5 pouczających kroków, jak naprawić uszkodzoną przez wodę szafkę nocną

Nie wiesz, jak naprawić uszkodzoną przez wodę szafkę nocną? Rozważ zaoszczędzenie pieniędzy na zakup nowych i kosztownych mebli tylko po to, by odkryć, że po kilku miesiącach się skurczyły, ponieważ zaczęły pękać.

Nadal masz czas, aby pozbyć się tych irytujących bąbelków. Co więcej, chociaż może się tak nie wydawać, regularna wymiana mebli z czasem staje się kosztowna.

5 pouczających kroków

Jak woda wpływa na drewniane meble?

Drewno to naturalna substancja, która może gnić i pleśniać pod wpływem wody lub nadmiernej wilgoci bez ochrony. Wysoka zawartość wilgoci może powodować rozszerzanie się i przesuwanie drewna.

Znaki wodne na meblach drewnianych mogą również powstawać w wyniku obróbki drewna. Ciemne znaki wodne wskazują, że woda już przeniknęła do wykończenia drewna, natomiast jasne znaki wskazują, że bejca nadal znajduje się na powierzchni.

Ciepłe materiały umieszczone na powierzchni mogą powodować powstawanie pęcherzyków na meblach drewnianych. Stół wchłania wodę, powodując jej bąbelki.

Spuchnięte drewno może szybko zniszczyć wygląd mebli, sprawiając, że wyglądają na postarzane i porysowane. Te bąbelki na szczęście można wyeliminować.

Naprawianie szafki nocnej uszkodzonej przez wodę

Wazon postawiony na szafce nocnej może powodować plamy, jeśli woda niezauważenie spłynie po stole. Nawet jeśli jesteś ostrożny, zdarzają się wypadki lub szkło się poci, co skutkuje białym pierścieniem wodnym.

Chociaż te plamy z białej wody mogą trwale uszkodzić stół, często można je usunąć z niezbędnymi przedmiotami domowymi. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby naprawić uszkodzoną szafkę nocną.

Krok 1. Pozwól meblom wyschnąć

Jednym z kluczowych sposobów naprawy uszkodzonych przez wodę mebli drewnianych jest wysuszenie ich przed zrobieniem czegokolwiek innego. Nieznaczne suszenie przy użyciu sztucznego systemu, takiego jak suszarka do włosów lub dmuchawa, może odparować wilgoć, pozwalając jej na odpoczynek w pełnym słońcu przez co najmniej 24 godziny.

Należy zauważyć, że meble powinny wyschnąć dokładnie, ale nie za szybko, ponieważ może to spowodować pękanie lub przesuwanie się drewna. Aby uzyskać przyzwoite wykończenie, musisz nie spieszyć się i uzbroić w cierpliwość podczas naturalnego suszenia.

Krok 2. Użyj żelazka

Używanie żelazka do naprawy uszkodzonych przez wodę drewnianych mebli to proste podejście do radzenia sobie z spuchniętymi drewnianymi meblami. Do tej procedury potrzebne będzie żelazko, deska do prasowania i szmata.

Pierwszym krokiem jest usunięcie całej wody za pomocą wilgotnej szmatki. Przykryj wypukłe meble, a następnie rozgrzej żelazko do niskiego ustawienia.

Połóż żelazko na wierzchu, gdy będzie gorące przez kilka sekund. Proszę nie zostawiać go w jednym miejscu zbyt długo, ponieważ może to uszkodzić twoje drewno.

Zdejmij szmatkę i zbadaj bańkę z drewna. Jeśli bańka nie znika, należy kontynuować prasowanie.

Krok 3. Dodaj dodatkowe mocowania

Po dokładnym wysuszeniu mebla, przystąp do naprawy, zakładając kolejne mocowania. Sprawdź elementy, które wymagają pomocy i które można wsunąć z powrotem na miejsce, wykonując jedynie drobne korekty.

Krok 4. Użyj igły

Kiedy twoje meble się skurczą, ta procedura działa skutecznie. Pozwala przebić bańkę z boku, a nie od góry igłą.

