5 prostych kroków, jak ręcznie szyć zasłony

Zasłony dodają naszym domom elegancji i piękna. Każdy dom lub pokój bez zasłony wygląda brzydko i zaniedbany. W tym artykule podzielę się super prostą metodą ręcznego szycia zasłon i trzymania się z tobą.

Za chwilę zaczniemy. Będziesz mieć wiele metod na szycie zasłon.

5 prostych kroków

Panel pojedynczy i panel podwójny wapnowany. Długie krótkie, możesz zrobić zasłony, które wiszą za pomocą kieszeni na pręt, a może zwisają z klipsów lub za pomocą przelotek z prostymi umiejętnościami szycia.

Możesz jednak zrobić każdy z nich dzisiaj. Pokażę ci, jak ręcznie szyć zasłony z kieszenią na pręt.

Kroki ręcznego szycia zasłon

Oto lista materiałów, które będą potrzebne podczas planowania ręcznego szycia zasłon:

  • Tkanina 
  • Wątek pasujący do tkaniny
  • Nożyczki lub nóż obrotowy 
  • Mata do cięcia
  • Jasna linijka 
  • Proste szpilki
  • Miernik szwów
  • Żelazo
  • Miarka
  • Karnisz

Możesz użyć dowolnej tkaniny do wykonania zasłon, od czegoś przezroczystego po ciężką tkaninę gobelinową. Koniecznie zajrzyj do działu tkanin, aby zdobyć swój ulubiony lub jeśli chcesz wybrać coś, co będzie pasowało do wystroju Twojego pokoju.

Zanim wytniemy jakąkolwiek tkaninę, najpierw chcemy zamontować karnisz. Możesz zainstalować go tak wysoko nad oknem, jak chcesz i tak daleko poza szerokość okna, jak chcesz.

Pamiętaj tylko, że zasłony nie będą wychodzić dalej niż tam, gdzie znajdują się wsporniki karnisza.

Krok 1: Pomiar

Teraz wykonasz kilka pomiarów, aby zobaczyć, ile materiału musisz najpierw wyciąć. Zmierz od wspornika do wspornika, aby znaleźć szerokość.

Dodaj jeszcze dwa cale nad tą liczbą, aby uwzględnić obszycia, które będziesz musiał wykonać. Następnie musisz zmierzyć długość. Zacznij od miejsca, w którym wisi karnisz i zmierz do miejsca, w którym ma się kończyć zasłona.

Dodaj 10 cali do tej liczby, aby uwzględnić obszycia. Musisz zrobić dwucalowy podwójny rąbek na górze, który będzie kieszenią na wędkę i trzycalowy podwójny rąbek na dole.

Krok 2: Cięcie

Używając noża obrotowego na macie do cięcia, aby uzyskać możliwie najprostsze linie, ale równie łatwo możesz użyć nożyczek do tkanin, jeśli używasz ich wygodnie. Po wycięciu tkaniny możesz przystąpić do szycia.

Krok 3: Rozpocznij szycie

Zacznijmy od długich obszycia bocznego. Tutaj uszyjesz pół cala podwójnego rąbka.

Złóż materiał do 1 cala i użyj miernika szwów, aby upewnić się, że masz ten 1 cal. Złóż w poprzek, przesuwając wskaźnik szwu w poprzek zagięcia, sprawdzając wymiary.

Użyj żelazka i naciśnij fałdę. Gdy idziesz, następnie złóż surową krawędź w zagięcie, uzyskując 1/2 cala.

Prasa do składania, gdy składasz, zabezpieczasz tkaninę, wkładając szpilki prostopadle zamiast równolegle do dolnej krawędzi. Teraz jesteś gotowy do szycia za pomocą igły i nici.

Tak więc wzdłuż wewnętrznej strony złóż ściegiem prostym, zaczynając i kończąc ściegiem wstecznym. To kończy twoje pierwsze pół cala.

Po zakończeniu rąbka z jednej strony, podwójne rąbek, powtórz wszystkie te same kroki, aby ukończyć hymn na długiej przeciwnej stronie zasłony.

Po przyszyciu z obu stron nicią i igłą, szyjesz wzdłuż górnej krawędzi zasłony. Teraz będzie to dwucalowy podwójny rąbek, który posłuży jako kieszeń na drążek na zasłonę.

Wykonaj te czynności po obu stronach zasłony, ale zamiast tego złóż tkaninę do czterech cali.

Sprawdź pomiar w poprzek zagięcia za pomocą miernika szwów naciskającego w miarę postępu. Złóż materiał w zagięciu, aby uzyskać dwucalową fałdę.

Naciśnij szpilkę i zszyj wzdłuż wewnętrznej zakładki, aby zakończyć ten czterocalowy podwójny rąbek.

Uwaga: rozmiar rąbka powinien pozostać otwarty, aby karnisz mógł się wsunąć

Krok 4: Obszycie

Ostatnim etapem ręcznego szycia zasłon jest obrębianie. Obszyj dolną krawędź zasłony. Zrobisz tutaj 3-calowy podwójny rąbek. Naciśnij tkaninę żelazkiem, używając miernika szwu, aby sprawdzić zagięcie.

Ma to dać ci trzy calowe zgięcie. Zabezpiecz materiał prostymi szpilkami przed rozpoczęciem szycia.

Teraz szyj wzdłuż zakładki wewnętrznej ściegiem prostym, zaczynając i kończąc ściegiem wstecznym.

Krok 5: Zainstaluj zasłonę

Włóż wybrany karnisz do kieszeni na drążki, a pozostaje ci tylko powiesić zasłony. Jakie są urocze, a tak łatwo było je zrobić z zasłoną.

Wniosek

W ten sposób możesz łatwo zmienić wygląd, jeśli chcesz, wyjmując pręt z kieszeni i wieszając zasłony za pomocą klipsów.

Musisz spróbować tej metody; to takie proste, a dodatkowo zyskujesz luksus robienia zasłon z dowolnej tkaniny i dowolnej długości. Mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w łatwym szyciu zasłon.