4 najlepsze opcje usuwania pleśni ze ściany piwnicy

W tym artykule opisaliśmy cztery sposoby usuwania pleśni ze ściany piwnicy. Jednym z nich jest stosowanie olejku z drzewa herbacianego.

Czy jesteś zaintrygowany? Cóż, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

4 najlepsze opcje usuwania pleśni ze ściany piwnicy

Pleśnia na ścianach piwnicy

Piwnica jest częstym miejscem zanieczyszczenia pleśnią, ponieważ jest podatna na uszkodzenia powodowane przez wodę i wilgoć.

Nieszczelne rury we wnęce ściennej piwnicy prowadzą do rozwoju pleśni. Powolne ściekanie nieszczelnych rur zasila pleśń, a formowanie się pleśni zajmuje tylko jeden do dwóch dni.

Innym powodem wzrostu pleśni w piwnicy jest słaby drenaż. Jeśli system rynnowy i odpływowy nie będzie trzymał wody z dala od domu, doprowadzi to do szkód spowodowanych przez wodę.

Woda zbierająca się w pobliżu fundamentów domu trafia do piwnicy, niszcząc fundament i piwnicę. Uszkodzenia powodowane przez wodę prowadzą następnie do rozwoju pleśni. Inną przyczyną uszkodzeń piwnic przez wodę jest gromadzenie się wody w pobliżu zbocza fundamentu.

W piwnicach brakuje wentylacji, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że wilgoć zostanie uwięziona w pomieszczeniu. Kolejna przyczyna uwięzionej wilgoci w obecności podgrzewaczy wody i pieców w piwnicy. Uwięziona wilgoć jest idealna do rozwoju pleśni, więc nie jest zaskoczeniem, jak powszechna jest pleśń w piwnicach.

Jaki jest wpływ pleśni na ściany piwnicy?

Wdychanie zarodników pleśni z pleśni wewnętrznych prowadzi do problemów z górnymi drogami oddechowymi. Niektóre z problemów to kaszel i astma.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usuwać zarodniki pleśni, oto artykuł o zwalczaniu zarodników pleśni unoszących się w powietrzu. Ten artykuł może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi pleśni!

Jeśli jesteś podatny na pleśń, skutki będą dla ciebie poważniejsze. Na przykład przewlekła obturacyjna choroba płuc i ekspozycja na pleśń mogą prowadzić do objawów podobnych do kataru siennego.

Objawy przeziębienia wśród dzieci i osób starszych są również powszechne po ekspozycji na pleśń. Dobrze jest unikać długotrwałej ekspozycji i jak najszybciej usunąć pleśń z piwnicy.

Metody usuwania pleśni ze ścian piwnicy

Istnieje wiele sposobów na usunięcie pleśni ze ścian piwnicy. Wymieniliśmy tutaj cztery techniki usuwania pleśni:

Metoda nr 1. Użyj boraksu

Krok 1. Do tej metody będziesz potrzebować filiżanki boraksu, odkurzacza z certyfikatem HEPA, wiadra, litra ciepłej wody i szczotki z włosia.

Krok 2. Odkurz powierzchnie dotknięte pleśnią za pomocą odkurzacza z certyfikatem HEPA. Zapobiega to dalszemu rozprzestrzenianiu się zarodników pleśni w powietrzu.

Dowiedz się więcej o rozwoju pleśni w tym artykule wyjaśniającym „jak szybko rośnie pleśń”, aby być bardziej świadomym. Ten artykuł o okresie wzrostu pleśni pomoże ci zrozumieć, jak ważne jest, aby utrzymać zarodniki pleśni w powietrzu.

Krok 3. Wymieszaj kubek boraksu w wiadrze z ciepłą wodą, aby uzyskać mieszankę czyszczącą. Następnie zanurz szczoteczkę z włosia w roztworze.

Następnie wyszoruj obszary dotknięte pleśnią i pozostaw roztwór na ścianach. Możesz zostawić mieszankę na ścianach, aby zapobiec przyszłemu rozwojowi pleśni.

Metoda nr 2. Użyj wybielacza

Wybielacz jest standardowym rozwiązaniem dla właścicieli domów do zwalczania pleśni ze względu na jego właściwości dezynfekujące. Jednak lepiej sprawdza się w przypadku uszczelnionych powierzchni ściany piwnicy, a nie samej ściany.

Krok 1. Przygotuj butelkę ze spryskiwaczem i sprzęt ochronny (rękawice, gogle i respirator). Następnie wymieszaj szklankę wybielacza z litrem wody.

Krok 2. Wlej część roztworów do butelki ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj miksturą uszczelnione obszary ściany piwnicy. Otóż ​​to; pozwól, aby roztwór usiadł na ścianach, aby zabić pleśń i zapobiec dalszemu wzrostowi.

Metoda nr 3. Użyj octu

Ocet jest bezpieczniejszy w użyciu do usuwania pleśni w porównaniu z wybielaczem. Zapach może jednak odstraszać ludzi od używania go. Ponadto, ponieważ jest łagodny, działa lepiej z małymi plamami pleśni.

Krok 1. Przygotuj biały ocet, roztwór wody z sodą oczyszczoną i butelkę ze spryskiwaczem.

Krok 2. Umieść nierozcieńczony ocet w butelce ze spryskiwaczem i spryskaj nim spleśniałe miejsca. Pozostaw płyn na ścianach na godzinę, aby zabić korzenie pleśni.

Krok 3. Aby zrównoważyć PH ścian, spryskaj miejsca nasycone octem roztworem wody z sodą oczyszczoną. Roztwór sody oczyszczonej pomaga również usunąć zapach pleśni, podwajając zabijającą pleśń moc octu.

Krok 4. Aby zakończyć pracę, przetrzyj ściany czystą wodą.

Metoda nr 4. Używaj olejków z drzewa herbacianego

Wreszcie, czyste olejki z drzewa herbacianego są również zaskakująco dobre w zabijaniu pleśni. Ponadto olejki te mają przyjemniejszy zapach niż te wymienione powyżej.

Krok 1. Przygotuj łyżeczkę czystego olejku z drzewa herbacianego, szklankę wody i szczotkę do szorowania.

Krok 2. Jeśli obszar jest pokryty widoczną pleśnią, wyszoruj go pędzelkiem nasączonym roztworem olejku z drzewa herbacianego. Aby przygotować roztwór, wymieszaj łyżeczkę oleju i szklankę wody. Zanurz pędzel i użyj go, aby zeskrobać pleśń.

Wniosek

Istnieje kilka sposobów na usunięcie pleśni ze ściany piwnicy. Jeśli jednak uszkodzenie pleśni jest rozległe, zachęcamy do kontaktu z profesjonalistą.