Kiedy przebijasz bańkę prosto w dół igłą lub drukarką, tworzysz cięcie, które będzie próbowało nałożyć się na nadmiar materiału bańki.

Krok 5. Szlifowanie i nakładanie oleju do mebli

Po wyschnięciu mebla można zdecydować się na przeszlifowanie go szlifierką taśmową i szlifierką wykańczającą. Szlifierka taśmowa wykona najprostsze szlifowanie, szczególnie na blatach mebli, podczas gdy najlepsza szlifierka wykańczająca jest doskonała, gdy chcesz uzyskać ultra gładkie wykończenie.

Stosowanie oleju do mebli może zapewnić odpowiednią ochronę przed potencjalnym uszkodzeniem drewna przez wodę.

Uszkodzenia mebli z twardego drewna związane z wodą mogą być stresujące, ponieważ uszkodzenie przez wodę jest zarówno nieuniknione, jak i nieoczekiwane. Spotkasz drobne uszkodzenia, które są łatwe do naprawienia, ale powinieneś być przygotowany na te poważniejsze z powyższymi zaleceniami.

Jeśli blat szafki nocnej jest uszkodzony przez wodę, przeczytaj poniższy artykuł o tym, jak naprawić uszkodzony blat szafki nocnej, aby pomóc Ci rozwiązać problem.

Jak zapobiegać uszkodzeniom mebli przez wodę

Meble podkreślają atrakcyjność wizualną i nic nie przewyższa naturalnego piękna drewna, szczególnie w przypadku stołów. Tak piękne jak drewniane stoły, są podatne na niszczenie, takie jak pierścienie wodne.

Niezbędna jest pielęgnacja stołu z drewna, aby prawidłowo zachował swoje piękno. Istnieją różne metody zapobiegania uszkodzeniom spowodowanym przez wodę na drewnianych stołach:

1. Użyj ochronnego wykończenia

Jednym z najważniejszych sposobów uniknięcia pierścieni wodnych na drewnianym stole jest nałożenie na niego ochronnego wykończenia. Lakier i lakier to dwa z najpopularniejszych dostępnych rodzajów wykończeń.

Lakier jest zwykle nakładany na profesjonalnie wykonane meble. Lakier jest wyjątkowo odporny na plamy, nawet słoje wodne.

Lakier jest formą powłoki nakładaną podobnie jak farba. Lakier ma wolniejszy czas schnięcia; bardzo ważne jest, aby pozwolić mu utwardzić się i chronić go przed kurzem.

2. Używaj środków czyszczących i polerujących

Stosowanie roztworów do polerowania i czyszczenia to kolejne praktyczne podejście do konserwacji i zapewnienia, że ​​plamy z pierścieni wodnych nie pojawią się na drewnianych meblach. W rezultacie możesz wytworzyć środek do czyszczenia mebli, mieszając olejek cytrynowy i oliwę z oliwek, a do środka czyszczącego wystarczą mydło do rąk i woda.

Te naturalne lekarstwa zmniejszają zużycie toksycznych chemikaliów, ale także pomagają zaoszczędzić pieniądze.

3. Użyj podstawek i podkładek

Użyj podkładki, jeśli chcesz postawić filiżankę wody na szafce nocnej. Podczas wkładania jakichkolwiek rzeczy z wodą należy umieścić podkładki, aby chronić meble przed wilgocią.

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W przypadku stołów drewnianych bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do kontaktu stołu z wodą lub wilgocią. Przeczytaj ten artykuł o tym, jak oszczędzać uszkodzone drewniane meble, aby dowiedzieć się więcej!

Wniosek

Nauka naprawy uszkodzonej przez wodę szafki nocnej to łatwe zadanie. Zajmuje to trochę czasu i pracy, ale w końcu możesz przywrócić drewniane meble za pomocą tych procedur.

Po usunięciu bąbelków i plam po wodzie lub słojach pamiętaj, że drewno wymaga regularnej konserwacji, aby wyglądało na zupełnie nowe, na przykład odkurzania kurzu i nie wysypywania na nie wybielacza.