5 pomocnych kroków DIY, jak usunąć pleśń z dywanu łodzi

Jedną z Twoich najcenniejszych inwestycji jest najprawdopodobniej Twoja łódź. Prawdopodobnie dlatego chcesz wiedzieć, jak usunąć pleśń z dywanu łodzi.

Oczywiście chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby wyglądał jak nowy. Utrzymanie dywanu łodzi w czystości to jeden ze sposobów na utrzymanie zupełnie nowego wyglądu przez długi czas.

5 pomocnych kroków DIY

Na szczęście utrzymanie wykładziny na łodzi w czystości nie jest tak trudne, jak można by sobie wyobrazić. W zależności od plamy można zastosować szereg różnych technik.

Twoja łódź zawsze będzie wyglądać jak nowa, jeśli będziesz regularnie czyścić dywan. Poznaj różne metody usuwania pleśni z tego artykułu o tym, jak usunąć zapach pleśni z dywanu po powodzi.

Usuwanie pleśni z dywanu łodzi

Mokre stopy, rozlane napoje, stopy zwierząt domowych, brudne buty, słona woda i inne rzeczy mogą łatwo poplamić piękne dywany, które podkreślają Twój jacht. Plamy te odbarwią dywan i będą sprzyjać rozprzestrzenianiu się mikroorganizmów.

Na dywanie utworzy się pleśń, jeśli nie poradzisz sobie z wilgocią z tych miejsc. Narażenie na codzienną pogodę z pewnością może siać spustoszenie na dywanie.

Aby utrzymać dywan w dobrym stanie w okresie zimowym i letnim, musisz nauczyć się go prawidłowo przechowywać. Pleśń nieuchronnie pojawi się, jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o swój dywan.

Ryzyko, jakie stwarza pleśń, może stwarzać Tobie i gościom Twojej łodzi, jest wystarczającym powodem do podjęcia działań i utrzymywania dywanu w czystości przez cały czas. Oto najlepsze techniki przywracania kształtu wykładziny łodzi, aby pomóc w walce z pleśnią i nieatrakcyjnymi plamami wolnymi od pleśni.

Pamiętaj, że będziesz musiał zapoznać się z instrukcjami dywanu, aby określić, która procedura będzie najlepsza dla Twojego dywanu. Dostarczą Ci wyczerpującą listę materiałów, których należy unikać.

Krok 1. Daj mu trochę słońca

Pleśń i pleśń rozwijają się w ciemnych, wilgotnych środowiskach, a jeśli te środowiska są również wilgotne, pleśń będzie się rozwijać. Zdejmowanie dywanu i umieszczanie go na tarasie na słońcu to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się pleśni lub pleśni.

Po kilku godzinach bezpośredniego narażenia na promienie ultrafioletowe słońca, pleśń i pleśń zostaną zabite. Możesz również zapoznać się z kilkoma niesamowitymi wskazówkami, jak pozbyć się zapachu pleśni z wykładziny dywanowej.

Krok 2. Ekspozycja na światło UV

Próbując pozbyć się pleśni, nie każdy kawałek wykładziny łodzi można odłączyć, co może stanowić problem. Nawet jeśli słońce zabije pleśń, musisz być w stanie przenieść słońce na dywan, jeśli nie można go usunąć.

Silne światło UV będzie w stanie wykonać to samo zadanie, co usunięcie dywanu. Na rynku są odkurzacze UV ​​na każdą kieszeń.

Krok 3. Często czyść dywan łodzi

Dywan należy regularnie czyścić, ponieważ na łodzi może być dużo brudu. W brudzie można znaleźć wiele rodzajów odpadów biologicznych, takich jak cząsteczki skóry i włosy.

Wszystkie te produkty zawierają białka, którymi może żywić się pleśń i pleśń, a wilgotne warunki na pokładzie jachtu zapewniają idealne warunki do rozwoju pleśni i pleśni.

W rezultacie zamiatanie i odkurzanie wykładziny łodzi to obowiązek, który należy wykonywać regularnie.

Krok 4. Wyeliminuj wilgoć

Pleśń jest łatwo powodowana przez wilgoć połączoną z ponurym otoczeniem. Jeśli rozlejesz coś na dywanie łodzi, pada deszcz i dywan staje się mokry, lub jeśli podczas chodzenia śledzisz na nim wodę, wilgoć przedostanie się pod dywan i do drewna.

Ponieważ jest to region wysokiego ryzyka rozwoju pleśni, zawsze, gdy dywan łodzi ulegnie zamoczeniu, przetrzyj go i postaraj się go wysuszyć tak bardzo, jak to możliwe.

Krok 5. Środek do czyszczenia pleśni

Usunięcie pleśni z wykładziny łodzi nie jest trudne. Na rynku jest wiele agresywnych chemikaliów, ale możesz zrobić naturalny zabieg, który działa równie dobrze.

W butelce ze spryskiwaczem połącz równe części wody i octu i spryskaj pleśń. Wyszoruj dywan gąbką i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Szoruj szczoteczką do szorowania w twardszych miejscach.

Dlaczego pleśń występuje na dywanach łodzi?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że łódź przez większość czasu pozostaje na wodzie. Musisz uważnie obserwować swój statek i odpowiednio go konserwować, aby upewnić się, że pleśń nie zniknie.

Wniosek

Często zapobiega się powstawaniu pleśni, traktując dywan na pokładzie łodzi. Powłoka ta może z czasem ulec zniszczeniu, narażając wykładzinę łodzi na działanie wilgotnego powietrza.

Łodzie są zazwyczaj ciemne i ponure, a po dywanie często przechodzą osoby noszące brudne buty. Obce cząstki mogą przenikać do dywanu, umożliwiając rozwój zarodników.

Kiedy pleśń zaatakuje dywan łodzi, to tylko kwestia czasu, zanim przekształci się w pleśń.

Kiedy tak się stanie, zarodniki mogą rozprzestrzenić się po całej łodzi, powodując poważne uszkodzenia pływającej inwestycji. Skorzystaj z tych pięciu kroków, aby jak najszybciej usunąć pleśń z dywanu łodzi.