5 kroków, jak wyczyścić formę z uszczelki pralki ładowanej od przodu

Pierwszym krokiem w instrukcji czyszczenia formy z uszczelki przedniej części pralki jest jej sprawdzenie. W tym artykule dowiesz się wiele o uszczelce, jej podatności na pleśń i sposobie jej czyszczenia.

Co to jest uszczelka podkładki ładowanej od przodu?

Uszczelka uszczelnia drzwi pralek ładowanych od przodu. Z kolei uszczelka zatrzymuje wilgoć w pralce, dzięki czemu jest idealnym miejscem do rozwoju pleśni.

5 kroków

Jak to sprawdzić

Krok 1. Przygotuj uszczelkę drzwi

Wyłącz ładowacz czołowy i upewnij się, że jest pusty. Następnie obróć gumę na zewnątrz, aby to sprawdzić. Naciśnij go, aby usunąć wszelkie przedmioty, które się tam utknęły, takie jak skarpetki lub resztki detergentu.

Sprawdź również uszczelkę pod kątem pleśni. Często widać pleśń jako przebarwienie na uszczelce podkładki.

Krok 2. Zdezynfekuj uszczelkę

W przypadku zabrudzenia należy wyczyścić uszczelkę. Załóż gumowe rękawiczki, a następnie przygotuj roztwór wody z wybielaczem.

Następnie zamocz szmatkę w roztworze i wytrzyj gumową uszczelkę w dół, wewnątrz i na zewnątrz. Następnie pozostaw roztwór na uszczelce na co najmniej dziesięć minut.

Krok 3. Suche

Po zdezynfekowaniu uszczelki weź czystą szmatkę i wytrzyj roztwór czyszczący. Następnie otwórz drzwiczki pralki, aby wysuszyć wnętrze urządzenia. Jeśli nadal wyczuwasz zapach stęchlizny z pralki ładowanej od przodu, może to oznaczać pleśń.

W jaki sposób uszczelka spryskiwacza przedniego obciążenia uzyskuje pleśń?

Uszczelki zbierają pleśń ze względu na ich umieszczenie w pralkach ładowanych od przodu. Jest wrażliwy na wilgoć, ponieważ uszczelnia drzwi ładowaczy czołowych.

Innym powodem powstawania pleśni na uszczelkach jest nadmierna ilość mydlin. Nadmiar mydlin to efekt detergentów i płynnych zmiękczaczy do tkanin. Pozostawiają osad, który pomaga w rozwoju pleśni.

Kroki usuwania pleśni z uszczelki podkładki ładowanej od przodu

Pleśń w podkładkach może śmierdzieć, dlatego należy z nich usunąć pleśń. W przeciwnym razie ryzykujesz, że pleśń dostanie się również do ubrania.

Oto kroki w czyszczeniu formy z uszczelki ładowacza czołowego. Jeśli chcesz nauczyć się czyszczenia innych maszyn za pomocą pleśni, oto artykuł o czyszczeniu cewek AC.

Krok 1. Wyczyść uszczelkę

Przygotuj szmatkę i gorącą wodę z mydłem, aby wyczyścić uszczelkę. Zanurz szmatkę w roztworze wody z mydłem, a następnie przetrzyj nią gumową uszczelkę drzwi.

Dokładnie wytrzyj wokół i pod uszczelką. Zmień szmatkę, jeśli tkanina, której używasz, ma za dużo mazi i szlamu. Spójrz wstecz, jak sprawdzić uszczelkę, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje czyszczenia.

Krok 2. Wyczyść dozowniki

Detergenty powodują osadzanie się mydlin, co prowadzi do rozwoju pleśni. Dlatego należy wyczyścić dozowniki detergentu.

Wyjmij je z ładowacza czołowego, a następnie dokładnie wyczyść. Jeśli nie można ich usunąć, wyczyść je za pomocą środka do czyszczenia rur, aby dotrzeć do szczelin z tyłu.

Krok 3. Uruchom cykl czyszczenia

Po wyczyszczeniu dozowników należy wykonać cykl mycia czyszczącego. Ustaw go na najdłuższe i najgorętsze ustawienie wody.

Następnie dodaj filiżankę wybielacza, filiżankę sody oczyszczonej, pół filiżanki Cascade Complete lub dowolny enzymatyczny detergent do zmywarek w proszku. Na koniec dodaj Affresh lub dowolny komercyjny środek czyszczący do spryskiwaczy usuwający pozostałości.

Krok 4. Powtórz

Jeśli zapach nie znika (pleśnia wydziela zapach), powtórz cykl prania. Powtarzaj, aż zapach nie będzie już wykrywalny.

Krok 5. Poszukaj pomocy eksperta

Jeśli zapach nadal nie znika po wielokrotnym praniu, musisz zwrócić się o pomoc do eksperta. Pralka ładowana od przodu może mieć pleśń w innych miejscach, których nie znasz, na przykład za bębnem.

Ekspert wiedziałby, jak poradzić sobie z tą sytuacją. Wiedzieliby również, jak rozmontować części i sprawdzić, na które ma wpływ pleśń.

Przydałoby się również, aby ekspert sprawdził, czy inne części twojego domu nie zostały zanieczyszczone pleśnią. Ten artykuł o kosztach kontroli pleśni może pomóc w przygotowaniu się do badania pleśni i usuwania pleśni.

Wskazówki, jak powstrzymać rozwój pleśni w uszczelce podkładki ładowanej od przodu

Wyjmij pranie

Aby uszczelka nie była zbyt długo wystawiana na działanie wilgoci, po praniu wyjmij pranie.

Używaj wysokowydajnego detergentu do prania

Ponieważ mydliny pośrednio powodują pleśń, pomocne byłoby użycie detergentu do prania, który zmywa się mniejszą ilością wody. Zmniejsza to ryzyko pozostawienia pozostałości na maszynie. Unikaj również płynnych środków do zmiękczania tkanin, ponieważ mają tendencję do pozostawiania śladów.

Wylecz

Regularnie czyść i dezynfekuj uszczelkę. Zapoznaj się z zaleceniami producenta i postępuj zgodnie z częstotliwością czyszczenia uszczelki.

Oprócz uszczelki wyczyść i zdezynfekuj również swoje dozowniki. Upewnij się, że nie ma w nich pozostałości.

Wentyluj

Kiedy nie używasz pralki, zostaw jej otwarte drzwi. Pomaga to utrzymać poziom wilgotności wewnątrz urządzenia i zapobiega rozwojowi pleśni. Jeśli jednak masz dzieci lub zwierzęta, drzwiczki pralki mogą być zamknięte.

Wniosek

Pleśń szybko się rozwija i trudno się z nimi uporać. Dlatego lepiej jest w pierwszej kolejności zapobiegać ich występowaniu.

Mamy jednak nadzieję, że kiedy to nastąpi, ten artykuł o tym, jak wyczyścić formę z uszczelki spryskiwacza z przodu, pomoże Ci sobie z tym poradzić.