5 kroków, jak naprawić spuchniętą podłogę laminowaną uszkodzoną przez wodę

W tym artykule omówimy, jak naprawić spuchniętą podłogę laminowaną uszkodzoną przez wodę. Twoja podłoga laminowana pęcznieje z powodu zalania wodą i istnieje wiele powodów, dla których pęcznieje.

Z powodu stałego narażenia na działanie wody podłogi laminowane mogą pęcznieć i kumulować szkody spowodowane przez wodę. Być może myślisz, że laminaty są wodoodporne, więc jak można je uszkodzić?

5 kroków

Cóż, podłoga laminowana nie jest winylem. To jeden z głównych powodów, dla których nie jest wodoodporny.

Może i wygląda jak winyl, ale to nie to samo. Winyl jest materiałem bardziej uniwersalnym, a laminowanie jest używane tylko po to, aby podłoga drewniana wyglądała na błyszczącą i w jakiś sposób chronioną.

Załóżmy, że chcesz dowiedzieć się więcej o naprawianiu spuchniętej podłogi laminowanej, uprzejmie kontynuuj czytanie tego artykułu.

Czy wiesz, co to jest podłoga laminowana?

Podłoga laminowana to wielowarstwowy produkt, który jest zazwyczaj syntetyczny i został połączony w procesie laminowania. Pobudza wygląd drewna, a czasami wygląda jak kamień, również w zależności od upodobań.

Podłoga laminowana przez lata zyskała popularność dzięki łatwej aplikacji. Może sprawić, że podłoga będzie dobrze wyglądać, a podłoga laminowana jest również łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu.

Inną zaletą podłogi laminowanej jest to, że wymaga ona niewielkich lub żadnych umiejętności montażowych. Co więcej, jego koszt jest również tani.

Podłoga laminowana jest również wystarczająco trwała, aby wytrzymać na tyle długo, że nie można jej od czasu do czasu wymieniać. Podłogi laminowane są również higieniczne, a różne marki mają żywicę przeciwdrobnoustrojową.

Jak czyścić podłogi laminowane

Jeśli chcesz wyczyścić podłogę laminowaną, musisz o nią szczególnie zadbać, aby utrzymać laminację w nienaruszonym stanie. Jeśli laminacja ulegnie uszkodzeniu, być może trzeba będzie ją wymienić, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Aby rozpocząć czyszczenie, przeczytaj instrukcję czyszczenia podłogi laminowanej. W większości przypadków firmy mają zalecenia dotyczące potrzebnych narzędzi i środków czyszczących.

Upewnij się również, że myjesz podłogę tak często, jak to możliwe i nigdy nie pozwól plamie na nią osiadać, ponieważ może to spowodować dalsze jej uszkodzenie.

5 łatwych kroków, aby naprawić zniszczoną przez wodę podłogę laminowaną

Oto pięć prostych kroków, które należy wykonać, jeśli chcesz naprawić podłogę laminowaną przed uszkodzeniem przez wodę. Przygotuj się na ten proces, ponieważ wpłynie to na wygląd Twojego domu.

Krok 1. Zatrzymaj wodę

Po pierwsze, musisz określić, skąd pochodzi zalanie, ponieważ wszystkie kroki zostaną anulowane, jeśli zalanie będzie się powtarzać.

Zatrzymanie wody ma wiele zalet dla Twojego domu. To nie tylko powstrzyma dalsze uszkodzenia naszej podłogi laminowanej, ale także zapobiegnie dalszym uszkodzeniom ścian, szafek i całego domu.

Krok 2. Wysuszyć

Drugim krokiem przy mocowaniu podłogi laminowanej jest upewnienie się, że w dotkniętym obszarze nie ma nadmiaru wody. Upewnienie się, że jest sucho, pomaga określić, jak duże uszkodzenia poniosła nasza podłoga laminowana.

Krok 3. Zbadaj dotknięty obszar

Zalecamy poświęcenie czasu na ten krok i zbadanie całego obszaru, aby dowiedzieć się, jak poważne są uszkodzenia. Jeśli pojawi się miejsce niezauważone, może pojawić się nagromadzenie pleśni i możesz mieć poważniejsze problemy.

Krok 4. Usuń uszkodzone deski

Na tym etapie musisz usunąć wszystkie dotknięte deski. Niektóre deski mogą być trudne do wyjęcia ze względu na system blokowania podłogi laminowanej, więc możesz poświęcić trochę czasu na ten krok.

Po ich wyjęciu możesz bezpiecznie wymienić je na nowe.

Krok 5. W razie potrzeby poszukaj pomocy eksperta

Jeśli uważasz, że robisz coś źle, prawdopodobnie tak jest i powinieneś szukać pomocy, jeśli tak się stanie. Niektóre szkody spowodowane przez wodę są poważne i nie mogą być rozwiązane przez kogoś, kto ma niewystarczającą wiedzę do wykonywania takich zadań.

Oto więcej artykułów, które mogą pomóc w przypadku zalania wodą w domu, oprócz podłogi laminowanej. Jak obchodzić się z drewnem zniszczonym przez wodę i jak naprawić zniszczone przez wodę deski podłogowe.

Jak zapobiegać uszkodzeniom podłogi laminowanej przez wodę

Aby zapobiec uszkodzeniom podłogi laminowanej przez wodę, należy zapewnić jej wodoodporność. Może zastanawiasz się, jak sprawić, by niewodoodporna podłoga laminowana była wodoodporna; to proste, uszczelnij wszystkie możliwe sposoby przedostawania się wody do wnętrza podłogi laminowanej.

Zapytaj swoją firmę podłogową, która zainstalowała Twoje podłogi laminowane, czy może zalecić jakiekolwiek uszczelnienie. Najlepiej jest wiedzieć, czy jest to dla Ciebie najlepsza opcja.

Możesz również użyć silikonowego pistoletu do uszczelniania, aby zakryć wszelkie pęknięcia, aby podłoga laminowana była wodoodporna.

Wniosek

Zdobyłeś nową wiedzę o tym, jak naprawić spęcznioną podłogę laminowaną uszkodzoną przez wodę. Teraz możesz wybrać spuchnięte podłogi laminowane, które masz w domu i od razu je naprawić.