3 proste kroki, jak skutecznie czyścić pleśń ze skóry

Od czasu do czasu sprzątanie i organizowanie naszego domu jest niesamowicie odświeżające, więc tutaj przyjrzymy się trzem krokom, jak wyczyścić pleśń ze skóry, którą następnie nakładasz nie tylko na meble, ale nawet na torby itp. . Być może zastanawiasz się, dlaczego Twoja skóra w ogóle pleśnieje, więc przyjrzyjmy się temu również.

Skóra może być wykonana ze skóry zwierzęcej lub substancji roślinnych. Tradycyjnym i szeroko stosowanym surowcem do produkcji tego produktu jest udomowiona skóra bydła, która jest dobrze przetwarzana w celu usunięcia zbędnej zawartości oraz przedłużenia ich żywotności i trwałości. Ostatnio swoją markę zyskała wegańska skóra, która w większości była wykonana z owoców mango.

3 proste kroki

Bez względu na to, jaki masz kolektyw skórzany, na pewno będziesz chciał zachować go w jak najlepszym stanie: lśniącym, bez zarysowań i wolnym od obcych podmiotów. Tutaj skupimy się na radzeniu sobie z czymś dość niepokojącym na skórze: pleśniami!

Kroki czyszczenia formy ze skóry

Rozwój pleśni nie jest przyjemny dla oczu i powoduje uszkodzenie materiału, a także może powodować problemy zdrowotne; dlatego poznanie przyczyn rozwoju pleśni na materiale skórzanym. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że wyrośnie na Twojej ulubionej skórzanej kanapie lub cennej skórzanej kurtce, oto wszystko, co musisz wiedzieć i zrobić, aby skutecznie wyczyścić tę pleśń.

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim we wszystkim, co robisz, chodzi o przygotowanie, nie tylko materiałów, ale także siebie i sprzętu, nad którym będziesz pracować. W przypadku twoich materiałów wymagałoby to czyszczenia narzędzi i sprzętu bezpieczeństwa. Powinien zawierać rękawiczki i maskę, zwłaszcza jeśli jesteś uczulony na niektóre chemikalia czyszczące i na samą pleśń.

Sprzęt, nad którym będziesz pracować, w tym przypadku będzie wykonany ze skóry. Podczas czyszczenia najlepiej zrobić to na zewnątrz. Takie postępowanie zapobiegłoby rozprzestrzenianiu się zarodników na inne rzeczy.

Krok 2. Pędzel i mydło

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to usunąć inwazję pleśni ze skóry. Użyj szczotki o miękkim włosiu lub suchej szmatki i usuń porażenie. Pamiętaj, aby umyć szmatkę lub szczoteczkę detergentem i gorącą wodą, aby zapobiec przenoszeniu zarodników.

Po wytarciu kolonii pleśni zmyj powierzchnię roztworem łagodnego detergentu i ciepłej wody. Takie postępowanie zapobiegłoby ponownemu wzrostowi pleśni. Jeśli masz skórzane mydło siodłowe, byłoby znacznie lepiej.

Za pomocą czystej szmatki lub gąbki przetrzyj mydłem całą powierzchnię skóry. Wytrzyj wszelkie pozostałości mydła czystą szmatką nasączoną zwykłą wodą. Po wytarciu mydła i powietrza wysusz powierzchnię skóry i unikaj suszenia na słońcu, ponieważ może to spowodować kruchość powierzchni skóry i ostatecznie spowodować pękanie powierzchni skóry.

Krok 3. Zakończ

Teraz, po usunięciu i wysuszeniu skórzanego materiału, nadszedł czas, aby zakończyć. Przygotuj roztwór równych części wody i alkoholu, a następnie przetrzyj nim powierzchnię skóry, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się pleśni za pomocą gąbki lub wacika.

Po usunięciu i środkach zapobiegawczych nie wolno zapomnieć o regeneracji skóry. Skóra to produkt, który w naturalny sposób zawiera olej i jak większość produktów naturalnych wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niezastosowanie odpowiedniej pielęgnacji może spowodować pękanie skóry.

Używając swojego zaufanego bawełnianego wacika, nałóż odżywkę do skóry na powierzchnię skóry, aby utrzymać olej w optymalnym stanie i uniknąć uszkodzenia powierzchni skóry. Dzięki temu zakończyłeś czyszczenie swojego cennego materiału skórzanego.

Co powoduje pleśń na skórze?

Rozwój pleśni i pleśni są głównie spowodowane wilgocią wody na powierzchni materiału. Wilgotna powierzchnia to miejsce, w którym rozwija się pleśń.

Naturalne produkty, takie jak materiał skórzany, służą jako źródło pożywienia dla pleśni. Pozwala im rosnąć i rozmnażać się wykorzystując skrobię obecną w materiale.

Pleśń wymaga również stosunkowo dużej wilgotności, której towarzyszy stagnacja powietrza i odrobina ciemności. Więc jeśli kiedykolwiek zobaczysz pleśń na swojej skórzanej kurtce, być może uda Ci się zawęzić korzenie problemu i go rozwiązać.

Czego możesz użyć do zabicia pleśni?

Wybielacz i alkohol to jedne z uznanych rozwiązań, które zabijają pleśń i zapobiegają jej wzrostowi. Istnieje jednak kilka alternatyw, aby zrobić to skutecznie.

Wybielacz jest skuteczny w przypadku materiałów nieporowatych, takich jak płytki. Oto artykuł na temat „jak wyglądają płytki uszkodzone przez wodę”, aby dowiedzieć się, czy Twoje płytki są zaatakowane przez pleśń.

Jeśli czyścisz pleśń na porowatych materiałach, takich jak drewno, wybielacz może nie być idealnym rozwiązaniem. Chociaż usunie pleśni, może uszkodzić drewno lub spowodować blaknięcie jego koloru. Oto przewodnik po naprawie i konserwacji uszkodzonej przez wodę stolarki, który pomoże Ci w tej sprawie.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak wyczyścić pleśń ze skóry, może nadszedł czas, aby samodzielnie wyczyścić materiały skórzane. Materiały skórzane mogą służyć przez długi czas, jeśli są odpowiednio konserwowane i monitorowane. Tak długo, jak znasz rozwiązanie każdego problemu, takiego jak rozwój pleśni, może to ostatecznie przedłużyć żywotność twoich skórzanych przedmiotów i materiałów.

Nauka czyszczenia pleśni z materiałów skórzanych jest niezła, ale konieczne jest również podejmowanie środków zapobiegawczych niż czyszczenie za każdym razem. Mamy nadzieję, że dzięki właściwym sposobom i praktykom uda Ci się znacznie zachować wszystkie swoje rzeczy na całe życie.