3 skuteczne sposoby na wysuszenie sufitu uszkodzonego przez wodę

Skoro już tu jesteś, prawdopodobnie szukasz odpowiedzi, jak wysuszyć uszkodzony przez wodę sufit. Nawet jeśli jesteś po prostu ciekawy lub przygotowujesz się na nieuniknione, ten artykuł będzie dla Ciebie dobrym punktem wyjścia.

Identyfikowanie oznak uszkodzenia sufitu przez wodę

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to ocenić znaki, na które musisz zwrócić uwagę, gdy sufit jest mokry. Dzięki temu możesz natychmiast wykryć podejrzane znaki i zapobiec dalszym uszkodzeniom, natychmiast podejmując działania.

3 skuteczne sposoby na wysuszenie sufitu uszkodzonego przez wodę

Oto niektóre z typowych oznak uszkodzonego przez wodę sufitu:

 • Najwyraźniejszym znakiem wczesnego uszkodzenia sufitu przez wodę jest widoczny wygląd potu lub wilgoci, które często kapią.
 • Plamy wodne na suficie lub ścianie dochodzące z góry. Rozmiar, kolor i kształt różnią się, ale przede wszystkim były to brązowe plamy, które zobaczysz.
 • Kiedy sufit wydaje się zapadać lub zapadać, może to być spowodowane zanurzeniem w wodzie.
 • Pęcherzyki farby mogą również wskazywać na wysoką wilgotność na powierzchni sufitu, powodując rozszerzanie się farby i gromadzenie wody w niektórych miejscach. Samo drewno może tworzyć spadki z powodu ekspozycji na wodę.
 • Niektóre farby mogą również zacząć się łuszczyć lub łuszczyć z powodu kontaktu z wodą przez dłuższy czas.
 • Możesz także uważać na proste linie lub pęknięcia w pajęczynie.
 • Rozwój pleśni i pleśni może również wskazywać na uszkodzenie przez wodę. Mogą pojawiać się w różnych kolorach i być rozmyte lub oślizgłe, a jeśli nie zostaną natychmiast powstrzymane, uszkodzenia mogą się rozprzestrzenić.
 • Wyżej wymienione objawy mogą pojawić się już od trzech do pięciu tygodni, więc miej to na uwadze.

  Następną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, co może spowodować uszkodzenie sufitu przez wodę? Powinien to być kolejny krok po znalezieniu znaków wskazujących na uszkodzenie przez wodę.

 • Przeciekający dach może powodować gromadzenie się wody na suficie po lekkim lub ulewnym deszczu.
 • Jeśli nie zmieniałeś rur wodociągowych od dłuższego czasu, mogą pęknąć lub pęknąć, powodując wypływ wody do sufitu.
 • Wysoka wilgotność bez odpowiedniej wentylacji w kuchni, łazience lub pralni może spowodować zawilgocenie sufitu.
 • Po ustaleniu, co powoduje uszkodzenie sufitu, spróbuj go naprawić tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec dalszym problemom. W przypadku pracochłonnych zadań najlepszym rozwiązaniem może być wezwanie pomocy profesjonalisty.

  Suszenie sufitu uszkodzonego przez wodę

  Sufit zniszczony przez wodę można wykorzystać na trzy sposoby. Niezależnie od tego, co pasuje do Twojej sytuacji i co jest dla Ciebie dostępne, możesz to zrobić.

  Metoda nr 1. Fani

  Wentylatory mogą pomóc w cyrkulacji powietrza w domu. Możesz także otworzyć okna i drzwi, aby wpuścić więcej powietrza.

  Wentylatory wyciągowe były również najlepszą opcją dla obszarów lub pomieszczeń w twoim pokoju o dużej wilgotności, takich jak kuchnia, łazienka i pralnia.

  Metoda nr 2. Osuszacz

  Osuszacze pomagają usunąć zbyt dużo wilgoci z powietrza, która może powodować zawilgocenie rzeczy. Może usunąć nieświeże i lepkie uczucie w domu wiosną lub latem.

  Umieszczenie jednego w miejscach o dużej wilgotności może pomóc w kontrolowaniu poziomu wilgoci w powietrzu.

  Metoda nr 3. Sklep Odkurzacz

  Możesz użyć odkurzacza warsztatowego lub mokrego, aby usunąć wilgoć z mokrych stref. Użyj ściągaczki do zbierania widocznych potów i pozwól próżni je zassać.

  Naprawa uszkodzeń

  Aby naprawić uszkodzenie, musisz sprawdzić, który jest odpowiedni dla problemu. Oto dwie ścieżki, które możesz rozważyć:

  Wymiana z powodu rozległych uszkodzeń

  Sufit może już być obwisły, zbyt miękki, uszkodzenie jest szerokie lub pleśń już głęboko wniknęła; wtedy możesz rozważyć jego wymianę.

  Wymiana uszkodzeń jest najłatwiejsza w przypadku sufitów zdejmowanych drewnianych lub podobnych; Sufity betonowe rzadko ulegają poważnym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę, a ich naprawa będzie trudniejsza.

  Wymiana sufitu wymagałaby wycięcia uszkodzonej części, umieszczenia nowej i zabezpieczenia. Na koniec musisz nałożyć uszczelniacz i pomalować; pamiętaj o wysuszeniu produktów po każdej aplikacji.

  W przypadku poważnie uszkodzonego wezwania profesjonalisty byłoby najlepszą opcją, ponieważ jeden zły ruch i cały sufit może spaść i doprowadzić do ofiar.

  Napraw tylko obszary uszkodzone przez wodę

  Wybierz tę opcję, jeśli problem nie jest ryzykowny i nie jest zbyt duży. Jeśli sufit jest nadal twardy lub ma tylko trochę łuszczącej się farby lub bąbelków, możesz zdecydować się na naprawienie uszkodzonego miejsca.

  Jeśli chodzi o naprawę określonych uszkodzeń, takich jak bulgocząca farba, zapoznaj się z tymi dwoma artykułami dotyczącymi pęcherzyków wody w suficie i jak naprawić farbę sufitową uszkodzoną przez bąbelki wody. Poza tym możesz również chcieć wiedzieć, jak pomalować sufit uszkodzony przez wodę.

  Niektóre problemy wymagają jedynie ustalenia źródła problemu i osuszenia mokrego sufitu, aby rozwiązać całą mękę; wystarczy regularnie sprawdzać poziom nawilżenia.

  Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz zapoznać się z treścią dotyczącą naprawy uszkodzeń sufitu spowodowanych przez wodę.

  Wniosek

  Podsumowując, istnieją trzy sposoby osuszania sufitu przed zalaniem; twoje okoliczności skłonią cię do wyboru, który jest wygodniejszy i bardziej odpowiedni. Tylko upewnij się, że dbasz o bezpieczeństwo, gdy masz do czynienia z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.