5 łatwych majsterkowiczów, jak zrobić potargane zasłony

Potargane zasłony dla niektórych mogą wydawać się nie do przyjęcia, ale są całkiem niesamowite. Dodają eleganckiego akcentu do domu i mogą go odnowić bez większych kosztów.

Jeśli zdecydowałeś się na zrobienie jakiejś marszczonej zasłony do swoich okien, byłoby wspaniale, gdybyś spełnił takie życzenie. Możesz więc śledzić szczegóły w tym artykule, jak zrobić marszczone zasłony.

5 łatwych majsterkowiczów

Kroki, jak zrobić potargane zasłony

Jeśli chcesz stworzyć tę czystą dekorację do swojego domu, możesz wykonać poniższe czynności, aby stworzyć swoje marszczone zasłony.

Krok 1: Zmierz obszar

Pierwszym krokiem, jak zrobić marszczone zasłony, jest zmierzenie swojego obszaru. Uprzejmie uzyskaj pomiar okna lub innych obszarów, w których chcesz zainstalować potargane zasłony.

Upewnij się, że wykonałeś pomiar długości i szerokości, ponieważ przydają się one do wykonania odpowiedniego rozmiaru zasłony.

Powinieneś jednak wiedzieć, że szerokość twoich marszczonych zasłon będzie zgodna z projektem, który masz na myśli. Może mieć od ½ cala do 8 lub 10 cali szerokości, z wyjątkiem tego, że masz na myśli coś innego.

Krok 2: Cięcie tkaniny

Do tej pory masz już pod ręką swoje tkaniny, wybierając odpowiedni materiał w pasującym kolorze. Następnie przytnij materiał, upewniając się, że uzyskasz wielokrotność zmierzonej długości obszaru. Podczas cięcia na szerokość upewnij się, że cięcie jest dwa razy większe niż zmierzona szerokość obszaru.

Załóżmy, że wymiary obszaru wynoszą 50 cali długości i 2 cale szerokości. Następnie planujesz cięcie materiału na zasłony na 150 cali długości i 4 cale szerokości.

Ale zanim zaczniesz ciąć, powinieneś dodać 1 ½ cala do długości i 2 ¾ cala na naddatek szwu tkaniny. Zasadniczo materiał miałby 152 cale długości i 5 ½ cala szerokości.

Krok 3: Złóż i zszyj

Zdobądź krótsze końce materiału i złóż cal w lewą stronę. Następnie naciśnij fałdę, jednocześnie składając falbankę do połowy długości i naciśnij.

Kontynuuj, zszyj obie warstwy od ½ cala od surowego końca i wykończ ząbkowaną krawędzią lub zygzakiem. Pamiętaj, że twoja maszyna do szycia powinna pracować na około ośmiu szwach na cal.

Skonfiguruj więc maszynę i zmniejsz napięcie górne o ½ obrotu. W przypadku pierwszej linii marszczenia, przeszyj linię – 5/8 cala od ząbkowanej linii materiału. Utwórz blokadę na początku ściegu liniowego, szyjąc kilka ściegów do tyłu.

Następnie pozwól, aby 6-calowe nici wydawały się luźne i powtórz ścieg. Ale tym razem powinien znajdować się 7/8 cala od ząbkowanej linii tkaniny.

Krok 4: Linia rejestracyjna

Znaki pasowania dobrze sprawdzają się przy przecinaniu linii szwów na materiale w ¼, ½ i ¾. Następnie oblicz na podstawie wymiarów swojej zasłony i umieść znaki rejestracyjne na sekcji panelu, która potrzebuje falbany.

Następnie przypnij falbankę po prawej stronie panelu, upewniając się, że zauważyłeś znaki rejestracyjne. Możesz umieścić szpilki prostopadle i starać się uważać na linie marszczenia, ponieważ nie chcesz przeciąć żadnego ze ściegów.

Krok 5: szycie linii zbierających

Zanim zaczniesz szyć obie linie marszczenia, wprowadź czubek prostej szpilki przez ostatni ścieg i lewą stronę materiału.

Następnie podnieś dolne nitki, pozostawiając tylko dwie górne nitki. Gdy ciągniesz, materiały zostają wciśnięte w falbany i kontynuuj, aż znajdziesz falbany leżące płasko na tkaninie.

Zalecana byłaby korekta, aby wyrównać zmarszczki wokół znaków rejestracyjnych. Możesz teraz przeszyć obie linie marszczące i ostatecznie dodać falbany do panelu, usuwając marszczące nici materiału.

Zrób to sam marszczone zasłony bez szycia

Zanim pomyślisz o tym, jak zrobić marszczone zasłony, powinieneś również rozważyć rodzaj bez szycia. Dla niektórych szycie zasłon może wydawać się trudnym zadaniem.

Możesz dostać swoje marszczone zasłony bez szycia. Nadal nie jesteś przekonany? Cóż, możesz osiągnąć pożądane rezultaty, zbierając materiał i zszywając pod spodem.

Jak zrobić falbany z falbanami?

Szycie falbany przebiega prawie tak samo, jak opisano powyżej. Jednak po pierwszych pomiarach powierzchni musisz przeciąć tkaninę na dwie połowy. Następnie przygotuj krawędzie, które będziesz szył dla obu kawałków i połącz je ściegiem.

Obszyj krawędzie, aby wyglądały na czyste i określ, jak duże wychodzą falbany na podstawie obwodu wędki.

Wykonaj swój znak rejestracyjny, złóż materiał wzdłuż tej linii i zszyj. Możesz teraz zrobić te marszczenia z pomysłem wyjaśnionym powyżej.

Czy taniej jest zrobić zasłonę?

Jedną z doskonałych zalet robienia zasłon jest opłacalność. Jeśli sam szyjesz zasłony, na pewno zaoszczędzisz kilka groszy. Możesz nawet uszyć jeden i wydać tylko 20 USD.

Niemniej jednak koszt różni się w zależności od rodzaju zasłony, rodzaju tkaniny i innych czynników. Tak więc, gdy szukasz sposobu na zrobienie zasłon z falban, możesz wspólnie policzyć koszty po sporządzeniu listy materiałów, których to dotyczy.

Wniosek

Zasłony z falbanami są świetne, a ich wykonanie to pełen zabawy projekt, który powinieneś wypróbować. Czy trudno jest ci zrobić marszczone zasłony? Możesz zajrzeć do tego przewodnika, jak zrobić marszczone zasłony i zacząć już dziś.