4 kroki, jak łatwo usunąć pleśń z tapicerki

Pleśń to mikroorganizm, który może tworzyć się na Twojej tapicerce. Wykonanie niezbędnych kroków w celu usunięcia pleśni z tapicerki może uchronić Cię przed dalszymi uszkodzeniami.

Mając na uwadze nasze oczekiwania co do długowieczności naszych mebli, poświęcamy trochę czasu na dobór odpowiedniego wyposażenia, które będzie pasowało do naszych domów i gustu stylistycznego. Jednak nawet przy regularnej konserwacji tapicerka może zacząć wykazywać oznaki zużycia i wymagać renowacji lub wymiany.

4 kroki

Kiedy Twoje ukochane krzesło lub sofa już się nie pojawia, jest idealne lub zaczyna pachnieć stęchlizną. Istnieją środki, które możesz podjąć, aby przywrócić go do poprzedniego stanu.

Kiedy pleśń i pleśń przenikną do Twojej nieruchomości, szybko rozprzestrzeniają się po całej konstrukcji, w tym na deskach podłogowych, sufitach i tapicerce. Jeśli masz w domu pleśń lub pleśń, musisz jak najszybciej go posprzątać, aby uniknąć dalszego uszkodzenia mebli, a także chronić zdrowie swojej rodziny.

Musisz go natychmiast usunąć, ponieważ może szybko zniszczyć tkaninę. Pleśń na powierzchni materiału można usunąć z tapicerki, postępując zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami.

Jak zabić pleśń na tapicerce?

Zanim zaczniesz, sugerujemy zaopatrzenie się w osłonę zarodników pleśni i gumowe rękawiczki, aby chronić ręce przed zarodnikami pleśni, a także wszelkie środki czyszczące, których będziesz używać. Zawsze należy przetestować środki czyszczące na małym, niepozornym fragmencie tapicerki przed nałożeniem na cały przedmiot.

Zacznij przygotowywać się od noszenia długich rękawów i spodni, których nie zawracasz sobie głowy wyrzuceniem po zakończeniu czyszczenia tapicerki. Ma to na celu usunięcie pleśni i pleśni z tapicerki.

Oto pomocny przewodnik dotyczący rodzaju respiratora, którego potrzebujesz do formy.

Krok 1. Wystaw tapicerkę na działanie promieni słonecznych

Sześć do ośmiu godzin w bezpośrednim świetle słonecznym zrobi wiele dla mebli tapicerowanych. Oto dodatkowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z tkaniny meblowej.

Usuwanie zarodników pleśni z tapicerki w twoim gospodarstwie domowym jest zawodne, ponieważ może to sprzyjać dalszemu rozprzestrzenianiu się i zwiększaniu liczby dotkniętych obszarów.

Jeśli możesz przenieść przedmioty na zewnątrz w słoneczny poranek, naturalne światło słoneczne i wiatr pomogą w usunięciu wszelkiej pleśni, która mogła się uformować. Kiedy słońce i wiatr padają na tapicerkę, pomagają usunąć wilgoć z tkaniny i tworzą środowisko, w którym pleśń ma trudności z rozwojem.

Krok 2. Wyszczotkuj formę

Czyszczenie szczoteczką tapicerki kanapy lub tkaniny pomoże zlikwidować widoczną pleśń. W razie potrzeby możesz również użyć bardziej miniaturowej miotły do ​​czyszczenia większych kawałków tapicerki.

Pomogłoby, gdybyś użył odkurzacza, gdy pędzel zakończy pracę na widocznych obszarach.

Wyjmij worek do odkurzacza, którego używałeś do czyszczenia tapicerki po wyczyszczeniu. W przypadku odkurzaczy bez worków, potraktuj wnętrze środkiem dezynfekującym zabijającym pleśń, takim jak alkohol lub ocet.

Po każdym czyszczeniu przetrzyj ściereczką. Pozostaw pojemnik próżniowy do wyschnięcia przed jego całkowitym ponownym użyciem.

Krok 3. Ocet w sprayu

Jeśli chodzi o czyszczenie miękkich mebli, doskonały jest spray z białego octu. Pomoże w usunięciu pleśni z tkaniny sofy lub poduszki.

Biały ocet powinien być używany w butelce ze spryskiwaczem i ostrożnie rozpylony na całą kanapę lub tapicerkę.

Pamiętaj, że ściereczka nie jest zbyt mokra — wystarczy mały spritz. Nie ma potrzeby zwilżania octu spryskanego wodą; musisz go w pełni wykorzystać.

Użyj łagodnego detergentu lub mydła, aby wytworzyć duże ilości mydlin na przedmiocie, jeśli był na nim ładunek pleśni. Mydliny najlepiej byłoby tylko wcierać w tapicerkę i wcierać w tkaninę ściereczką.

Następnie za pomocą czystej wilgotnej szmatki wytrzyj obszar, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Krok 4. Pocierać roztworem alkoholu

W misce wymieszaj filiżankę spirytusu i filiżankę wody. Po wyschnięciu wyczyść wszystkie spleśniałe miejsca na ściereczce gąbką lub szmatką.

Możesz zabić pleśń w kontakcie z tym produktem, a także możesz usunąć plamy pleśni. Podczas czyszczenia spleśniałego przedmiotu unikaj używania tej samej gąbki na czystym przedmiocie, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarodników pleśni.

Pleśń pogarsza się pod wpływem wody i wilgoci, czego staramy się unikać. Używając równej mieszaniny alkoholu i wody, dokładnie wyczyść kanapę przed pozostawieniem jej do wyschnięcia na powietrzu tak długo, jak to konieczne, na słońcu.

Dlaczego tapicerka pleśnieje?

Tapicerka pleśnieje, jeśli otoczenie sprzyja rozwojowi pleśni, jak w wielu wilgotnych środowiskach. Zarodniki pleśni rozwijają się w środowiskach wilgotnych, ciepłych i ponurych.

Korzystanie z naturalnego światła, wystarczający przepływ powietrza i regulacja wilgotności mają kluczowe znaczenie dla uniknięcia tego zjawiska.

Wniosek

Pleśń lub pleśń mogą powodować reakcję alergiczną, która może powodować alergie i inne choroby. Umiejętność usuwania pleśni z tapicerki może uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed wszelkimi zagrożeniami dla zdrowia.