3 skuteczne kroki, jak z łatwością leczyć sadzę

Czy ostatnio miałeś do czynienia z wieloma pleśniami, że wiedza o tym, jak leczyć pleśń z sadzy, stała się ewidentnie konieczna? Nie martw się, ponieważ w tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz bezpiecznie i odpowiednio sobie z tym poradzić!

Sadzającą pleśń można znaleźć przede wszystkim poza domem. Chociaż są one powszechnie spotykane na liściach, sadzy pleśni można również zaobserwować na meblach ogrodowych, ogrodzeniach, kamieniach i praktycznie wszystkim, co umieściłeś na zewnątrz.

3 skuteczne kroki

Jeśli nie masz pewności, czy sadzona pleśń jest zdecydowanie tym, na co cierpi twoje podwórko, te pleśnie mają bardzo zdecydowany wygląd. Podobnie jak sadza, którą widzisz w kominie swojego domu lub na rurze wydechowej samochodu, pleśnie są czarne i powodują uszkodzenia jak szkodniki.

Obróbka sadzy pleśni

Sadza pleśń wygląda inaczej niż zwykła pleśń i wymaga innych zabiegów, aby całkowicie złagodzić w porównaniu do zwykłych, które zwykle widzimy. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby poradzić sobie z tymi sadzonymi pleśniami.

Krok 1. Zidentyfikuj i wyeliminuj owady powodujące pleśń

W momencie, gdy potwierdzisz, że problemem jest pleśń z sadzy, musisz określić, co ją powoduje. Sadzaste pleśnie na liściach roślin i meblach ogrodowych tworzą się na słodkim płynie zwanym spadzią, który jest wydalany przez owady jako odpad.

Zanim zajmiesz się samą pleśnią, musisz najpierw upewnić się, że ci, którzy ją produkują, zniknęli, abyś mógł rozwiązać problem tylko raz na zawsze. W przypadku owadów spadziowych są to zwykle trzy: mszyce, mączliki lub łuski.

Rozpowszechnione sadzą pleśnie ułatwią identyfikację przyczyny, ponieważ pleśń oznacza więcej owadów, które są łatwiejsze do wykrycia. Gdy je znajdziesz i zidentyfikujesz, zdobądź odpowiedni środek owadobójczy w sklepie rolniczym, załóż środki ochrony osobistej i zajmij się owadami.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz profesjonalisty, oto jak napisać raport dotyczący pleśni, aby prawidłowo się z nimi komunikować.

Krok 2. Umyj infekcję mydłem

Po uporaniu się z owadami, teraz zaczynasz radzić sobie z samymi pleśniami sadzy. Jeśli zaobserwowałeś te pleśnie, różnią się one znacznie od zwykłych, które widzisz na chlebie lub pod zlewem.

Sadzaste pleśnie są jak stwardniałe płatki czarnych łusek, które zbyt mocno przyklejają się do rośliny lub mebli. To sprawia, że ​​jest to problematyczne dla roślin, ponieważ chociaż nie zabijają one bezpośrednio roślin, pleśń sadza blokująca światło słoneczne utrudnia liściom wytwarzanie pożywienia.

Silne usuwanie stwardniałej sadzy może spowodować uszkodzenia i wgniecenia, dlatego zalecamy robienie tego krok po kroku, cierpliwie. Najpierw stwórz roztwór mydła owadobójczego do liści lub konstrukcji drewnianych oraz detergentu z wybielaczem do plastikowych.

Powoli wlej roztwór mydła na zainfekowane obszary i pozwól mu moczyć się przez około 10 minut, aby zmiękczyć pleśń.

Krok 3. Wypłucz mydło i wyprasuj

Po upływie dziesięciu minut możesz spłukać roztwór mydła. Jeśli zainfekowane obszary to miękkie liście, możesz chcieć być tak delikatny, jak to tylko możliwe, aby nie zabić rośliny wraz z pleśniami.

Jeśli pleśń nie odklei się po jednym praniu, możesz powtórzyć proces następnego dnia. Jeśli to miękka roślina, żeby miała czas na oddychanie, powtarzaj, aż wszystkie pleśnie znikną.

W przypadku skomplikowanych obiektów lub mocnych, dojrzałych roślin możesz później łatwo powtórzyć ten proces.

W przypadku wytrzymałych konstrukcji, takich jak ogrodzenia i meble, możesz wyszorować formy po namoczeniu ich mydłem, aby przyspieszyć czyszczenie. Zawsze upewnij się, że nosisz rękawice i maski oddechowe, gdy pracujesz z insektycydami i wybielaczem.

Jeśli jesteś ciekawy, dlaczego pleśnie są zawsze w pobliżu, oto przyczyny pleśni poza domem.

Czego można użyć do zabicia pleśni z sadzy?

Zabijanie sadzy pleśni zaczyna się od zabicia tego, co je powoduje. O ile takie owady ogrodowe są pomocne innym organizmom i praktycznie nie wyrządzają żadnej znaczącej szkody człowiekowi, to ich rozmnażanie się w domu i właściwościach powoduje problemy, z którymi trzeba się uporać.

Osadzającą się pleśń można rozwiązać, usuwając w pierwszej kolejności przyczynę ich występowania na Twojej posesji. W przypadku, gdy już są i powodują problemy, możesz użyć odpowiednio mydła owadobójczego, detergentu i wybielacza.

Możesz również dodać wodę pod ciśnieniem, aby spłukać zainfekowany obszar, aby przyspieszyć usuwanie pleśni z litych powierzchni.

Czy istnieje naturalny środek na pleśń z sadzy?

Jeśli mówimy o naturalnym lekarstwie na pleśń z sadzy, odpowiedzią będzie czas. Po usunięciu źródła spadzi, w którym zaczynają się i rozwijają pleśnie, musisz poczekać, aż pleśnie znikną.

Kiedy ich źródło pożywienia zniknie, te czarne pleśnie w naturalny sposób przestaną się zasiedlać. Jeśli zamiast tego pozwolisz naturalnemu porządkowi zająć się resztą, albo deszcz i naturalne warunki atmosferyczne usuną te pleśnie, albo porażone liście po prostu odpadną i zostaną zastąpione nowymi.

Wniosek

Radzenie sobie z rzeczami na świeżym powietrzu prowadzi do tego, że wiesz, jak leczyć pleśń sadzy, którą właśnie odkryłeś. Jak każdy problem, prosi o odcięcie przyczyny i ewentualnie dalsze rozprzestrzenianie się, a następnie usunięcie problemu, który już został wykonany.