4 proste kroki, jak dodać obramowanie do dzianego koca

Po zakończeniu tworzenia koca następną rzeczą, której należy się nauczyć, jest dodanie obramowania do dzianego koca. Wielu początkujących często zaniedbuje tę część, gdy zajmuje tylko cztery kroki. Po wypróbowaniu i opanowaniu tych prostych kroków zobaczysz swoje granice jako jedną z istotnych części koca.

Było tak wiele stylów, wzorów i technik dziania samego koca. Istnieje również szeroka gama materiałów, nad którymi można dla nich pracować. Wraz z nimi rośnie również popularność projektów obramowań i samouczków.

4 proste kroki

Nowa dekada umacnia granice treści multimedialnych. Jeśli nie jesteś fanem obserwowania, jak ludzie demonstrują, aby się czegoś nauczyć, przedstawimy Ci wymienione kroki, które są równie łatwe do wykonania, jak inne samouczki.

Kroki, jak dodać obramowanie do dzianinowego koca

Istnieje wiele sposobów na wykonanie obramowań z dzianiny. W tych krokach skupimy się na dodaniu pojedynczych szydełkowych brzegów na dzianym kocu. Możesz także spróbować zrobić wiele warstw dla granicznych lub dzianych granic, które są o kilka wyższych pod względem złożoności.

Krok 1. Przygotuj wszystkie materiały i obszar roboczy

Na pojedynczą warstwę szydełka będziesz potrzebować mniej przędzy niż ta, którą użyłeś na koc. Możesz to mieszać, łącząc różne rodzaje włóczek, ale może to nie być wskazane dla początkujących.

Różne przędze wymagają innych technik czyszczenia i konserwacji, więc jeśli jesteś początkującym, lepiej użyć tych samych materiałów do wykonania koca i obramowania.

Możesz wybrać inny kolor, ale większość doświadczonych tkaczy zaleca dokładny rozmiar włóczek na brzeg i koc. Użycie odpowiedniej igły szydełkowej może zniwelować subtelną różnicę w naprężeniu węzła między szydełkiem a dzianiną.

Usiądź obok gotowego dzianego koca i upewnij się, że masz w pobliżu nożyczki.

Krok 2. Wybierz róg i ustaw szydełko

Niektórzy eksperci powiedzieliby, że zawsze należy zaczynać od prawej strony, ale może to być trudne dla początkujących leworęcznych. Poza tym możesz rozważyć rozpoczęcie od rogu, w którym czujesz się najwygodniej. Po prostu zwróć uwagę na to, gdzie znajdują się odpowiednie gładkie boki, ponieważ istnieją dziane koce, które nie są odwracalne.

Zaczynając od rogu, dokładnie zakryjesz pierwszy ścieg; włóż igłę od góry do dołu na rogu zszycia koca, upewnij się, że zawiera dwa sznurki zszycia. Po przebiciu igły owiń nitkę brzegową na szydełku, a następnie wyciągnij igłę z tego samego oczka; Powinno to stworzyć pętlę przędzy granicznej na górnej stronie pierwszego oczka na drutach.

Upewnij się, że zostawiłeś oba końce nitki na dole. Trzymając igłę na górze, owiń dłuższy koniec nici brzegowej wokół szydełka od dołu, od góry i ponownie od dołu. Przeciągnij utworzoną pętelkę włóczki wokół haczyka igły przez pierwszą pętelkę na górze dzianego koca.

Krok 3: Utwórz pojedynczy szydełko

Po założeniu lub zakotwiczeniu obramowania możesz przejść do szydełka. Następnie musisz wbić igłę przez następną pętlę koca, niezależnie od tego, czy wolisz od prawej do lewej, czy od lewej do prawej. Owiń nitkę brzegową wokół haczyka i przeciągnij ją przez to samo miejsce, które włożyłeś.

Zauważysz, że w twojej igle utknęły teraz dwie pętle. Następnie owiniesz nitkę brzegową wokół igły: dół-góra-dół. Delikatnie przeciągnij tę nową pętlę przez pierwsze dwie utknięte w igle i to jest pierwszy ścieg szydełkowy.

Upewnij się, że ostatnia pętla utknęła w igle.

Krok 4: Wykonaj tyle szydełka, aby zakończyć zakrywanie krawędzi koca.

Wykonuj pojedyncze szydełka, aż skończysz całą granicę koca.

  • Włóż igłę przez kolejną pętlę koca
  • Owiń przędzę brzegową wokół haczyka i wyciągnij ją tym samym oczkiem na drutach
  • Dwie pętle utknęły w twojej igle, owiń przędzę brzegową wokół igły i przeciągnij ją przez dwa zapasy. Jedna pętla zawsze byłaby w twojej igle.

Aby zaokrąglić rogi, dodaj dwa do trzech pojedynczych szydełków w tej samej dziurce, zanim przejdziesz do następnej krawędzi. Po dotarciu do początkowego narożnika możesz go zablokować, wykonując ścieg poślizgowy w miejscu, w którym po raz pierwszy założyłeś.

W jaki sposób obramowanie pomaga Twojemu dzianinowemu kocowi?

Chociaż obramowania na kocach z dzianiny służą głównie jako dodatkowe wejście estetyczne, mogą służyć innym celom, które mogą być zarówno oczywiste, jak i nie. Oto niektóre z tego, w jaki sposób staje się to korzystne i warte zrobienia.

  • Pomaga w uporządkowaniu i utrzymywaniu porządku dzianin zgodnie z preferencjami długości lub szerokości.
  • Obsługuje wszelkie luźne lub niezbyt ładne dzianiny schowane pod spodem.
  • Chroni Twój dzianinowy koc przed uszkodzeniem przez nagłe i nieoczekiwane pociągnięcia.

Ponieważ wiele korzyści z dodania obramowania może dać koc, musisz również pamiętać, że może to również spowodować uszkodzenie koca, gdy niewłaściwie zaciągniesz dzianiny.

Wniosek 

Jest dużo do przeczytania na temat dodawania obramowania do dzianego koca, a każdą technikę można podzielić na kategorie według złożoności i czasu, który prawdopodobnie będziesz potrzebować do ukończenia pojedynczego projektu. Te nauki i satysfakcja z używania czegoś, co sam stworzyłeś, sprawiają, że robienie na drutach jest kontynuowane przez wszystkie pokolenia.