5 prostych majsterkowiczów o tym, jak pokryć ścianę zasłonami

Zasłony nie są przeznaczone tylko do okien; w rzeczywistości są dla nich różne ciekawe i dość nietypowe zastosowania. Zasłony to świetny sposób na ukrycie takich rzeczy, jak wieszaki, otwarte szafy, regały, półki i inne bałagany.

Jednak cała ściana zasłon nadaje pomieszczeniu znaczenia, dodając tekstury, głębi i koloru. W tym artykule dowiemy się, jak pokryć ścianę zasłonami.

Kroki przykrywania ściany zasłonami

Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i materiały, aby dobrze wykonać pracę, zanim przejdziesz do kroków wymienionych poniżej, jak zasłonić ścianę zasłonami. Oto czego będziesz potrzebować

  • Ołówek
  • Taśma miernicza
  • karnisz
  • Haki lub wsporniki
  • Kawałek tektury
  • Wiertła i śruby (może to nie być konieczne w zależności od rodzaju wsporników ściennych lub uchwytów, niektóre wsporniki ścienne są lepkie i można je przymocować do powierzchni bez gwoździowania.)
  • Kompas
  • Zasłony lub zasłony

Krok 1: zmierz położenie pręta ściany i znacznika

Za pomocą taśmy mierniczej określ długość i szerokość przestrzeni na ścianie, którą chcesz pokryć. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę długość ściany od sufitu do podłogi, jeśli chcesz pokryć całą ścianę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas wieszania zasłony jest upewnienie się, że drążek jest wypoziomowany na podporach.

W tym celu zaznacz ścianę ołówkiem i kawałkiem kartonu. Utwórz kompas, wycięcie pod kątem prostym, a następnie wytnij pod kątem prostym kawałek kartonu i wyrównaj go z rogiem ściany. Ta metoda jest idealna, jeśli na ścianie znajduje się okno i pomoże ci określić najlepsze miejsce na haczyk.

Umieść haczyk (znany również jako wspornik lub wisząca płyta) na tekturze i określ, gdzie ma wisieć zasłona. Utwórz znak ołówkiem na tekturze (na dole haczyka) po ustaleniu, gdzie chcesz go zawiesić.

Krok 2: Zainstaluj haki

Następnym krokiem w Jak pokryć ścianę zasłonami jest montaż. Usuń podkład (zwykle papierowe opakowania) z jednego z haczyków i wyrównaj go na ścianie, używając wcześniej wykonanego ołówka jako wskazówki.

Mocno przymocuj do wcześniej zaznaczonej powierzchni ściany. Kontynuuj z drugim końcem w ten sam sposób.

Pozostaw haczyki na chwilę, zwłaszcza jeśli używasz haczyków, które nie używają śrub, aby upewnić się, że są one mocno przymocowane jako pierwsze, i unikaj zapadania się całej zasłony po umieszczeniu na niej karniszy.

Procedury są takie same dla haczyków, których nie przybijasz, to znaczy haczyków, które przyklejasz do ścian, a nie przybijasz do powierzchni.

Krok 3: Zawieś zasłony lub zasłony

Aby stworzyć iluzję przestrzeni, zasłony powinny zakrywać ścianę tak bardzo, jak to możliwe, więc umieść pręt kilka centymetrów od sufitu. Dobrym pomysłem jest również dokładne sprawdzenie długości zasłon.

Przed zawieszeniem pręta bierze się pod uwagę kilka czynników, takich jak użycie odpowiednich kotew i narzędzi, ale dla lepszej estetyki upewnij się, że pręt jest zawieszony na idealnej wysokości 1,5 cm lub mniej więcej nad podłogą.

Gdy wsporniki lub haczyki są na miejscu, powinno być łatwo wsunąć drążek do zasłon, a następnie można powiesić zasłony.

Jeśli zamierzasz powiesić zasłony zamiast zasłon, procedury są takie same. Zasłony są jednak lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wygląd przy zakrywaniu ścian, podczas gdy zasłony wyglądają lepiej na oknach, chociaż w obu sytuacjach można wygodnie używać zarówno okien, jak i zasłon.

Krok 4: Zainstaluj kinkiety ścienne (opcjonalnie)

Chociaż jest to całkowicie opcjonalne, radzę rozważyć dodanie kinkietów ściennych, aby zasłonić kompletny i fantazyjny wygląd.

Krok 5: Paruj zasłony

Na koniec paruj zasłony, aby pozbyć się zmarszczek. Ten proces jest niezbędnym posunięciem, ponieważ kinkiety mogą rzucać światło na materiał, dzięki czemu zmarszczki są bardziej widoczne. Złóż meble, dodaj wykończenia, takie jak poduszki i świeża zieleń, i gotowe.

Jakie jest najlepsze kolorowe światło kinkietów ściennych do mojej kurtyny

Kinkiet ścienny to forma oprawy, która wisi na ścianie zamiast na suficie. W przeciwieństwie do żyrandoli, wisiorków i oświetlenia wpuszczanego światło z kinkietu świeci w górę, a nie w dół.

Kinkiety ścienne występują w różnych rozmiarach i kolorach LED, więc wybierając kinkiet proponuję wybrać kolor pasujący do zasłony, którą już zawiesiłeś. Równie dobrze możesz być kreatywny, wybierając wybrany kolor.

Gdzie umieścić kinkiety ścienne?

Jeśli zamierzasz umieścić sofę blisko zasłony, pamiętaj, aby umieścić kinkiet nieco wyżej, aby stworzyć miejsce na sofę lub kanapę. Robisz to, postępując zgodnie z instrukcjami, jak przykryć ścianę zasłonami, a następnie zintegrować kanapę.

Wniosek

Ograniczenie użycia zasłon do okien sprawi, że przegapisz piękno, które może dać zasłona.

Wiedza o tym, jak pokryć ścianę zasłonami, zbuduje zasłonięty punkt centralny na ścianie, wykonując kilka prostych kroków. Ponadto, wybierając zasłonę, możesz wybrać kolor, który pasuje do ścian lub odważnie, próbując własnego wyglądu.