4 podstawowe wskazówki, jak łatwo usunąć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę

Inwazja pleśni może rosnąć tak szybko, jak wyciek, ale bez obaw, możesz szybciej wyszukać, jak usunąć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę. Nie można zaprzeczyć, że z pleśnią nie ma zabawy, ale istnieją wskazówki, które pomogą ci poradzić sobie z spleśniałą płytą gipsowo-kartonową lub poczerniałymi liniami zaprawy.

Czy pleśń z powodu zalania wodą jest szkodliwa?

Niektórzy ludzie negatywnie reagują na pleśń, gdy są narażeni na małe lub duże ilości. Objawy obejmują zatkany nos, świszczący oddech, swędzenie oczu lub skóry. Niektórzy doświadczają najgorszego scenariusza, takiego jak gorączka lub trudności w oddychaniu.

4 podstawowe wskazówki

Jeśli zauważysz te objawy, poszukaj profesjonalnej pomocy zgodnie z zaleceniami w dalszej części tego przewodnika. Unikanie konsekwencji błędów początkujących pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na coś bardziej przydatnego.

Na koniec musisz pamiętać, że pleśnie zwykle nie pojawiają się na czarno; niektóre występują w postaci białego proszku pozostałości. Jednak kolory nie mają tak naprawdę znaczenia, jeśli chodzi o szkodliwe konsekwencje inwazji pleśni.

Jak leczyć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę?

Przede wszystkim musisz podjąć środki ostrożności, planując usunąć koncentrację pleśni. Rozważ noszenie starych ubrań, które możesz łatwo wyrzucić po czyszczeniu. Ubierz się również w rękawiczki, okulary i maski N-95 lub maski oddechowe P-100.

Aby zapobiec zanieczyszczeniu powietrza, ustaw wentylator skrzynkowy w oknie, aby zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia podczas sprzątania. Aby upewnić się, że zarodniki nie mogą wrócić do obszaru, oklej pudełko sklejką lub tekturą. Kiedy skończysz, możesz pozbyć się wentylatora pudełkowego.

Wskazówka nr 1. Natychmiast pozbądź się widocznej pleśni

Rozpocznij czyszczenie od szorowania powierzchni detergentem i wodą. Następnie pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Możesz również zacząć od użycia roztworu zawierającego 10% wybielacza i 90% wody. Nie ma znaczenia, czy zastosujesz mocniejsze rozwiązanie, ponieważ nadal będzie to prowadzić do tych samych rezultatów.

Rozpyl roztwór na powierzchnię i pozostaw na 10 minut. Po upływie czasu spłucz roztwór i pozostaw do wyschnięcia. Czyszczenie pleśni nie powinno być opóźniane, ponieważ może to prowadzić do większej liczby problemów z pleśnią w danym obszarze, co oznacza również więcej energii zużywanej na usuwanie.

Wskazówka nr 2. Uszczelnij spleśniałą powierzchnię po oczyszczeniu

Po upewnieniu się, że spleśniały obszar jest teraz czysty i suchy, uszczelnij go pigmentowym szelakiem lub podkładem na bazie oleju jako wykończeniem drewna. W przypadku innych rodzajów powierzchni ścian można nałożyć zwykłą farbę lateksową, która składa się ze środka czyszczącego, takiego jak pleśniobójczy.

Ten krok zabezpiecza obszar zainfekowany pleśnią i zapobiega możliwości rozwoju nowej pleśni. Pamiętaj jednak, że gdy wilgoć powróci, pleśń prawdopodobnie znów się czai. Następnie możesz zastąpić dotknięty obszar nowymi.

Wskazówka nr 3. Zadzwoń do profesjonalnej pomocy

Jeśli usuwanie pleśni brzmi dla Ciebie jak ciężka praca, możesz poprosić o pomoc ekspertów. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których pleśń obejmuje dużą powierzchnię, nagromadzoną w wyniku powodzi lub gdy występuje w systemie ogrzewania i klimatyzacji.

Jest to również ważne, jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi związanymi z pleśnią, takimi jak astma. Przed narażeniem się na to możliwe zagrożenie dla zdrowia, skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że możesz bezpiecznie rozwiązać problem z pleśnią.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej ręki, możesz umówić się na wizytę lub konsultację domową ze specjalistami od usuwania pleśni. Jeśli zamierzasz podjąć ten wybór, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, czy ci specjaliści przestrzegają standardów branżowych wyznaczonych przez organizacje.

Wskazówka nr 4. Skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym

Jeśli wydatki pieniężne powodują zmarszczenie czoła, zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego, czy problem zalania, z którym się zmagasz, jest objęty wspomnianymi niebezpieczeństwami polisy ubezpieczeniowej właścicieli domów. Pamiętaj również, że chociaż może to ci pomóc finansowo, nadal wiąże się z limitem zasięgu.

Jeśli obszarem uszkodzonym przez wodę jest podłoga z twardego drewna, możesz podjąć pierwszy krok w celu ubiegania się o ubezpieczenie, ucząc się pisania raportu o szkodzie spowodowanej zalaniem. Wiadomo, że podłogi, szczególnie te wykonane z drewna, są podatne na działanie wody.

Po upewnieniu się, że wszystko jest przestrzegane w tym przewodniku, poświęć trochę czasu na sprawdzenie większej liczby obszarów domu, które mogą być podatne na pleśń. Ma to na celu upewnienie się, że możesz wykonać sprzątanie tylko za jednym razem i bez opóźnień.

Wniosek

Tak bardzo, jak chcemy po prostu zanurzyć się w upiększaniu naszego domu, istnieją wrogowie, którzy prowadzą nas w końcu do nauczenia się, jak usuwać pleśń przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Ci wrogowie mogą być albo na widoku, jak kapiąca woda, albo po prostu ukrywać się, jak pleśnie.

W obu przypadkach dobrze jest, że bez względu na rozmiar problemu, zawsze możesz skorzystać z szybkiego i łatwego rozwiązania za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Koniec z drapaniem się po głowie podczas walki z pleśniami.