4 wskazówki dotyczące wyboru fotelika dwuosobowego

Niezależnie od tego, czy masz mało miejsca, czy podoba Ci się koncepcja dwuosobowej sofy. Fotele dwuosobowe to niezwykle funkcjonalne elementy mebli. Oto jak wybrać fotelik.

Sofa dwuosobowa to elastyczny mebel z dodatkową zaletą siedzenia dla dwóch osób. Fotele dwuosobowe mogą być używane w kilku miejscach, w tym w salonach i sypialniach. Jednak kluczem do wyboru fotelika jest poszukiwanie takiego, który ma pożądane cechy.

4 wskazówki dotyczące wyboru fotelika dwuosobowego

Jak wybrać fotelik?

Materiały na sofę

Fotele dwuosobowe, podobnie jak zwykłe kanapy, są dostępne w różnych wzorach. Od spartańskich, współczesnych fotelików bez rękawów po pluszowe, wyściełane fotele — każdy znajdzie coś dla siebie. Kupując fotelik miłosny, szukaj takiego, który jest dobrze wykonany i będzie służył przez długi czas.

Suszone w piecu lite drewno liściaste lub ramy z drewna konstrukcyjnego z zablokowanymi, przymocowanymi i sklejonymi narożnikami to niektóre cechy, które należy wziąć pod uwagę. Ponadto dostępne jest zawieszenie w postaci falistej stalowej cewki z metalowymi klipsami w zakresie 8-stopniowym. Dostępne są również poduszki siedziska ze sprężynami wewnętrznymi lub pianką o dużej gęstości.

Wymiary Loveseat

Porozmawiajmy teraz o wymiarach standardowego fotelika. Miłosne fotele mają długość od 48 do 72 cali, głębokość i wysokość 37 cali. Ponadto jego siedzenia mają szerokość od 42 do 60 cali.

Fotele dwuosobowe o pojemności mniejszej niż 48 cali Jeśli chodzi o część wypoczynkową, są zwykle wykorzystywane jako ogromny fotel dla jednej osoby. Poszukaj szerszego fotela dwuosobowego, który z łatwością pomieści dwie osoby, jeśli zamierzasz bawić się. Fotele dwuosobowe mogą być znaleźć w prawie każdym sklepie meblowym.

Najlepsza tapicerka dla dwuosobowych foteli

Skóra

Skóra jest droga, ale przy odpowiedniej pielęgnacji starcza na długo. Sztuczna skóra jest tanim w utrzymaniu i bardziej ekonomicznym zamiennikiem prawdziwej skóry. Każdy projekt nadaje przestrzeni królewski charakter i jest odpowiedni dla biura, miejsca do nauki.

W klasycznych salonach poszukaj skórzanych foteli w stylu smokingu lub Chesterfield z metalicznym akcentem. Aby zmodernizować swój nowoczesny dom z połowy wieku, dodaj dwuosobową kanapę ze skóry pikowanej ze zwężającymi się nogami. Istnieje mnóstwo stron internetowych, na których można kupić skórzane foteliki dwuosobowe.

Bawełna czy len?

Jeśli są ciasno tkane, można użyć lnu i bawełny, aby poprawić trwałość. Ponadto oba można łatwo pokolorować i zadrukować, tworząc szeroką gamę wzorów. Dopasuj również odcienie do istniejącego wystroju.

W nowoczesnym gospodarstwie rozważ dwuosobową kanapę z lnu w kolorze kamienia. Będzie dobrze komponować się z rustykalnym wyglądem Twoich drewnianych mebli. Dziwacznym akcentem przestrzeni życiowej w stylu marynistycznym jest bawełniana sofa w morskie paski.

Jedwab

Jedwab kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem, a jego koszt to odzwierciedla. Jedwab to piękny wybór do tradycyjnie zaprojektowanych pomieszczeń ze względu na jego gładkość i piękny wygląd. Często zawiera delikatne haftowane motywy, które nadają pomieszczeniu fakturę i antyczny wygląd.

Niestety jedwab to tkanina delikatna, łatwo ulegająca zniszczeniu. Foteliki tapicerowane jedwabiem najlepiej nadają się do formalnych salonów i nie powinny być często używane. Do wiejskiego domu w stylu shabby chic lub francuskiego dodaj jedwabną kanapę typu camelback z kwiatowym wzorem.

Mikrofibra

Mikrofibra i mikrozamsz to syntetyczne tekstylia poliestrowe, które są miękkie i trwałe. To fantastyczny wybór dla właścicieli zwierząt domowych i rodzin z dziećmi. Ponadto splot tkaniny zapewnia meblom ekskluzywny wygląd bez wygórowanej ceny.

Do prostego lub skandynawskiego salonu użyj dwuosobowej kanapy z mikrofibry w neutralnym kolorze. Aby stworzyć nowoczesny, ale ciepły salon, dodaj jasne poduszki akcentujące i dywanik z owczej wełny. Jest to szczególnie skuteczne, gdy dwuosobowa kanapa wraz z sofą tworzy przestrzeń do dyskusji.

Styl Loveseat

Rodzaj fotelika, który kupisz, zależy od wymagań Twojego domu. Na przykład, czy potrzebujesz elementu akcentującego, aby przenieść wystrój salonu na wyższy poziom? Z drugiej strony, czy chcesz mebel pasujący do reszty mebli w Twoim salonie?

Interesujące cechy strukturalne, takie jak owinięte ramiona lub wyszukane nogi, można zobaczyć na wyjątkowych fotelach typu loveseater. Aby produkt się wyróżniał, wybierz wyrazisty wzór lub jaskrawo kontrastujący odcień. Wybierz styl, który dobrze do siebie pasuje i ma pasującą tapicerkę.

Kolory pasujące do foteli wypoczynkowych

Idealny kolor Twojej sofy będzie zależał od pozostałej kolorystyki Twojego pokoju. Możesz wybrać pastele lub jasne odcienie, ale delikatne neutralne są zwykle bezpieczną opcją. Najpierw upewnij się, że pozostała część przestrzeni jest dobrze skoordynowana.

Ponieważ kanapy dwuosobowe są malutkie, pomalowane na jasny kolor nie przytłoczą przestrzeni, ale mogą konkurować z sofą. Dlatego zamiast tego zdobądź dwuosobową kanapę w bardziej subtelnym kolorze lub wzorze, jeśli Twoja kanapa ma przyciągający wzrok design. Na przykład wybierz kwiecisty fotelik, aby związać przestrzeń razem, jeśli twoja kanapa ma jednolity odcień, jak zieleń.

Niektóre odcienie lepiej ukrywają brud i plamy niż inne. Z kolei kość słoniowa i pastelowe odcienie prawie na pewno będą wymagały więcej prania i pielęgnacji niż heban czy granat. W przypadku rodzin z psami i małymi dziećmi najlepiej byłoby używać ciemnych neutralnych i klejnotowych odcieni.

Wniosek

Wiesz już, jak wybrać fotelik. Poszukaj najwyższej jakości fotelika, aby mieć pewność, że przetrwa całe życie. Planowanie sprawi, że całe pomieszczenie, a nie tylko pojedynczy mebel, popłynie w wybranym przez Ciebie kierunku.