5 Zrób to sam, jak czyścić przezroczystą zasłonę

Firanki są wykonane z tkanin bawełnianych, poliestrowych lub nylonowych; w związku z tym problem czyszczenia zasłony pojawia się jednocześnie z powodu konserwacji tego poliestru, nylonu lub bawełny.

W tym artykule wymieniłem i wymieniłem różne kroki, które pomogą Ci w czyszczeniu zasłon bez uszkadzania tkanin. Przeczytaj do końca, aby zrozumieć prosty przewodnik.

5 Zrób to sam

Łatwe kroki do czyszczenia zasłon

Poniżej wyjaśniono proste i łatwe kroki czyszczenia firan zarówno w domu (zrób to sam), jak i w przemyśle.

Ale zanim szybko przejdziesz do kolejnych kroków, oto kilka materiałów, które musisz udostępnić, aby wykonać ten projekt

 • Łagodne (lekkie) mydło do prania
 • Biały ciężki ręcznik
 • Wanna lub dwa pojemniki do mycia
 • Myjka

Krok 1: Zdejmowanie zasłony z karnisza

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy zastanawiasz się „jak czyścić firanki”, jest zdjęcie firanki z wiszącego karnisza.

Odczep karnisz z wieszaków, delikatnie zdejmij zasłonę z drążka, a następnie potrząśnij zasłoną, aby usunąć kurz z tkanin.

Uwaga, ten proces nie usuwa kurzu z zasłony. Po potrząsaniu przez chwilę zasłoną, delikatnie złóż (stukaj), aby uformować okrągły kształt, a następnie opuść zasłonę na czystą powierzchnię.

Krok 2: Wyjmij pojemniki i napełnij je wodą

Ten krok wymaga wyjęcia wanny lub dwóch pojemników do prania (w przypadku braku wanny) i napełnienia jednego pojemnika zimną wodą i napełnienia ciepłą wodą.

Po wykonaniu tej czynności wyjmij lekkie (łagodne) mydło lub detergent, który jest wysoce zalecany do prania tkanin i wlej trochę do pojemnika zawierającego ciepłą wodę.

Należy uważać, aby nie wsypywać dużej ilości mydła do pojemnika do mycia, aby uniknąć nadmiernego pienienia się podczas płukania lub rozpryskiwania mydła na podłogę.

Pozwól mydłu zmieszać się z ciepłą wodą przez około 4 minuty przed wykonaniem następnego kroku.

Krok 3: zanurz złożoną zasłonę w ciepłej wodzie z mydłem

Nazywamy ten proces środkowym, kiedy uczymy się „jak czyścić zasłonę”. Wymaga wcześniejszego włożenia złożonej zasłony, wykonanej w kroku 1, do pojemnika zawierającego zmieszaną ciepłą wodę i mydło.

Upewnij się, że zasłona jest dokładnie zanurzona w wodzie z mydłem w celu równomiernego czyszczenia i pozostaw ją w wodzie z mydłem na około 6-12 minut, aby zasłona mogła wchłonąć dużo wody z mydłem.

Gdy ten proces jest włączony, możesz zdecydować się na wyczyszczenie okien myjką, aby uzyskać czyste środowisko na końcu.

Uwaga: unikaj szczotkowania czystej zasłony, aby nie marszczyć tkanin. To mydło (płyn) może dokładnie wyczyścić przezroczystą zasłonę nawet bez szczotkowania lub mycia zasłon.

Krok 4: Suszenie nasączonych firan

Ten krok polega na wysuszeniu zasłony wcześniej nasączonej, jak w kroku 3. Aby to zrobić, wyjmij dostarczony gruby biały ręcznik i rozłóż go na płaskiej powierzchni – jak stół.

Wyjmij firankę z pojemnika z ciepłą wodą i lekko ją dociśnij, aby spuścić mydło z firanki, następnie wypierz na chwilę firankę i włóż firankę do pojemnika z zimną wodą do spłukania.

Krok 5: wieszanie zasłony na karniszu

Aby zawiesić zasłonę w jej formalnej pozycji:

 • Rozłóż spłukaną zasłonę na ręczniku wcześniej rozłóż.
 • Upewnij się, że zasłona bardzo dobrze zakrywa ręcznik.
 • Złóż ręcznik na zasłonę – zwijając go cyklicznie, aby ręcznik wchłonął wodę w samej zasłonie.
 • To najprostszy sposób na wysuszenie czystej zasłony. Jeśli ręcznik zamoczy się, a zasłona jeszcze nie wyschła, zmień ręcznik i powtarzaj proces, aż zasłona wyschnie. Po wykonaniu tego kroku „jak czyścić zasłonę”, twoja zasłona jest gotowa do powieszenia.

  Zawieś wilgotną zasłonę z pominięciem karnisza w rękawach zasłony i zawieś na wieszakach. Co więcej, dla szybszego zrozumienia, poniżej wyjaśniono więcej słów kluczowych.

  Czy firanki można czyścić pralką?

  Ponieważ firanki są wykonane z poliestru, bawełny lub nylonu, można je całkowicie prać i można je czyścić w pralce.

  Jak czyścić firanki bez ich zdejmowania?

  W tym artykule, jak czyścić firanki, jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić wiszące firany bez ich zdejmowania, najlepszą praktyką jest użycie odkurzacza. Użyj odkurzacza nad samą zasłoną, aby uwolnić ją od kurzu.

  Czy czyszczenie zasłony jest łatwe?

  Tak, proces czyszczenia firan jest łatwy i prosty, jak wyjaśniono w powyższych krokach. To jest coś, co możesz zrobić sam.

  Jak zdobyć przezroczyste zasłony?

  Aby wybielić firanki, wykonaj kroki omówione powyżej, aby zamiast łagodnego mydła dodać do zimnej wody sodę oczyszczoną i ocet. Soda oczyszczona i ocet są dobrymi środkami wybielającymi.

  Wniosek

  Proste kroki zostały podkreślone w tym artykule „jak czyścić firanki” i musisz dobrze zrozumieć przed wykonaniem jakichkolwiek kroków.