal na własną krawędź, aby zrobić rąbek. Użyj zwykłych kołków, aby zabezpieczyć materiał, a następnie nałóż na tkaninę Solvent Stitching Adhesive.

Pozwól wyschnąć. Upewnij się, że pręt naprężający szybko prześlizgnie się do otworu podczas mocowania końcówki.

Krok #2: Narysuj i wytnij trójkątny

Kształt z bloczka tekturowego do wykorzystania jako szablon do blichtru banerowego. I wymuś i wytnij szablon trójkąta z emocji.

Powtarzaj, aż będziesz mieć dużą liczbę trójkątów potrzebnych do projektu kurtyny scenicznej.

Krok #3: Połóż zasłonę

Ziemia lub deska do krojenia. Ułóż trójkąty na tkaninie, aby uzyskać efekt nietoperza. Kiedy skończysz, owiń sznurek wokół końców tego samego trójkąta.

Wytnij koralik, a następnie, aby stworzyć blichtr, zwiąż wstążkę i amp; traktowane trójkąty, odpowiednio. Wreszcie umożliwia suszenie.

Krok 4: Przymocuj blichtr tylko do zasłony sceny. I po prostu pozwól mu wyschnąć.

Krok 5: Złóż zasłonę w naprzemiennych kierunkach, aby wykonać szew na całej tkaninie. W trzech czwartych drogi do góry od stopy pokrój materiał z boku.

Krok #6: Włóż zasłonę prysznicową do kieszeni koszuli i przytrzymaj zasłonę na drzwiach. Przymocuj paski osobowości tylko do otworów w zasłonie, aby pomóc skrzydełkom zasłony pozostać zamkniętymi, umożliwiając dzieciom pojawienie się epizodu. Teraz jasne jest, że rozumiemy, jak robić zasłony sceniczne. Upewnij się, że wykonałeś powyższe proste kroki.

Jak działają zasłony sceniczne?

Ponieważ wiemy, jak robić zasłony sceniczne,musimy teraz zrozumieć, jak to działa.

Spójrzmy na te scenariusze: Pierścienie zostały przyszyte do zasłony, a kable przewleczone do taśm odciągają zasłonę, aby ją otworzyć.

Nie ma rozróżnienia między taką kurtyną z napędem szynowym a kurtyną Brail, zanim kurtyna rozciągnie się, zbierając paski, gdy sznurki przechodzą przez wszystkie uniesione pierścienie.

Powłoka ognioodporna na kurtynach scenicznych naprawdę nie powinna mieć kontaktu z parą wodną. Puszka przeciwpożarowa zostałaby usunięta przez spray, pozostawiając białą, sproszkowaną pozostałość na kurtynie.

Ta plama nie zawsze jest łatwa do usunięcia. Możesz zminimalizować przebarwienia, jeśli małe plamy wody zostaną szybko usunięte za pomocą myjki ciśnieniowej lub nawet innego umiarkowanego elementu grzejnego.

Otworzy się lub zamknie, aby odsłonić lub ukryć scenę & przed widzami podczas pokazów. Zasłony przednie lub wielkie zasłony są dostępne w różnych rozmiarach.

Mogą być biodrami lub zwykłymi; mogą rozstać się głównie pośrodku; możesz je rozciągnąć w pionie, w poziomie lub na środku; mogą unosić się, rozpraszać lub wypadać, ale mogą być pikowane lub gładkie.

Jak nazywa się główna kurtyna na scenie?

Główna zasłona jest inaczej nazywana wielką zasłoną lub przednią zasłoną. Ta kurtyna to zasłona okienna, którą widz zauważa jeszcze przed rozpoczęciem filmu, w czasie przerw reklamowych i po zakończeniu serialu.

Wielka falbana lub po prostu falbana wisi przed wielką zasłoną i zawiera ten sam materiał, co wielka zasłona. Warto zauważyć, że „grand valance” można nazwać świetnym teaserem.

Dwa główne typy zasłon scenicznych

Austriackie zasłony

Kurtyna zawiera jeden przedmiot z kilkoma kalmarami lub kółkami. Krewetki powstają poprzez strategiczne przesuwanie lub uzbrajanie tkaniny wokół granic każdego rzędu.

Zasłona stołu

Kiedy podnosisz scenę, cztery źródła pozostają złożone po bokach sali. Wpleciłeś kable w pętle, które są zszyte ukośnie z tyłu zasłony. To jest rodzaj ujawnienia, który najbardziej mnie ekscytuje.

Wniosek

Dostarczyliśmy Ci te opisy, aby przekazać dane naszym obecnym i potencjalnym klientom; Mamy nadzieję, że otrzymałeś potrzebne informacje, zwłaszczajak zrobić kurtynę sceniczną i jakie są jej zalety. Chcielibyśmy usłyszeć od naszych czytelników.