3 proste kroki, jak uszczelnić uszkodzony przez wodę tynk za pomocą pleśni

Aby wiedzieć, jak uszczelnić uszkodzony przez wodę tynk pleśnią, trafiłeś we właściwe miejsce. Gdy tynk trójwarstwowy zostanie wystawiony na działanie wody, powierzchnia będzie wykazywać widoczne oznaki zużycia nawet przez pewien czas.

Na suficie lub ścianach może pojawić się mokra plama. Gdy wapno jest moczone przez dłuższy czas, powierzchnia może zacząć bulgotać z powodu zachodzącej reakcji chemicznej.

3 proste kroki

W zależności od tego, jak szybko powierzchnia utwardzi się, może stwardnieć, a farba wokół niej może zacząć odpadać. Efekty zalania mogą być skromne, dotykając jedynie wierzchniej warstwy ściany, lub mogą być poważne, wpływając na całą trójwarstwową strukturę, powodując rozpadanie się brązowych i zarysowanych powłok, które odpadają od łat na podłogę. W niektórych sytuacjach listwa może zostać złamana, odsłaniając gnijące drewno lub skorodowany metal pod tynkowymi okładzinami ścian.

Jak uszczelnić tynk uszkodzony przez wodę

Krok 1. Usuwanie obszaru uszkodzonego przez wodę

Znajdź i zatrzymaj źródło wycieku przed przystąpieniem do naprawy ścian lub sufitów, które zostały dotknięte wodą, w przeciwnym razie ponownie naprawisz te same uszkodzenia. Jako ostateczny środek ostrożności, przed przystąpieniem do naprawy poczekaj, aż tynk całkowicie wyschnie.

Przed przystąpieniem do naprawy konieczne jest usunięcie wszystkich uszkodzonych materiałów. Do tej kategorii wad zalicza się wszystko, od łuszczącej się i łuszczącej się farby po kruszące się powłoki tynkowe i zniszczoną łatę.

Łuszczącą się farbę i łuszczący się tynk usunąć ze ścian szpachelką. Za pomocą ostrza wykop cały miękki, luźny materiał, wywierając silny nacisk.

Używając noża ostrożnie przesuwaj się po uszkodzonym obszarze, aż dotrzesz do twardego, nieuszkodzonego tynku. Poszukaj oznak łatwego odrywania się od każdej powłoki malarskiej bezpośrednio otaczającej region. Aby usunąć luźną farbę, rozpocznij pracę od środka uszkodzenia.

Krok 2. Uszczelnij źródło wody

Usuń wszelkie luźne cząsteczki z powierzchni, zamiatając ją nylonową szczotką i odkurzaczem sklepowym. Proszę usunąć wszelkie pozostałości kamienia z zewnętrznej powłoki, myjąc je gąbką i wiadrem czystej wody. Poczekaj, aż ściana wyschnie, zanim przejdziesz dalej.

Używając podkładu-uszczelniacza na bazie oleju lub szybkoschnącego podkładu, nałóż powierzchnię po oczyszczeniu i wysuszeniu. Konieczne jest zagruntowanie powierzchni, aby zapobiec pozostawaniu resztek zanieczyszczeń na powierzchni i zakłócaniu wiązania masy naprawczej z materiałem do szpachlowania. Ta metoda pomoże również zmniejszyć możliwość przesiąkania plam przez końcową farbę, co może prowadzić do bulgotania świeżej warstwy farby.

Aby upewnić się, że podkład jest dokładnie wymieszany, mocno zamieszaj lub wstrząśnij puszką. Pokryj wszystkie dotknięte powierzchnie farbą i pozwól jej wniknąć w kolor sąsiedniej ściany.

Wstępne nałożenie dowolnego materiału naprawczego umożliwia dokładne wyschnięcie podkładu. W porównaniu z farbą olejną, której całkowite wyschnięcie może zająć nawet kilka godzin, szybkoschnące podkłady trwają około godziny.

Krok 3. Zamocuj tynk

Napraw niewielkie uszkodzenia powierzchni za pomocą wielu cienkich warstw spoin, aby zakryć brakujący tynk i podnieść ścianę. Wymieszaj niewielką ilość masy i nałóż pierwszą warstwę elastycznym nożem do fug. Rozprowadź w obszarze warstwą błota i szybko odwróć, aby usunąć cały nadmiar za pomocą jednoczesnych pociągnięć po jednej stronie naprawy.

Nie pozwól, aby podczas pracy na obszarze naprawy gromadziło się błoto. Użyj długiej, cienkiej deski, takiej jak forma bramy, jeśli masz duży obszar do naprawienia, aby natychmiast przejść przez witrynę.

Zignoruj ​​wszelkie pęknięcia lub inne rozbieżności na powierzchni błota. Możesz je zeskrobać później, zanim nałożysz kolejną warstwę błota.

Użyj średniej warstwy papieru ściernego, aby wyeliminować dodatkowe nierówności itp. Nie ma potrzeby, aby powierzchnia była idealnie płynna. Po prostu wyeliminuj wszelkie wysokie punkty.

Nałóż drugą grubą warstwę błota, smarując powierzchnię masłem jak poprzednio. Pracuj nad prostym wypełnieniem najgłębszych części uszkodzeń i utrzymaniem lżejszych krawędzi.

Jak radzić sobie z pleśniami

Pleśń i pleśń to pleśnie — maleńkie mikroskopijne stworzenia, które rosną w wilgotnej atmosferze w dowolnym miejscu. W ciągu 24-48 godzin ekspozycji na wodę rozwiną się pleśń i pleśń. Co gorsza, będzie rosła, dopóki przyczyna wilgoci nie zostanie wyeliminowana, a ryzyko pleśni nie zostanie prawidłowo rozwiązane.

Uszkodzony tynk zmyć detergentem bez amoniaku i gorącą wodą. Dokładnie spłucz wszystkie oczyszczone miejsca 10% roztworem wybielacza. Pozostaw roztwór na powierzchni przez co najmniej 10 minut przed spłukaniem lub wysuszeniem czystej wody.

Zachowaj ostrożność podczas szorowania i dezynfekcji pleśni, ponieważ zarodniki pleśni są uwalniane po rozerwaniu. Nigdy nie mieszaj wybielacza z amoniakiem; połączone opary są szkodliwe. Zachowaj szczególną ostrożność lub zatrudnij specjalistę podczas usuwania przedmiotów zakażonych pleśnią.

Wniosek

Znając właściwy proces uszczelniania uszkodzonego przez wodę gipsu za pomocą pleśni, należy zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Istnieją inne sposoby na uszczelnienie powierzchni uszkodzonej przez wodę i zdecydowanie zaleca się najpierw przeprowadzić badania.