5 wskazówek, jak wiązać zasłony we właściwy sposób

Gdy już opanujesz, jak wiązać zasłony, możesz eksperymentować z różnymi wiązaniami do zasłon, które z pewnością podniosą te piękne zabiegi na okna. Jeśli koncepcja tego pomysłu wydaje się dość prosta, to dlatego, że prawdopodobnie tak jest.

Problem dotyczy niektórych osób; mają tendencję do bałaganu w miejscach wiązania. Oczywiście wiązania, które są albo zbyt wysokie, albo zbyt niskie, mogą sprawić, że rzeczy będą wyglądać niezręcznie, a nie stylowo.

5 wskazówek

Dzisiaj przyjrzymy się różnym wiązaniom do zasłon, od antycznych po nowoczesne, które pasują do rustykalnych i luksusowych wnętrz. Wszystko, czego potrzebujesz, to szybki proces pomiaru, podstawowy sprzęt do zasłon i oczywiście preferowany wybór wiązań do zasłon.

Różne wiązania do zasłon

Każdy dom ma niepowtarzalny wystrój wnętrz, który tworzy określony styl. Niezależnie od tego, czy jest to rustykalny, vintage, nowoczesny, współczesny czy wspaniały wystrój wnętrz, kilka rodzajów wiązań do zasłon doskonale uzupełni Twoje wnętrze.

Krok 1: Wybór remisu

Istnieją dwa główne rodzaje wiązań do zasłon. Tradycyjna metoda wymaga kilku elementów mocujących zasłony, takich jak proste haczyki. Korzystając z wiązania, możesz trzymać zasłonę z boku okna, dzięki czemu wpada przez nie więcej światła.

W niektórych przypadkach właściciele domów wolą zawiązać okna i pozwolić im wisieć na środku. Ten rodzaj stylu pasuje do casualowych i zrelaksowanych stylizacji. W takim przypadku możesz wybrać spinki do wiązania w kształcie liny lub spinki do wiązania magnetycznego, które możesz zapiąć razem.

Jeśli jesteś trochę niezdecydowany, nadal powinieneś zaopatrzyć się w parę haczyków. W ten sposób możesz łatwo zdecydować, czy chcesz, aby zasłony wisiały na środku czy z boku okna. Zmiana zdania następnego dnia nie będzie problemem, ponieważ masz już zainstalowane haki. Ukrywanie ich również nie będzie problemem.

Krok 2: Zasłoń zasłony.

Chodzi o to, aby nauczyć się wiązać zasłony, ponieważ wiązania powinny pomóc w stworzeniu eleganckiego okna o idealnej krzywiźnie. Zamknij zasłony i zabezpiecz ich położenie na drążku. Upewnij się, że nie poruszają się łatwo, gdy łączysz ze sobą środkowe sekcje.

Krok 3: Zmierz zasłonę.

W przypadku większości ludzi możesz łatwo zdecydować, dokąd powinny trafić twoje więzy po kontroli. Ale jeśli naprawdę chcesz być precyzyjny w swoich pomiarach, zwykle sięgają od dwóch trzecich do połowy długości zasłony.

Jeśli ubierasz dwupiętrowe okna lub te wyższe niż normalny rozmiar, możesz umieścić krawaty na niższej wysokości. Nie chodzi o to, że wyżej nie będą wyglądać zbyt dobrze. Zamiast tego będzie bardziej dostępny, jeśli umieścisz go niżej.

Chwyć środkową część i użyj ręki jako tymczasowego wiązania. Jeśli masz w domu linę lub opaski kablowe lub cokolwiek do trzymania tkaniny, możesz tego również użyć. Zwiąż materiał i cofnij się o krok, aby zobaczyć, jak wygląda. Możesz eksperymentować z różnymi wysokościami, aż osiągniesz określoną długość. Nie zapomnij zanotować pomiaru.

Krok 4: Dołącz blokady (opcjonalnie)

Ten krok jest opcjonalny dla tych, którzy wolą wiązane zasłony wiszące na środku panelu okna. Jeśli jednak chcesz, aby były zgrabnie przypięte na bok, zwróć uwagę.

Zacznij od zdobycia haczyków, które utrzymają twoje krawaty i zasłonę. Możesz zdecydować się na ozdobne blokady, które zasadniczo wyglądają jak ozdobne klamki do drzwi we wszystkich kształtach i rozmiarach.

W przypadku prostych haczyków śrubowych wystarczy sam element i potężne narzędzie, które pomoże wywiercić otwór w ścianie. Ozdobne blokady wymagają co najmniej dwóch do trzech śrub, w zależności od projektu. Przymocuj go do ściany, korzystając z pomiaru otrzymanego w kroku trzecim.

Krok 5: przywiąż zasłonę z powrotem

Zdobądź wiązanie do zasłon i owiń je wokół tkaniny. Możesz użyć typowego węzła, aby zabezpieczyć go na miejscu. Dostosuj materiał tak, aby tworzył elegancką krzywiznę – eksperymentuj z luźno zawiązanymi lub zaciśniętymi węzłami.

W przypadku zasłon odchylanych na bok za pomocą uchwytu, zbierz materiał zaczynając od środka i delikatnie pociągnij odcinek na bok. Pamiętaj, że górna część zasłony nie powinna się przesuwać, gdy pociągniesz środkową część. Zawiąż i zabezpiecz zasłonę na miejscu.

Wskazówki projektowe

Oprócz używania zwykłych krawatów draperii, które można kupić w każdym sklepie, spróbuj poeksperymentować z przedmiotami codziennego użytku, które znajdziesz w swoim gospodarstwie domowym. W rzeczywistości możesz nawet zmienić go za pomocą wiązań do zasłon DIY za pomocą opasek kablowych i materiałów dekoracyjnych.

Myśl nieszablonowo, jeśli chodzi o dekorowanie swoich hamulców. Istnieją wyraźne i proste blokady zasłon, które można łatwo dostosować. Udekoruj go farbą akrylową, naklejkami lub ozdobami 3D, takimi jak girlandy kwiatowe, dzwonki i wiele innych.

Nie masz czasu na zakup krawata lub zrobienie własnego? Nie szkodzi, bo zasłony można również związać samą tkaniną. Pamiętaj, że może to działać tylko w przypadku dłuższych zasłon.

Weź pęczek materiału i potraktuj go jako stosunkowo gruby kawałek liny. Zwiąż tkaninę razem, a otrzymasz schludnie zawiązaną zasłonę bez użycia jakichkolwiek wiązań lub ograniczników. Możesz także eksperymentować z dekoracyjnymi stylami wiązania tkaniny.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele sposobów na zawiązanie zasłon i sprawienie, by wyglądały atrakcyjnie wizualnie. Dowiedz się, co działa dla Ciebie i nie bój się testowania wód.