3 pomocne kroki, jak usunąć pleśń z krzeseł kempingowych

Usuwanie luźnej pleśni jest pierwszym krokiem do usunięcia pleśni z krzeseł kempingowych. Następnie zastosuj swój środek przeciw pleśni, a on zrobi resztę.

Co powoduje pleśń na krzesłach kempingowych

Rozwój pleśni na krzesłach kempingowych jest zazwyczaj spowodowany wilgocią. Jeśli przechowujesz swoje krzesła kempingowe bez ich dokładnego wysuszenia, istnieje ryzyko pojawienia się pleśni na swoich krzesłach kempingowych.

Inną przyczyną pleśni na krzesłach kempingowych są resztki jedzenia lub plamy z jedzenia. Kemping jest fajny i wszystko, dopóki nie nadejdzie czas, aby wszystko posprzątać i przechować.

W tym scenariuszu możesz przegapić małą plamę lub mały kawałek jedzenia przymocowany do krzesła kempingowego. Jeśli tak, zachęcasz zarodniki pleśni do osiedlenia się na krześle, ponieważ te resztki jedzenia będą służyć jako ich źródło pożywienia.

Twoje krzesło kempingowe staje się bardziej podatne na zarodniki pleśni, jeśli przechowujesz je w pomieszczeniu o dużej wilgotności. Nie chcemy tego; więc oto artykuł o tym, jak zwalczać zarodniki pleśni.

Jakie są skutki pleśni?

Rozwój pleśni na krzesłach kempingowych prowadzi do uszkodzeń tych ostatnich. Ten grzyb ma tendencję do zjadania powierzchni, na której spoczywa.

Dlatego im dłużej znajdują się na powierzchni, tym obszar staje się słabszy. Oprócz uszkodzenia krzesła kempingowego, rozwój pleśni może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Dzieci są podatne na negatywne skutki zdrowotne pleśni. Ten grzyb może wywołać atak astmy u osób z astmą; dla tych, którzy tego nie robią, może rozwinąć się choroba.

Kroki usuwania pleśni z krzeseł kempingowych

Krok 1. Usuń luźny brud i pleśń na krześle kempingowym. Pamiętaj, aby zrobić to na zewnątrz, aby zarodniki pleśni nie osiadły w żadnym z twoich rzeczy.

Jeśli pleśń rozprzestrzeni się na inne przedmioty kempingowe (np. namiot), oto artykuł o tym, jak wyczyścić namiot z pleśni.

Krok 2. Po wyszczotkowaniu luźnej pleśni, spryskaj zabrudzone pleśnią krzesło rozcieńczonym roztworem octu. Aby zrobić mieszankę octu, wymieszaj dwie trzecie octu i jedną trzecią wody.

Następnie użyj delikatnego pędzelka, aby roztwór czyszczący osiadł na tkaninie. Po upuszczeniu opłucz krzesło kempingowe ciepłą wodą.

Płukanie usunie z krzesła pleśń, brud i mieszankę czyszczącą.

Krok 3. Następnie wysusz krzesło i upewnij się, że jest całkowicie suche, zanim je schowasz.

Alternatywy dla roztworu octu

Załóżmy, że roztwór octu nie jest dla ciebie odpowiedni ze względu na zapach. Oto alternatywy dla zabijania pleśni:

Czyszczenie parą

Najpierw napełnij komorę myjni parowej czystą wodą i skieruj jej koniec na zabrudzone miejsca. Użyj przenośnego parowaru, aby nie było to dla Ciebie zbyt trudne.

Czyszczenie parą jest idealne do krzeseł kempingowych, które nie mają wyjmowanych elementów. Para skutecznie usuwa i zabija pleśń.

Wadą korzystania z tej metody jest to, że wymaga ona energii elektrycznej. Dlatego może być konieczne użycie przedłużacza, aby móc pracować na zewnątrz.

Alkohol

Jeśli chcesz usunąć pleśń i zdezynfekować krzesło, może to być idealne rozwiązanie. Wystarczy spryskać alkoholem obszary fotela kempingowego zanieczyszczone pleśnią.

Następnie wysusz krzesło kempingowe na słońcu. Wadą tej metody alkoholowej jest konieczność wielokrotnego spryskiwania alkoholem krzesła kempingowego przed usunięciem pleśni.

Pralka

W przypadku krzeseł kempingowych z wyjmowaną tkaniną można je włożyć do pralki. Zanim to zrobisz, sprawdź etykietę swojego krzesła kempingowego.

Jeśli producent krzesła na to pozwala, wypierz tkaninę łagodnym detergentem. Nigdy nie używaj niczego ostrzejszego niż delikatny cykl, ponieważ grozi to zniszczeniem materiału.

Pranie ręczne

W przypadku materiałów, których nie można prać w pralce, można je prać ręcznie w umywalce. Wlej mydło w płynie lub detergent i ciepłą wodę do umywalki.

Zanurz tkaninę i wyszoruj plamy z tkaniny. Użyj delikatnego pędzla, aby zapobiec uszkodzeniu materiału.

Możesz również pocierać tkaninę razem zamiast używać pędzla. Namocz materiał na misce przed dokładnym wypłukaniem.

Na koniec pozostaw tkaninę na słońcu do wyschnięcia.

Nadtlenek wodoru

Jeśli masz do czynienia z uporczywymi plamami pleśni, najlepszym rozwiązaniem jest nadtlenek wodoru. Skutecznie usuwa wszelkie ślady, czy to z powodu pleśni, czy jedzenia.

Nadtlenek wodoru ma również właściwości dezynfekujące. Aby przygotować roztwór nadtlenku wodoru, wymieszaj jedną trzecią nadtlenku wodoru z dwiema trzecimi wody.

Następnie wlej mieszaninę nadtlenku wodoru do czystej i pustej butelki ze spryskiwaczem. Następnie usuń plamy pleśni na krześle kempingowym.

Pozostaw roztwór na dziesięć minut i pozostaw tam mieszaninę.

Soda oczyszczona

Aby usunąć plamy pleśni i zabić pleśń, możesz użyć pasty z sody oczyszczonej. Aby zrobić pastę z sody oczyszczonej, wymieszaj wodorowęglan sodu z wodą.

Następnie natrzyj pastę na plamy z pleśni i pozostaw na kilka minut. Następnie wyszoruj obszar szczoteczką do zębów i spłucz strumieniem wody.

Wniosek

Znajomość i śledzenie sposobu usuwania pleśni z krzeseł kempingowych jest łatwe. Istnieje kilka rozwiązań, które możesz wypróbować i mamy nadzieję, że będą dla Ciebie pomocne.