4 proste wskazówki, jak prać zasłony zaciemniające

Niezależnie od tego, czy jest to wykonana na zamówienie zasłona zaciemniająca, czy ta, którą przyniosłeś ze sklepu z draperiami, ustalenie, jak prać zasłony zaciemniające, może być kłopotliwe.

Przekonasz się, że te panele zasłonowe mają potrójną podszewkę i często są wykonane z tkaniny akrylowej w kolorze złamanej bieli i czerni, która stanowi silną ochronę przed światłem wpadającym z zewnątrz i podczas trudnych warunków pogodowych.

4 proste wskazówki

Zewnętrzna część zasłony to tradycyjna tkanina zasłonowa, która znacznie poprawia dekoracyjny wygląd pomieszczenia.

Dlatego te wyjątkowe zasłony wymagają czyszczenia inaczej niż w przypadku zwykłych zasłon, ponieważ nie można ich po prostu wrzucić do prania, pozostawiając całą pracę maszynie. Musisz więc postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule.

Wskazówki dotyczące prania zasłon zaciemniających

Dwa rodzaje konstrukcji tkanin, z których wykonujemy zasłony zaciemniające, wymagają różnych metod czyszczenia.

Kroki, jak prać zasłony zaciemniające wykonane z tkanin powlekanych pianką

Krok 1: Przyjmij czysty ręcznik i namocz go w czystej wodzie zawierającej detergent.

Krok 2: Zdejmij zasłonę z haczyka.

Krok 3: Wyczyść miejsce

Tkaniny powlekane pianką mają od wewnątrz białą lub szarą powłokę. W tym przypadku nie należy ich moczyć w wodzie, aby je umyć. Po zdjęciu zasłon z haczyków lub drążka, na miejsce z plamą nanieś niewielką kroplę mydła.

Delikatnie natrzyj mydło ciepłą szmatką, a następnie spłucz czystą wodą. Przy testowaniu sposobu prania zasłon zaciemniających wypróbuj mydło do prania w niepozornym miejscu na zasłonach, aby określić, czy zmieni kolor tkaniny.

Krok 4: Wysusz zasłonę

Możesz jednak sam je umyć. Jeśli tak, użyj łagodnego detergentu bez zmiękczacza do tkanin. Stosowanie płynu do zmiękczania tkanin może spowodować oderwanie się powłoki od tkaniny zasłonowej.

Zasłonę ostrożnie wykręcić i natychmiast wysuszyć na sznurku. Nie pozwól, aby zasłona siedziała przez długi czas. Upewnij się również, że powierzchnie powlekane przez producenta nie spływają po sobie podczas suszenia ich na linii.

Kroki, jak prać zasłony zaciemniające wykonane z tkanych tkanin o potrójnym splocie

Tkane tkaniny o potrójnym splocie to rodzaj tkanin, które są dość miękkie, układające się bez powłoki od wewnątrz. Robisz je z ciasno tkanej przędzy o dużej gęstości.

Krok 1: Zdobądź materiały do ​​prania; pralka, ciepła woda i detergent/mydło.

Krok 2: Namocz zasłonę w pralce i wypierz ją.

Do delikatnego prania tego typu prania można użyć pralki ładowanej od przodu. Zaleca się stosowanie ładowaczy czołowych, aby mieszadło centrum maszyny nie uszkadzało tkaniny ze względu na jej rozmiar podczas skręcania się wokół niej. Ten proces może również spowodować uszkodzenie pralki.

Krok 3: Wysusz zasłonę po praniu.

Suszenie zasłon

Nie możesz wykonać tych czynności, jak prać zasłony zaciemniające bez wykręcania ich, aby usunąć zbyt dużo wody. Wysuszyć następnie na linii, nie dopuszczając do ocierania się powierzchni powlekanej części.

Zasłony można powiesić na drążku lub haczykach, aby mogły całkowicie wyschnąć. Oddziel różne panele zasłon, aby wyschły szybciej.

Dokładne czyszczenie za pomocą wody z mydłem do zasłon z płaszczami.  

Jak prać ręcznie zasłony zaciemniające przez dokładne czyszczenie może być stresujące, ale warto, jeśli zrobisz to dobrze. Najpierw napełnisz wannę ciepłą wodą z mydłem. Użyj standardowej ilości mydła, której używasz do małego załadunku prania.

Być może będziesz musiał je prać ręcznie, jeśli zauważysz, że Twoja pralka zniszczy warstwy. Ściśnij i wyszoruj tkaninę zasłonową rękami. Po umyciu całej zasłony spuść wodę z wanny, wypłucz zasłony w czystej wodzie.

Nasze zasłony zaciemniające można prać?

Odpowiedź brzmi tak. Jednak pielęgnacja zasłon zaciemniających wymaga większego wysiłku niż podczas prania innych elementów wyposażenia domu. Chociaż większość tych zasłon można z łatwością prać, zdecydowanie zalecamy, aby nie suszyć ich w suszarce bębnowej.

Abyś był bezpieczny, pierz zasłony w pralce w 30 stopniach i prasuj tylko żelazkiem na chłodnym ustawieniu.

 

Jak rozprostować zasłony zaciemniające?

Po pierwsze, możesz wiedzieć, jak prać zasłony zaciemniające, ale możesz nie przygotować się na zmarszczki. Jeśli po praniu są pomarszczone, zabierz je do łazienki i tam powieś.

Następnie włącz gorący prysznic tak, aby w łazience wytworzyła się para. Zamknij drzwi i zakręć kran.

Pozostaw zasłony w łazience na 2 lub 3 godziny. Wytworzona para pomoże wyprostować zmarszczki na zasłonie.

Wniosek 

Wiemy, że fantastycznie jest mieć w domu zasłony. Takie zasłony pięknie rozpraszają naturalne światło lub pomagają zablokować je jak zasłony zaciemniające.

Zasłony te są również formą inwestycji w domu. Dlatego musisz wiedzieć, jak prać zasłony zaciemniające, aby uzyskać najlepszą wartość.

A Twoje zasłony zaciemniające każdego dnia zbierają kurz i brud, co wpływa na ich trwałość; dlatego należy prać zasłony zaciemniające, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas; zachowują swój stylowy i piękny wygląd od dnia ich zainstalowania.