4 najlepsze sposoby skutecznego usuwania pleśni z orzechów

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy orzechy mogą powodować nudności. Oto możliwe sposoby, aby dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z orzechów.

Oprócz nieprzyjemnego smaku i konsystencji możesz oznaczać spleśniałe jedzenie za pomocą rozmytych plam, które są zielone lub białe. Sama myśl o spożyciu spleśniałego jedzenia powoduje, że większość ludzi choruje. Chociaż wiadomo, że niektóre gatunki pleśni wytwarzają toksyczne produkty uboczne, inne odmiany są wykorzystywane do produkcji niektórych produktów spożywczych, zwłaszcza różnych serów.

4 najlepsze sposoby skutecznego usuwania pleśni z orzechów

Jak usunąć pleśń z orzechów?

1. Wybór ręczny

Niektóre osoby myją orzechy w gorącym powietrzu, a następnie natychmiast je suszą przed spożyciem. Orzechy muszą przejść dokładny test bezpieczeństwa, zanim będą mogły je sprzedać, ale należy zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że przed ich spożyciem usunęłaś z nich całą pleśń.

Jeśli zauważysz pleśń na swoich ziarnach lub orzechach, wyrzuć je. Należy wyrzucić wszelkie ziarna lub orzechy, które wydają się spleśniałe, przebarwione lub pomarszczone. Kolejnym krokiem, który możesz zrobić, jest upewnienie się, że kupujesz świeże ziarna i orzechy.

2. Płukanie i moczenie do wrzącej wody

Nawet jeśli nie zlikwiduje całkowicie lub dezaktywuje wszystkich pleśni lub mikotoksyn, które mogą być obecne. Oto, co mają do powiedzenia eksperci: W roztworze wody i węglanu sodu zalecamy moczenie przez 24-72 godziny. Proste mycie wodą skutecznie usuwa znaczną część zarodników pleśni z różnych powierzchni.

Możesz wyeliminować pleśń w temperaturach od 60 do 70 stopni Celsjusza (140 do 160 stopni Fahrenheita). Gotowanie wody zwykle zabija pleśń, co jest skuteczną metodą. Ponadto pamiętaj, że mikotoksyny wytwarzane przez niektóre pleśnie mogą wytrzymać wysokie temperatury: gotowanie pleśni może ją zniszczyć, ale trucizny, które ma, będą się nadal utrzymywać.

3. Odwodnienie

Chociaż mikotoksyny są odporne na ciepło, zmniejszenie ilości obecnych zarodników pleśni i ich zdolności do reprodukcji będzie znaczącym krokiem naprzód. Pamiętaj, że pleśń rozwija się w wilgotnym środowisku, więc unikaj tak dużej wilgotności, jak to konieczne. Niezbędne jest ich dokładne wysuszenie.

4. Przechowuj je prawidłowo

Istnieje spora różnica zdań na temat metod eliminowania pleśni z orzechów, co może skłaniać niektórych do przekonania, że ​​najlepiej jest całkowicie unikać orzechów lub spożywać je z umiarem. Po zakupie wysokiej jakości orzechów, sortowaniu ich, czyszczeniu i suszeniu uważaj, aby nie zmarnować swojej ciężkiej pracy.

Będziesz chciał jak najdłużej ograniczyć narażenie na wilgoć, zmiany temperatury i uszkodzenia. Zalecamy przechowywanie w szklanym słoiku i umieszczenie go w zamrażarce lub chłodnym, ciemnym miejscu.

Co się stanie, jeśli zjem spleśniałe orzechy?

Dopiero gdy je regularnie spożywamy, zaczynają stanowić zagrożenie dla zdrowia. Narażenie na pleśń stwarza kilka poważnych zagrożeń dla zdrowia.

Te trucizny mogą wywoływać między innymi problemy z oddychaniem, reakcje alergiczne i choroby. Aflatoksyna to specyficzny rodzaj mikotoksyny obecny w orzechach. Oto kolejny pomocny przewodnik, w którym żywność pleśnie się najszybciej.

Kiedy żywność ma dużo pleśni, dostają się do niej nitki korzeni. Trujące chemikalia często znajdują się w nitkach szkodliwych pleśni i wokół nich, co czyni je szczególnie niebezpiecznymi.

Zwracaj uwagę na objawy przypominające zatrucia pokarmowe, takie jak nudności, wymioty i biegunka. Każdy, kto ma astmę lub inne zaburzenia układu oddechowego, powinien zwracać uwagę na oznaki reakcji alergicznej, aby był bezpieczny.

Powinieneś natychmiast udać się do lekarza, jeśli uważasz, że spożyłeś spleśniały pokarm. Oto kolejny przewodnik, aby dowiedzieć się, co się stanie, jeśli wypijesz pleśń.

Czy pleśń rośnie na orzechach?

Pleśń i wiedza o tym, gdzie możesz ją znaleźć, mogą być rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że pleśń może czaić się pod podłogami lub w ścianach domu lub budynku biurowego. Jest to poważny problem, którego rozwiązanie będzie wymagało znacznego wysiłku.

A jeśli powiemy Ci, że nieszkodliwy orzech, nasiono lub ziarno może być źródłem Twoich problemów zdrowotnych? Możliwe jest połknięcie substancji toksycznych, jeśli nie namoczysz ich dokładnie i nie zdezynfekujesz.

Mikotoksyny to toksyczne związki chemiczne wytwarzane przez pleśnie, które wytwarzają produkty na polu. Są szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Ilość wilgoci, wysoka wilgotność względna i łagodne temperatury działają razem, aby sprzyjać rozwojowi pleśni i ogólnie wytwarzaniu toksyn.

Jak możesz zapobiegać rozwojowi pleśni?

Włóż orzechy do dużego naczynia do mieszania lub słoika i przykryj oczyszczoną źródlaną wodą, aby nasiąkły. Pozwól na co najmniej dwie godziny odpoczynku lub na noc. Odwadnianie orzechów w temperaturze 115 ° przez osiem godzin po zakończeniu tej procedury pomoże uniknąć ewentualnego rozwoju pleśni w orzechach.

Wniosek

Pleśń można znaleźć praktycznie wszędzie w przyrodzie. Kiedy zaczyna się rozwijać na pożywieniu, przyspiesza proces rozkładu. Umiejętność usuwania pleśni z orzechów pomoże Ci uniknąć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia w przyszłości.