3 proste wskazówki, jak układać zasłony

Kochasz zasłony warstwowe? Zawsze je podziwiasz, ale nie wiesz, jak wprowadzić tę cudowną kombinację do swojego domu, nie zawracaj sobie głowy brakiem kreatywności, ponieważ nauczę Cię układać firany wszelkiego rodzaju, aby wydobyć piękno Twojej przestrzeni. Poczekaj, pozwól, że zabiorę cię w tę podróż.

Ta królowa wystroju wnętrz sięga starożytnej Europy, gdzie ilość warstw w twojej sali balowej wskazywała na to, jak bardzo jesteś zamożny. Te warstwowe zasłony są nadal modne w wielu społeczeństwach ze względu na wiele dodatkowych korzyści.

3 proste wskazówki

Zasłony warstwowe to znacznie więcej niż prywatność, to łatwy sposób na dodanie koloru i głębi do dekoracji Twojego pokoju.

Jednak nie wystarczy chcieć zmienić zasłony. Musisz dobrze wiedzieć, jak układać zasłony, aby zabić wygląd. Jesteś w tym nowicjuszem, nie martw się. Ten artykuł dostarczy ci wystarczającej wiedzy, aby zmienić swój pokój; Czytaj dalej.

Kroki, jak łatwo układać zasłony

Istnieją różne sposoby układania zasłon, ale w tym poście skupimy się na tej bardziej wyrazistej metodzie (przezroczysty + nieprzezroczysty).

Pomijając tę ​​prostą metodę, jej elegancja ma również dodatkowe zalety.

Podczas gdy prześcieradła przepuszczają światło w ciągu dnia, nieprzezroczysty zapewnia zarówno kontrolę światła, jak i redukcję hałasu do maksimum. Chroni również przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi.

Dzięki tej kombinacji przezroczystości i nieprzezroczystości możesz spać spokojnie nawet po południu. Brzmi dobrze, prawda? Teraz przejdźmy do kroków.

Krok 1. Wybierz swoją bazę: zarówno przezroczyste, jak i koronkowe zasłony zapewniają miękką, filtrującą warstwę światła. Twój pokój będzie miał prywatność, głębię i wymiar, a wszystko to przy niewielkim wysiłku.

Z drugiej strony rolety lub rolety rzymskie zapewniają większą prywatność. Dzięki temu możesz kontrolować ilość światła wpadającego do pokoju, zachowując jednocześnie prywatność.

Dzięki nim możliwy jest również pełny widok na zewnątrz przy zachowaniu ciemnego pomieszczenia.

Jestem pewien, że nie będziesz miał trudności z wybraniem bazy, która pasuje do Twojego gustu. Przejdźmy więc do następnej rzeczy.

Krok 2. Następnie dodaj drugą warstwę do paneli zasłonowych na tej warstwie przezroczystości, sznurowadeł lub żaluzji. Odpowiednie zasłony pomogłyby zmiękczyć pokój. Ponadto duże panele zasłon sprawią, że Twój pokój będzie wyglądał na większy niż jest. Nie martw się o rozmiar swoich okien. Dobrze wygląda w każdym rozmiarze.

Krok 3. Dodaj stylową trzecią warstwę (opcjonalnie). Możesz stworzyć bardziej stylową zasłonę, dodając trzecią warstwę odzieży. Ten styl może być odcieniem, koronką, przezroczystością itp. Może to być praktycznie każdy rodzaj warstwy, której jeszcze nie masz na swoim oknie.

Czy możesz układać zasłony na jednym pręcie?

Tak, możesz! Teraz, kiedy nauczyłeś się układać zasłony, wiem, że jesteś najbardziej podekscytowany i chcesz to wypróbować. Ale niestety możesz mieć tylko jeden pręt ze swojej starej jednopanelowej zasłony. Miałem taką sytuację.

Chciałem kupić drugą wędkę, ale cena wędki wahała się między 150 a 200 dolarów. Wiesz, to nie jest mała kwota. Byłem sfrustrowany, dopóki nie dowiedziałem się, czym mam się z tobą podzielić.

Nie potrzebujesz drugiego pręta, aby ułożyć zasłony i dobrze mnie usłyszałeś. Twoje zasłony można wygodnie ułożyć warstwowo na jednym drążku. Po prostu postępuj zgodnie z tymi metodami, którymi chcę się teraz z tobą podzielić, a uzyskasz to w 100%.

Lina bungee

Linka bungee to prosta i elegancka metoda, której możesz użyć zamiast podwójnych wędek. Oto jak z niego korzystać. Odmierz przewód. Niech przekracza długość karnisza na ścianie o 4 do 5 cali.

Jest to konieczne do przywiązania bungee do prętów. Przymocuj jeden koniec sznurka do jednego końca karniszy (z przodu lub z tyłu, w zależności od preferencji).

Teraz przełóż zasłonę przez sznurki. Zabezpiecz drugi koniec pręta i spulchnij boki. Zrób odpowiednie otwory w zasłonach. Teraz przymocuj haczyki do prętów. Przymocuj zasłonę do tych haczyków. Twoja kurtyna jest gotowa.

Hak na płaszcz

Możesz użyć wieszaków na płaszcze, aby uzyskać ten sam efekt. Zastanawiasz się jak? Pokażę ci. Policz, ile pętli jest na Twojej zasłonie.

Zdobądź jak najwięcej haków. Zmierz odległość między stylizacjami na zasłonach i zawieś haczyki w tej samej odległości. Teraz przymocuj pętle zasłon do haczyków jedna po drugiej. Masz tam niesamowity projekt.

Jak możesz uporządkować zasłony

Jestem pewien, że nie chcesz, aby twoje zasłony wyglądały na rozrzucone. Są sposoby na uporządkowanie zasłon, aby wyglądały bardziej dostojnie, niż są

Krok 1: Zawieś zasłony wysoko i blisko sufitu.

Krok 2: użyj dużego panelu. Nie chcesz, aby twoje zasłony wyglądały skąpo i prawie nie zakrywały okna.

Krok 3: użyj szablonów. To oszczędzi ci frustracji związanej z wierceniem ścian, popełnianiem błędów i ponownym wierceniem. Możesz także lepiej wyglądać, pozwalając zasłonom na sondowanie podłogi.

Jak zakrywasz bok zasłon?

Osoby wcześnie lub lekko śpiące zgodziłyby się ze mną, że światło sączące się od strony deszczu jest wystarczającym zakłóceniem snu.

Ale nie martw się, oprócz tego, jak układać zasłony, chcę cię również nauczyć, jak uniknąć przenikania tych promieni światła przez zasłony.

Możemy sobie z tym poradzić na trzy sposoby, są sposoby;

  • Zastosowanie taśm magnetycznych. Możesz przymocować taśmy magnetyczne do krawędzi zasłony, a także do ściany. Pomoże to zawsze przymocować zasłonę do ściany.
  • Owinąć się wokół drążka zasłony. Tutaj upewniasz się, że zasłona znajduje się dobrze nad krawędzią twoich prętów i całkowicie ją otacza. Zapobiegnie to w dużym stopniu promieniom świetlnym.
  • Aby mieć żaluzje blokujące światło. To rozwiąże to na dobre. Dzięki tym roletom nie musisz się już martwić o światła.

Wniosek

Teraz, gdy nauczyłeś się układać zasłony i jak sprawić, by wyglądały niesamowicie, mam nadzieję, że zmienisz swoją przestrzeń. Powiedz nam, w jaki sposób ten zapis Ci pomógł i jakie ulepszenia wprowadzasz JAK NAJSZYBCIEJ.