6 podstawowych kroków, jak łatwo naprawić uszkodzone przez wodę biurko

Wilgoć może zrujnować Twoje biurko, czy to z kamienia, marmuru, patio czy drewna. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się naprawiać uszkodzone przez wodę biurko.

Pamiętasz, jak twoja mama kazała ci postawić podstawkę pod szklankę? To przyjacielskie przypomnienie, żeby to zrobić, ludzie. Chłodne napoje kondensują się, a małe kropelki potu spływają na powierzchnię biurka.

6 podstawowych kroków

Naprawy mogą wiązać się z dużym nakładem pracy i czasu. Więc załóż spodnie garażowe, aby wysuszyć, wyczyścić i wypolerować biurko. Dowiedz się, czy możesz również uzyskać roszczenia ubezpieczeniowe!

Efekty mebli impregnowanych wodą

Gorący dzień i połączenie zimnego napoju powodują, że na stole pojawiają się krążki wody. To proste zdarzenie może spowodować przebarwienia, plamy i zadrapania. Zwróć uwagę, że woda może płynąć do wnętrza mebla.

Porozmawiaj o nieznośnej inwazji pleśni, mogą również zadzierać z nieruchomością. Nici nitkowate zwane strzępkami będą się czołgać i pojawiać. Wyglądają jak imitacje małych, białych dmuchawców, ale tylko z dziwnym smrodem.

Wyobraź to sobie, wiosna dopiero się zaczęła, a twój dom został zalany powodzią. Cóż, oczywistym znakiem, który zauważysz, jest to, że drewno staje się słabe. Ponieważ jest nasycony wodą, śruby i złącza nie są tak wytrzymałe jak wcześniej.

Musisz znać rozmiar uszkodzeń przed przygotowaniem narzędzi. Jeśli uważasz, że to znacznie więcej niż przeróbka, czas pożegnać się ze swoim cennym biurkiem.

6 kroków do przerobienia biurka uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Oceń rodzaj zalania

Jeśli jest to spowodowane zalaną wodą, istnieje ryzyko, że ścieki dostały się do twojego biurka. Według Instytutu Certyfikacji Inspekcji Sprzątania i Renowacji istnieją trzy kategorie uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Pierwsza kategoria to „czysta woda”. Rury hydrauliczne mogą przeciekać wewnątrz ścian. Na dobrą sprawę nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Druga kategoria została przemianowana na „szarą wodę”. Oznacza to, że w wodzie znajdują się zanieczyszczenia, takie jak chemikalia nienadające się do spożycia. Trzecia kategoria przedstawia „czarną wodę” lub ścieki, które dają wystarczająco obrzydliwe odczucia.

Druga i trzecia kategoria jest niebezpieczna dla twojego zdrowia. Tak więc, jeśli są to rodzaje uszkodzeń spowodowanych przez wodę, które ma twoje biurko, zachowaj ostrożność podczas jego naprawy.

Krok 2. Wyjmij biurko na plażę

Wysoka wilgotność powoduje więcej ulewy, a jeśli mieszkasz w nisko położonych stanach, możesz stawić czoła powodziom.

Opalasz się za każdym razem, gdy wybierasz się na wakacje z przyjaciółmi lub rodziną. Tym razem jednak zabierzesz zniszczone przez wodę biurko do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Najlepiej byłoby, gdybyś podłożył go bezpośrednio na ciepło. Wilgoć odparuje, dzięki czemu nie zakłóci procesu pracy.

Krok 3. Usuń pleśń z drewna

Grzyby są nieprzyjemne nie tylko dla oczu, ale również dla mebli. Grzyby mogą zmieniać chemiczne i fizyczne właściwości struktury, w szczególności grzyby niszczące drewno. Przygotuj więc wiadro ciepłej wody, detergentu i wybielacza.

Napełnij wiadro wodą do połowy i wlej tam około dwóch kubków wybielacza. Dodaj też trochę detergentu do prania. Wystarczy wymieszać, aż wszystko się dokładnie połączy.

Teraz czas wyjąć szczoteczkę do czyszczenia. Zanurz go najpierw w wiadrze, a następnie wyszoruj powierzchnię biurka. Szoruj, aż nie będzie widoczny pleśni.

Krok 4. Wydobądź więcej rozwiązań czyszczących

Voila, pleśń i pleśń zniknęły. Wyjeżdżasz, aby usunąć plamy z wody i wszelkie przebarwienia. Wydobądź swojego wewnętrznego artystę majsterkowicza, tworząc domowe rozwiązanie do czyszczenia.

Najpierw wymieszaj w misce dwie części wody, jedną łyżkę sody oczyszczonej i jedną część destylowanego octu. Dokładnie wymieszać.

Zanurz w roztworze ściereczkę z mikrofibry. Delikatnie przetrzyj plamę wody w kierunku przeciwnym lub zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Po prostu kontynuuj pocieranie powierzchni, aż znikną przebarwienia.

Krok 5. Wykonuj minimalne naprawy

Czasami meble na biurko puchną z powodu zalania. Tutaj będziesz potrzebować igły, mokrej szmatki i żelaza. Nie zapomnij o gazetach na dole stołu.

Użyj igły, aby szturchać bańkę i tworzyć małe dziury. Następnie połóż mokrą szmatkę na opuchniętym obszarze. Upewnij się, że ściskasz szmatkę, aby nie była zbyt wilgotna.

Rozgrzej żelazko do niskiej temperatury i połóż je na mokrej szmatce. Umożliwia spłaszczenie bańki.

Krok 6. Wypoleruj biurko

Przeszlifuj blat papierem ściernym. Jeśli rysy i zgnilizny są gorsze niż oczekiwano, możesz użyć szlifierki.

Przeszlifuj, aż całe stare drewno zostanie wymazane. Następnie zdobądź pędzel i pastę do polerowania drewna.

Polerowanie biurka nie tylko nadaje mu lśniący i nowy wygląd, ale także chroni je przed kurzem. Uważaj, aby nie przesadzić, jak sugerują eksperci z branży. Wystarczy pomalować wystarczająco dużo wykończenia i gotowe.

Wniosek

Wykonywanie domowych środków zaradczych może być trudnym zadaniem. Wspaniałą rzeczą jest to, że nie będziesz musiał dzwonić do wykonawcy po dodatkowe opłaty, ponieważ pomożemy Ci, ucząc Cię, jak naprawić uszkodzone przez wodę biurko.