4 kroki, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę gipsową obok wanny

Usunięcie uszkodzonego tynku jest drugim krokiem do naprawy uszkodzonej przez wodę ściany tynku obok wanny. Możesz przeczytać resztę instrukcji poniżej.

Zawarliśmy również sposób mocowania płyty gipsowo-kartonowej obok wanny. Ponadto dodaliśmy kilka wskazówek, jak zarządzać wilgocią w łazience, więc czytaj do końca!

4 kroki

Kroki mocowania ściany gipsowej obok wanny

Widząc przebarwienia na tynkowanych ścianach, zwłaszcza obok wanny, powinieneś przyjrzeć się uszkodzeniom domu przez wodę. Przyglądając się temu, zaleca się również udokumentowanie zalania i sprawdzenie ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, czy ubezpieczenie pokryje koszty naprawy. Poproś swojego prawnika również o poradę w sprawie ustalenia roszczenia ubezpieczeniowego.

Oto artykuł o radzeniu sobie z gipsem z pleśnią, jeśli twój gips ma pleśń i pleśń.

Krok 1. Usuń

Po zbadaniu szkód spowodowanych przez wodę — miejmy nadzieję, że z pomocą profesjonalistów — usuń uszkodzony tynk. Pamiętaj, że tynk usuwasz po wyschnięciu.

Po wyschnięciu należy usunąć farbę, tynki i łatę. Usuń wszystko, na co wpłynęła woda.

Krok 2. Wyczyść

Po usunięciu uszkodzonego obszaru zmyj uszkodzoną powierzchnię gąbką i czystą wodą. Następnie pozostaw do wyschnięcia.

Krok 3. Płaszcz

Po pozostawieniu do wyschnięcia zagruntuj powierzchnię za pomocą szybkoschnącego podkładu-uszczelniacza. Następnie ubytki na ścianie tynkowej wypełnić masą szpachlową. Uszczelnij również obszar w pobliżu wanny.

Pozostaw do wyschnięcia i przeszlifuj obszar, jeśli są wyboje. Następnie wytrzyj powierzchnię, aby usunąć kurz.

Nałóż drugą warstwę, wypełnij głębokie i zniszczone partie, a na krawędziach zachowaj lekkość. Usuń nadmiar błota i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec przeszlifuj i zetrzyj kurz.

Krok 4. Maluj

Po przeszlifowaniu powierzchnię zagruntować w celu przygotowania do malowania. Użyj podkładu gruntującego na bazie rozpuszczalnika i pozostaw do wyschnięcia. Następnie wykończ projekt farbą.

Mocowanie uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej obok wanny

Łazienka to pomieszczenie pełne wilgoci. Jeśli nie masz środków, aby zapobiec nadmiernej wilgotności, będziesz musiał radzić sobie z problemami z wodą. Ponieważ płyty gipsowo-kartonowe są również powszechnym materiałem na ściany Twojego domu, uwzględniliśmy również sposób naprawy uszkodzonych przez wodę płyt gipsowo-kartonowych obok wanny.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Potrzebne będą następujące rzeczy: młotek, taśma miernicza, łom, wyszukiwarka kołków, nóż, ołówek, kątownik stolarski i poziomica. Będziesz także potrzebować wykończenia, piły ukośnej, wykończenia, pistoletu do gwoździ, gwoździ wykończeniowych, wiertarki, płyt gipsowo-kartonowych, wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych, taśmy do płyt gipsowo-kartonowych, błota do płyt gipsowo-kartonowych, błota do płyt gipsowo-kartonowych, arkusza do szlifowania płyt gipsowo-kartonowych i noża do klejenia płyt gipsowo-kartonowych.

Krok 2. Usuń

Jeśli zmienisz płytę gipsowo-kartonową na ścianie hydraulicznej, musisz usunąć złączki hydrauliczne. Następnie użyj siekiery lub młotka do płyt gipsowo-kartonowych, aby zrobić dziurę w uszkodzonej płycie gipsowo-kartonowej. Upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby można było zmieścić dłoń w rękawiczce i chwycić płytę gipsowo-kartonową.

Krok 3. Wytnij

Użyj noża do golenia, aby przeciąć uszkodzoną płytę gipsowo-kartonową. Wytnij je najpierw z pionowych rogów, a następnie z rogów poziomych.

Rozerwij taśmę narożną, aby usunąć uszkodzoną płytę gipsowo-kartonową bez wpływu na inne części ścian lub sufit. Następnie chwyć uszkodzoną deskę i odciągnij ją od obramowania ściany.

Krok 4. Usuń i sprawdź

Jeśli na ramie znajdują się pozostałe elementy złączne, usuń je za pomocą wkrętarki lub ściągacza do gwoździ. Następnie spójrz na konstrukcję i izolację, aby sprawdzić, czy są uszkodzone przez wodę.

Oto artykuł o oznakach uszkodzenia izolacji przez wodę. Upewnij się, że przyczyna zalania została naprawiona przed instalacją nowej płyty gipsowo-kartonowej.

Krok 5. Zmierz i oznacz

Zmierz dwa końce pionowych rogów, w których znajdowała się dotknięta płyta gipsowo-kartonowa, a następnie odpowiednio oznacz nowy arkusz płyt kartonowo-gipsowych. Następnie wytnij płytę gipsowo-kartonową nożem do golenia z przodu.

Złóż arkusz płyt kartonowo-gipsowych, aby go wyciąć. Następnie pamiętaj o „V” utworzonym z zagięcia i przetnij przez to tył.

Krok 6. Ustaw i zamocuj

Umieść arkusz płyt kartonowo-gipsowych na ścianie i pozostaw około cala odstępu między powierzchnią wanny a arkuszem. Uszczelnij ten obszar.

Następnie przymocuj arkusz śrubami do płyt kartonowo-gipsowych w odstępach 6-calowych na obwodzie. Następnie przymocuj w odstępach 9-calowych na powierzchni arkusza płyt kartonowo-gipsowych. Użyj taśmy z siatki z włókna szklanego, aby wykończyć płytę gipsowo-kartonową.

Jak zarządzać wilgocią w łazience

Utrzymanie łazienki w stanie wolnym od wilgoci nie jest takie trudne. Pamiętaj tylko, aby dobrze ją wietrzyć, otwierając drzwi i pozostawiając otwarte okna.

Możesz również brać krótsze prysznice, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i zmniejszyć wilgotność w łazience. Mniejsze zużycie wody może również chronić środowisko!

Wniosek

Uszkodzenia powodowane przez wodę są dość typowe w łazienkach. Jednak nie musi osiągnąć punktu, w którym twoje struktury są nie do uratowania. Oprócz tego, że wiesz, jak naprawić zniszczoną przez wodę ścianę gipsową obok wanny, mamy nadzieję, że poznałeś również wskazówki, dzięki którym Twoja łazienka nie zostanie zbytnio zniszczona przez wodę.