4 proste porady dla majsterkowiczów, jak naprawić uszkodzony przez wodę blok rzeźniczy

Przetarcie blatu olejem mineralnym lub odżywką blokową to najlepszy sposób na naprawienie uszkodzonego przez wodę bloku rzeźniczego. Ten blat jest popularny do zlewozmywaków i blatów kuchennych, ale jest podatny na plamy i zarysowania.

Właściciele domów mogą szybko wyczyścić i zabezpieczyć blat bloku rzeźniczego za pomocą kilku materiałów.

4 proste porady dla majsterkowiczów

Co to są blaty z bloku rzeźniczego?

Ten blat wykonany jest z grubych, sklejonych ze sobą desek. Może pochodzić z dowolnego źródła drewna i słynie z domowych kuchni.

Blok rzeźniczy nada Twojemu domowi elegancki wygląd, ale jest również dość przystępny cenowo. Jest wszechstronny i pasuje do każdego materiału.

Ten top również posłuży Ci kilka lat, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Jednak blok rzeźniczy będzie miał pewne problemy.

Typowe problemy z licznikiem bloków rzeźniczych

Ponieważ blok rzeźniczy jest wykonany z drewna, jest dość wrażliwy na uszkodzenia przez wodę. Może tworzyć plamy i pleśń, jeśli jest zawsze wilgotne, więc musisz nauczyć się wykrywać drewno uszkodzone przez wodę, jeśli tak jest.

Cóż, naprawa licznika jest prosta, jeśli uszkodzenie nie jest zbyt poważne. Ochrona topu może również pomóc w utrzymaniu go przez kilka lat.

Ten top może z czasem pokryć się patyną. Jednak powłoka przypominająca film przemawia do niektórych właścicieli domów. Wszystko sprowadza się do Twoich preferencji.

Blok rzeźniczy jest również wrażliwy na ciepło i zarysowania. Nie używaj blatu jako deski do krojenia ani nie zostawiaj na nim gorących patelni. Zawsze uważaj na plamy i przebarwienia, ponieważ mogą one sprawić, że Twój blat będzie wyglądał na brudny i stary.

Proces krok po kroku usuwania plam z wody z bloku rzeźniczego

Wyobraź sobie, że zauważyłeś plamy na swoim blacie; co teraz robisz? Cóż, czas na sprzątanie!

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Niewiele potrzeba, aby usunąć plamy z uszkodzonego przez wodę blatu rzeźniczego. Potrzebujesz:

  • Papier ścierny (ziarnistość 120 i ziarnistość 180)
  • Czysta szmatka
  • Olej mineralny lub odżywka blokowa

Krok 2. Przeszlifuj plamy

Zacznij od papieru ściernego o ziarnistości 120 i okrężnych ruchów. Po kilku minutach zmień papier ścierny o ziarnistości 180 i kontynuuj w tym samym ruchu.

Krok 3. Podgrzej olej lub odżywkę

Umieść środek czyszczący w kuchence mikrofalowej na kilka sekund. Ciepło pomoże woskowi szybko wyjść.

Krok 4. Zastosuj środek do swojego blatu

Wlej olej lub odżywkę na plamy i przetrzyj ściereczką. Zostaw go na blacie na 30 minut, a nawet na całą noc w przypadku silnego zabrudzenia. Zetrzyj nadmiar płynu, a teraz Twój licznik wraca do normy!

Wskazówki dotyczące ochrony blatu bloku rzeźniczego

Naprawa licznika zapewni mu chwilowe wytchnienie, ale musisz upewnić się, że będzie wytrzymały na nadchodzące lata!

1. Natychmiast posprzątaj bałagan

Najbardziej prawdopodobnym źródłem szkód wodnych dla twojego bloku rzeźniczego jest stojąca na nim woda. Upewnij się, że wszystkie plamy i ślady wilgoci zostały natychmiast wyczyszczone, aby drewno ich nie wchłonęło.

Olej z żywności może również powodować plamy na blacie. Upewnij się, że po użyciu jest zawsze czysty.

2. Mieć harmonogram konserwacji

Czasami bycie ostrożnym nie wystarczy. Musisz wzmocnić swoje drewno czymś, aby było mocne.

Musisz regularnie nakładać olej lub odżywkę na blok rzeźniczy co 2 do 4 tygodni. Ta rutyna zmaksymalizuje żywotność twojego topu.

3. Użyj podstawki

Krążki wodne mogą pozostawić na drewnie brzydki, okrągły ślad, więc użyj podkładki, aby je chronić. Ten przedmiot ochroni również Twój blat przed przypaleniami garnków i patelni.

4. Napraw małe skazy

Możesz pomyśleć, że małe zadrapanie lub plama są nieistotne, ale może prowadzić do czegoś większego, jeśli nie zostanie od razu załatwione. Podejmij działanie, gdy zobaczysz jakiekolwiek skazy na swoim bloku rzeźnika.

Powinieneś zadbać o swoje blaty z najwyższą starannością. Dzięki niemu Twój dom będzie piękny i zaoszczędzisz poważniejszych wydatków.

Uszkodzenie bloku rzeźniczego przez wodę może prowadzić do innych problemów, jeśli nie zostaną one uwzględnione. Z wilgoci rozwinie się pleśń, która rozprzestrzeni się na inne części kuchni.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą nawet dotrzeć do innych obszarów kuchni, więc musisz nauczyć się innych rzeczy, takich jak ochrona drzwi szafek kuchennych. To kłopotliwe, a także może być niebezpieczne dla Twojej rodziny.

Czy ubezpieczenie pokryje Twoje blaty?

Czasami uszkodzenie twojej deski rzeźniczej jest zbyt poważne i potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Naprawa będzie cię kosztować tyle pieniędzy, więc może ubezpieczenie domu pomoże ci w wydatkach?

Tutaj sprawy stają się trudne; wielu właścicieli domów ma obawy dotyczące ubezpieczenia od szkód w kuchni. Niektórzy ludzie nie dostają nawet odpowiedniej rekompensaty.

Niestety szkody wodne wynikające z zaniedbań rzadko są objęte ubezpieczeniem domu. Pęknięta rura lub wyciek ścieków może mieć większą szansę na uwzględnienie.

Musisz dokładnie przejrzeć swoją politykę. Upewnij się, że każdy cenny przedmiot w Twoim domu znajduje odzwierciedlenie w dokumencie. Możesz poprosić o pomoc prawnika lub rzeczoznawcę publicznego, aby osiągnąć porozumienie z ubezpieczycielem.

Innym ryzykiem jest przeprowadzka do domu, który jest już podatny na zalanie. Taka sytuacja może spowodować problemy z ochroną ubezpieczeniową i sprawić, że będzie ona nieważna. Zawsze proś sprzedawcę o dokumentację, jeśli dom kiedykolwiek wymagał naprawy.

Wniosek

Blaty drewniane świetnie prezentują się w kuchni, ale są podatne na uszkodzenia przez wodę. Musisz nauczyć się naprawiać uszkodzony przez wodę blok rzeźniczy, aby zmniejszyć ryzyko. Wzmocnij blat ochronnym olejem, aby Twoja piękna kuchnia dłużej służyła.