5 najlepszych kroków, jak uszyć wiązanie koca na polaru

Chcesz zrobić coś bardziej produktywnego podczas kwarantanny? Nauka szycia wiązania koca na polarze może być świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego w domu.

Możesz to zrobić, doszyjąc wykończenia z tkaniny na brzegach polaru! Jest szybki i łatwy w wykonaniu, a także może być świetnym spersonalizowanym prezentem dla Twoich bliskich.

5 najlepszych kroków

Możesz dostosować schemat kolorów i dopasować go do swojego stylu i estetyki w mniej niż godzinę.

Czytaj dalej, ponieważ przedstawiamy Ci samouczek krok po kroku, jak wykonać wiązanie koca na polar.

Jak uszyć wiązanie kocowe na polarze: łatwy samouczek

Krok nr 1. Przygotuj wszystkie niezbędne materiały

Przede wszystkim przygotuj wszystkie potrzebne materiały. Należy również przygotować polar poprzez pranie i suszenie zgodnie z instrukcją na metce.

Długość będzie zależeć od tego, jak długi lub duży ma być koc, a następujące materiały są potrzebne:

  • Tkanina polarowa
  • Wiązanie na koc
  • Maszyna do szycia
  • Wątek
  • Szpilki

Oprawę na koc można kupić w każdym sklepie z rękodziełem lub tkaniną. Jeśli jednak nie jest dostępna, możesz użyć jako alternatywy 2-calowej satynowej wstążki.

Krok 2. Przytnij, wyprasuj i przypnij materiał

Jeśli tkanina nie jest równo przycięta, nie spiesz się, aby wyrównać rogi tak bardzo, jak to możliwe do kształtu, którego szukasz.

Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to wyprasować tkaninę, aby uniknąć zagnieceń na kocu. Jednak prasuj tkaninę zgodnie z informacją na metce.

Uważaj na prasowanie polaru, ponieważ jest delikatny na ciepło. Upewnij się, że ustawienia grzania są ustawione na najniższe i nie powinno znajdować się w tym samym miejscu przez długi czas.

Jeśli masz polar w 100% z poliestru, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi prostowania zagnieceń w tkaninie.

Następnie umieść wiązanie koca z każdej strony materiału. Kiedy jesteś zadowolony z pozycji wiązania, przypnij, aby zabezpieczyć je na miejscu.

Krok 3. Rozpocznij szycie 

Wyjmij swoją maszynę do szycia, ponieważ następnym krokiem jest fajna część, szycie!

Chociaż prawdopodobnie możesz ręcznie wykonać koc z polaru, zajmie to wieki. Ustaw maszynę na 5 milimetrów szerokości na ściegu zygzakowatym.

Musisz również upewnić się, że Twoja maszyna wytrzyma ciężki materiał, ponieważ może on mieć grube warstwy. Przyszyj koc około pół cala od wewnętrznej krawędzi wiązania.

Dzięki temu upewnisz się, że szyjesz obie strony koca.

Wchodząc w róg, przeszyj pół cala za następną stroną, upewniając się, że igła jest nadal przy polaru. Rób to, aż twoja igła będzie skierowana we właściwym kierunku.

Krok nr 4. Zrób ukośną fałdę

Wykonanie ukośnej fałdy we wszystkich rogach koca to zgrabny sposób, aby upewnić się, że w tych obszarach nie ma luzów po obróceniu w celu wykończenia.

Kiedy podchodzisz do rogu, przestań szyć i zostaw igłę w materiale.

W rogu otwórz oprawę i złóż ją z powrotem na krawędzi następnej strony. Zabezpiecz swoją fałdę na miejscu, wkładając szpilki. Następnie wróć do szycia.

Wykonanie zagięcia na skos sprawi, że wiązania w rogach nie zostaną odczepione.

Krok nr 5. Dokończ resztę

Gratulacje! Jesteś teraz bliski ukończenia swojego nowego spersonalizowanego koca. Jeszcze tylko kilka szwów i gotowe.

Zakończ szycie, przechodząc przez rogi i ponownie je zszyj, jeśli uważasz, że są zbyt puszyste lub niezabezpieczone. Sprawdź, czy potrzebujesz dodać więcej sztuk wiązania.

Jeśli jednak wiązanie jest wystarczające, dokończ szwy, a następnie odetnij nadmiar materiału i nici.

Co to jest wiązanie koca?

Wiązanie na kocu to proces szycia, w którym „wiążesz” kawałek materiału do krawędzi kołdry. Możesz użyć dowolnej tkaniny, takiej jak satyna lub polar.

Od Ciebie zależy, jakiego rodzaju kocem chcesz się przytulić.

Istnieją dwa podejścia do wiązania. Pierwsza z nich to oprawa jednoskładowa, która jest odpowiednia przy mniejszych projektach, takich jak kocyki dziecięce, dywaniki czy mini kołderki.

Kolejna to wiązanie podwójnie składane, które jest przeznaczone do rzeczy, których będziesz używał na co dzień. Posiada dwie warstwy tkaniny, co oznacza dwukrotnie większą ochronę, aby wytrzymać zużycie i rozdarcia.

Wniosek 

W związku z wprowadzaniem dystansu społecznego wywołanego pandemią COVID-19 jesteśmy zmuszeni pozostać w domu. Niektóre badania sugerują, że przebywanie w domu szkodzi zdrowiu psychicznemu.

Jednak to zanika, gdy tylko zaangażujesz się i przyzwyczaisz do nowej rutyny!

Teraz, gdy wiesz, jak szyć wiązanie kocowe na polar, możesz zostać w domu i jednocześnie być produktywnym.

Może to służyć jako kreatywne ujście, które będzie świetne dla umysłu. Po prostu wykonaj powyższe kroki i rozpocznij swój projekt szycia już dziś!