6 pomocnych kroków DIY, jak wykonać fumigację gleby

Czy zdarzyło Ci się mieć szkodniki w swoim ogrodzie i zastanawiałeś się, jak się ich pozbyć? Oto jak przeprowadzić fumigację gleby, aby pozbyć się tych paskudnych szkodników.

Fumigacja gleby to rodzaj zwalczania szkodników, w którym używane chemikalia po zastosowaniu zamieniają się w substancję gazową. Jest bardzo skuteczny podczas usuwania szkodników w ogrodzie lub jeśli posiadasz farmę, świetnie się tam sprawdzi.

6 pomocnych kroków DIY

Chociaż fumigacja gleby może przynieść wiele korzyści, istnieje ryzyko, o którym trzeba wiedzieć również podczas fumigacji. Niektóre z nich mają długotrwały wpływ na jednostkę, a niektóre mają wpływ krótkoterminowy.

Co to jest fumigacja gleby?

Może zastanawiasz się, czym jest fumigacja gleby. Po nałożeniu na glebę jest rodzajem pestycydu, który tworzy substancję gazową, która zakłóca wzrost roślin i produkcję plonów.

Możesz użyć fumigacji gleby w dowolnych uprawach o wysokiej wartości i zapewnić rolnikom korzyści w zwalczaniu różnych szkodników, w tym nicieni, chwastów, grzybów, owadów i bakterii.

Ponieważ jest to niebezpieczna substancja chemiczna, Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) wdrożyła kilka podstawowych środków bezpieczeństwa, które należy podjąć, aby być bezpiecznym. Przepisy bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo osoby przeprowadzającej fumigację oraz osób postronnych, na które fumigacja może mieć wpływ.

Znaczenie fumigacji gleby

Teraz odpowiemy na Twoje pytanie, czy konieczna jest fumigacja gleby? Rolnictwo produkuje nasiona oleiste, tytoń, rośliny strączkowe, zboża, drewno, przyprawy, tekstylia i wiele innych, które stały się większością eksportowanych produktów. Są podatne na inwazję szkodników, zarówno podczas przechowywania, jak i w uprawie.

Inwazja szkodników może powodować ból głowy, jeśli nie zostanie prawidłowo rozwiązana; co więcej, może to znacząco wpłynąć na twoje zarobki i zdrowie, jeśli kiedykolwiek zjesz to, co zebrałeś. Dlatego musisz odkazić glebę, aby uzyskać uprawę wolną od szkodników.

Jakie są wady fumigacji gleby?

Pomimo ogromnych korzyści z fumigacji gleby, jej wadą jest to, że ponieważ składa się z silnych chemikaliów, może zabić każdy żywy organizm w obszarze jego działania, w tym organizmy, które mogą pomóc w zwalczaniu szkodników.

Zabijanie organizmów, które mogą pomóc w zwalczaniu szkodników, jest niezbędne do utrzymania zdrowych upraw. Dlatego przed fumigacją gleby musisz wiedzieć, jakie organizmy żyją w Twoim ogrodzie.

Z tego powodu może to znacząco wpłynąć na szkółkę roślin.

Kolejną wadą fumigacji gleby jest niedogodność, jaką może powodować dla właścicieli gospodarstw domowych. Ponieważ do przeprowadzenia fumigacji będziesz używać inwazyjnych chemikaliów, musisz przez kilka dni mieszkać na obszarze, na który może to mieć wpływ, aż efekt działania chemikaliów przestanie działać.

6 kroków do przeprowadzenia fumigacji gleby

Tutaj podamy Ci kroki, jak przeprowadzić fumigację gleby.

Krok 1. Wybierz produkt, którego chcesz użyć

Najpierw musisz wybrać, jakiego produktu chcesz użyć. Bomby zamgławiające to najlepszy rodzaj produktu, jaki możesz zdobyć do fumigacji.

Kupując, zastanów się, jak duży jest obszar, z jakimi szkodnikami masz do czynienia i jaki masz budżet. Nie przesadzaj, aby usunąć szkodniki.

Oto jak obliczyć odpowiednią ilość pestycydu dla twojej orientacji.

Krok 2. Miej plan

Fumigacja nie jest tak łatwa, jak myślałeś; potrzebuje wielu szczegółów technicznych. Jak wspomniano powyżej, aby zapewnić bezpieczeństwo, musisz ewakuować się z dotkniętego obszaru.

Dlatego plan, w jaki sposób to wykonasz, jest koniecznością.

Krok 3. Potrzebne jest przygotowanie do domu

Ponieważ masz do czynienia z inwazyjną substancją chemiczną, upewnij się, że wszystko, na co może mieć wpływ gaz, takie jak zwierzęta domowe, Twoja rodzina, a nawet kuchnia, jest bezpieczne i nie zostanie naruszone przez fumigację.

Uważnie postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami napisanymi po zakupie bomby zamgławiającej, instrukcja może zawierać środki ostrożności i bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

Krok 4. Skonfiguruj bombę zamgławiającą

Ponownie musisz postępować zgodnie z instrukcjami produktu. Zawiera środki zapobiegawcze, które musisz podjąć, jak skonfigurować bombę zamgławiającą, jak ustawić zamgławiacz, jak przygotować swój dom i wszystko, co musisz wiedzieć.

Krok 5. Poczekaj na zakończenie efektu

Jak napisano powyżej, musisz poczekać kilka dni, zanim substancja gazowa przestanie działać. Jeśli nie będziesz czekać, aż produkt się zużyje, może to znacząco wpłynąć na Twoje zdrowie, a nawet zagrozić Twojemu życiu.

Krok 6. Uzyskaj pomoc

Ponieważ fumigacja gleby jest długim i skomplikowanym zadaniem, zdecydowanie zalecamy, aby zrobili to profesjonaliści. Pozwolenie profesjonalistom na wykonywanie ich pracy może uchronić Cię przed uszkodzeniem przez toksyczność chemikaliów.

Ponieważ są to wyszkoleni profesjonaliści, zostaną przeprowadzone wszystkie niezbędne działania zapobiegawcze, które oszczędzą Ci kłopotów z samodzielnym odkażaniem i mogą narazić Twoje zdrowie na ryzyko.

Wniosek

Kiedy dotrzesz do tej części artykułu, dowiedziałeś się, jak przeprowadzać fumigację gleby, jej zalety i znaczenie oraz wady. Skoro masz już wiedzę na ten temat, możesz kontynuować i odkazić swoją glebę.