4 proste kroki, jak naprawić zniszczony przez wodę teksturowany sufit

Zastanawiasz się, jak naprawić uszkodzony przez wodę teksturowany sufit w swoim domu? Chociaż czas czyni cuda, może również sprawić problemy, jeśli chodzi o uszkodzenie różnych części domu. Dobrą rzeczą jest to, że możesz naprawić jeden z nich w zaledwie czterech prostych krokach.

Sufity z fakturą podkreślają nastrój przestrzeni i bardzo dobrze ukrywają niedoskonałości. Jednak mogą być trudne do naprawienia i pomalowania, ponieważ przyciągają więcej kurzu niż zwykłe sufity.

4 proste kroki

Po uszkodzeniu wymiana teksturowanych sufitów będzie wymagała dużo pracy. Niemniej jednak nie ma powodów do obaw. Sprawy będą łatwiejsze, jeśli użyjesz odpowiednich narzędzi i odpowiednio zastosujesz się do instrukcji.

Rodzaje tekstur sufitów

Proces naprawy zależy od rodzaju tekstury sufitu. Istnieje kilka rodzajów tekstur, a oto cztery z nich:

  • Tekstura powalenia
  • kurza łapka
  • Tekstura skórki pomarańczy
  • Popcorn

Nie jest łatwo określić, jaki rodzaj tekstury ma twój sufit, ale przeprowadzenie niewielkich badań zawsze się przydaje.

Naprawianie uszkodzonego przez wodę teksturowanego sufitu

Oto instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci naprawić uszkodzone przez wodę teksturowane sufity.

Krok 1. Namocz pędzel do tekstury sufitu

Przed przystąpieniem do projektu musisz najpierw zwilżyć pędzel, którego będziesz używać. Namocz go w ciepłej wodzie na noc lub przynajmniej przez godzinę. Możesz również zastosować środek zmiękczający, aby zmiękczyć włosie, dzięki czemu pędzel będzie mógł idealnie nadać sufitowi odpowiednią teksturę.

Krok 2. Przygotuj powierzchnię

Aby przygotować sufit do naprawy, usuń utrzymującą się teksturę sufitu i napraw dziury. Możesz użyć szpachelki, aby łatwo odpadły.

Jednak w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez wodę zalecamy użycie odplamiacza. Jest to najlepsze, aby zapobiec krwawieniu ze starej wody, uszkodzeniu farby.

Wskazówka: Aby lepiej ukryć ślady łat, nie należy tworzyć długich prostych linii między nowym a starym. Nieregularne krawędzie łatwiej ukryć.

Krok 3. Stosowanie fugi do drewna

Ta technika może się różnić w zależności od rodzaju tekstury, którą będziesz dopasowywać, ale oto podstawowe instrukcje.

Najpierw wymieszaj masę szpachlową za pomocą wiertarki i łopatki lub patyczkiem do farby lub dużą łyżką z niewielką porcją. To usunie bąbelki i poluzuje mieszankę. Następnie spróbuj nałożyć go na dodatkową deskę lub zapasowy kawałek płyty gipsowo-kartonowej, aż uzyskasz odpowiednią teksturę.

Następnie za pomocą szpachelki nałóż mieszankę na uszkodzoną część sufitu. Nie musisz się jeszcze martwić o konsystencję, po prostu nakładaj go gładko i obficie, aż wszystko zostanie pokryte. Następnie, za pomocą narzędzia do teksturowania, przywróć teksturę do masy szpachlowej.

Krok 4. Czas na malowanie

Przed nałożeniem koloru należy pozostawić masę szpachlową do wyschnięcia i pozostawić na noc lub nawet dłużej. Pamiętaj, aby użyć koloru pasującego do reszty sufitu, chyba że planujesz, aby naprawa wyglądała zbyt oczywisto. Jeszcze lepiej, dla pewności odmaluj cały sufit.

Bardzo dobrze! Kto by pomyślał, że szkody można w rzeczywistości całkowicie pokryć. Twój sufit wygląda teraz tak świeżo i fantazyjnie, jak kiedyś.

Ukrywanie plam na suficie

W niektórych przypadkach będziesz miał tyle szczęścia, że ​​nie będziesz musiał łatać plam po zalaniu wodą. Niektóre uszkodzenia, szczególnie takie, które nie spowodowały upadku, odkształcenia lub odpryskiwania, mogą być po prostu zwykłymi plamami wodnymi, które można po prostu ukryć.

W takiej sytuacji można użyć uszczelniacza w aerozolu, który ukrywa plamy i przebarwienia takie jak plamy z wody, dymu, olejów kuchennych. Po wyschnięciu uszczelniacza pomaluj farbą sufitową.

Czy sufity z teksturą są nieaktualne?

Tak, teksturowane sufity są ładne, ale praktycznie przestarzałe. Zwykle nie są instalowane, ponieważ łatwo przyciągają brud i kurz, co czyni je wymagającymi konserwacji.

Poza tym naprawa ich, gdy ulegną uszkodzeniu, może być wyzwaniem dla organizmu i budżetu. Sufity teksturowane są również trudne do pomalowania, ponieważ mają szczegółową strukturę, w przeciwieństwie do sufitów gładkich.

Czy ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane przez wodę w suficie?

Jeżeli szkoda była stopniowa, co zwykle ma miejsce w czasie, ubezpieczenie jej nie obejmuje. Ubezpieczenie domu obejmuje szkody spowodowane przez wodę i wycieki wody tylko wtedy, gdy są one spowodowane przypadkową lub nagłą przyczyną. Jeśli rura w Twoim domu nagle pęknie i spowoduje zalanie różnych części domu, nie martw się, ponieważ ubezpieczenie to obejmuje.

Wniosek

Woda nie jest najlepszym przyjacielem, jakiego chciałbyś mieć w swoich teksturowanych sufitach. Z biegiem czasu może to spowodować szkody, które mogą być trudne do naprawienia. Dochodzi do tego, że chciałbyś wezwać profesjonalną pomoc i pozwolić im wykonać całą pracę.

Nauka naprawy uszkodzonego przez wodę teksturowanego sufitu nie jest łatwym zadaniem, ale wysiłki, które włożysz, nie pójdą na marne. Niezależnie od tego, czy będzie to proste, czy złożone uszkodzenie, sztuka majsterkowania zawsze się przyda.