3 sposoby łatwego diagnozowania uszkodzonego podgrzewacza wody

Czy w dzisiejszych czasach kąpiel staje się trochę zimniejsza? Wtedy może nadszedł czas, aby nauczyć się diagnozować uszkodzony podgrzewacz wody. Twoje bezcenne urządzenie domowe musi mieć kłopoty, a Ty po prostu o tym nie wiesz.

Ciepła woda jest wykorzystywana w domu na różne sposoby. Dlatego ważne jest, aby znać najczęstsze objawy awarii podgrzewacza wody. Im więcej wiesz, tym większe szanse na podjęcie niezbędnych działań w celu rozwiązania problemu.

3 sposoby łatwego diagnozowania uszkodzonego podgrzewacza wody

Typowe problemy z podgrzewaczami wody, które należy mieć na oku

Ponieważ ciepła woda to codzienność, nietrudno zauważyć, kiedy coś jest nie tak z podgrzewaczem wody. Oto najczęstsze oznaki uszkodzeń i ich przyczyny.

Brak lub brak ciepłej wody

Kiedy w zbiorniku jest dużo wody, ale ciepła woda nie wypływa, wiesz, że musisz działać. Może występować problem ze źródłem ciepła.

Jeśli masz elektryczny podgrzewacz wody, przyczyną może być awaria elementów grzejnych lub uszkodzenie połączenia elektrycznego. W przypadku gazowego podgrzewacza wody częstą przyczyną może być wadliwe podłączenie gazu lub zła lampka kontrolna.

Wycieki wody

Jest to prawdopodobnie najczęstszy problem z podgrzewaczem wody. Spontanicznie wycieki wody w końcu wystąpią jako naturalne, woda spowoduje korozję na zbiorniku i spowoduje małe pęknięcia i pęknięcia w miarę upływu czasu.

Jednak wycieki wody nie oznaczają automatycznie, że to zbiornik przecieka. Rury zimne i gorące mogą być luźno połączone, więc musisz je również sprawdzić.

Dziwny zapach w gorącej wodzie

Kiedy gorąca woda dziwnie pachnie, w twoim zbiorniku mogą gromadzić się bakterie. Jeśli to zauważysz, w międzyczasie powstrzymaj się od używania wody, dopóki nie rozwiążesz problemu.

Podgrzewanie trwa wieki

Czy czekałeś zbyt długo, a woda jest wciąż zimna? Wtedy możesz napotkać jeden z wielu możliwych problemów. Mógł wystąpić problem z podłączeniem gazu lub termostat został ustawiony zbyt nisko.

Woda za zimna lub za gorąca

Czy byłeś schłodzony zbyt zimną wodą lub spalony zbyt gorącą wodą? Czy dostosowałeś tak bardzo, a temperatura wody nadal nie jest odpowiednia? Oznacza to, że wystąpił problem z termostatem, więc musisz to natychmiast sprawdzić.

Niskie ciśnienie wody

W starych domach najczęściej instalowana jest instalacja wodociągowa ½”, co ogranicza ciśnienie wody. Większa instalacja wodociągowa ¾” jest w stanie lepiej zarządzać większą ilością wody. Jeśli rozmiar nie stanowi problemu, sprawdź, czy rury nie są zatkane.

Naprawianie typowych oznak awarii podgrzewacza wody

Oczywiście nie wystarczy tylko wiedzieć, że jest uszkodzenie, trzeba na to zareagować. Oto kilka sposobów radzenia sobie z awarią podgrzewacza wody:

1. Zatrzymywanie wycieków wody

W przypadku wycieku wody można go naprawić w zależności od przyczyny. Jeśli połączenia rur są luźne, upewnij się, że zostały solidnie połączone z powrotem, aby woda przestała wyciekać.

Jeśli wyciek pochodzi z dna zbiornika, problem musi dotyczyć kondensacji. W takim przypadku wystarczy podkręcić termostat. Kiedy występuje korozja, nie można nic zrobić poza jak najszybszą wymianą podgrzewacza wody.

2. Generowanie ciepłej wody

Gdy woda się nie nagrzewa, należy sprawdzić układ zapłonowy. Jeśli pojawi się problem, natychmiast wezwij technika, aby go naprawić.

W przypadku elektronicznego układu zapłonowego sprawdź skrzynkę przerywacza i sprawdź, czy obwód został wyzwolony. Jeśli tak, zresetuj go, a woda na pewno się nagrzeje.

Jeśli podgrzewanie wody trwa zbyt długo, sprawdź podłączenie gazu pod kątem ewentualnego zatkania. Zabrudzony przewód wentylacyjny i zabrudzony otwór palnika należy natychmiast wyczyścić, aby rozwiązać problem.

3. Pozbycie się dziwnego zapachu w wodzie

Kiedy gorąca woda dziwnie pachnie, można to łatwo naprawić. Wystarczy podkręcić temperaturę do około 140 stopni Fahrenheita. Ciepło zabije wszelkie bakterie w zbiorniku, które powodują nieprzyjemny zapach.

Robiąc to, pamiętaj, aby nie używać wody, w przeciwnym razie poparzysz skórę i zranisz się. Zwiększ temperaturę na około godzinę, potem zmniejsz i odczekaj kilka godzin przed użyciem. Jeśli problem będzie się powtarzał, być może trzeba będzie wyczyścić zbiornik za pomocą roztworu wybielacza chlorowego.

Wniosek

Ciepła woda to nasza codzienność w naszym codziennym życiu. Gdy go nie ma, może powodować frustrujące lub piskliwe zatrzymanie w domu. To sprawia, że ​​awaria podgrzewacza wody jest problemem, który wymaga pilnego rozwiązania.

Wystarczy być wrażliwym, ale trzeba wiedzieć, jak robić rzeczy dobrze. Wiedza, jak zdiagnozować uszkodzony podgrzewacz wody, uchroni Cię przed uciążliwością. Podczas kąpieli nie musisz znosić zimna, po prostu musisz to wiedzieć i sam to sprawdzić.